Nešienautą žolę palieka pūti

0
520

 

Dauguma Radviliškio miesto Sporto gatvių yra labai tvarkingi – kiemai sutvarkyti, vejos prižiūrėtos. Tačiau darbštiems ir rūpestingiems žmonėms susirūpinimą kelia kaimynai. Ne bet kokie, o valstybė. Tiksliau, miesto seniūnija. Jai yra pavesta prižiūrėti valstybei priklausančių žemės sklypų šienavimą ir priežiūrą. Niekas nepasakys, kad seniūnijos darbuotojai nesistengia, bet, akivaizdu, kad dedamų pastangų gerokai per mažai.

Gatvės gale gyvenanti moteris (vardas redakcijai žinomas) bėdavojosi, kad valdininkai tik porą kartų per metus prisiruošia nušienauti plotus. O kai nušienauja, viską palieka. Tada vėjas draisko sudžiuvusią žolę ne tik po gatvę, bet neša ir į kruopščiai prižiūrimus gyventojų kiemus. Pensininkei pritaria ir kaimynė, kuri, beje, tuo metu savo žoliapjove šienavo šalia jos namų esančią valstybinį sklypą.

Nors individualių namų savininkai pageidautų, kad seniūnija sugrėbtų ir išvežtų nupjautą žolę, valdininkai atkerta, kad to neprivalo daryti. Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas taip ir nepateikė atsakymo, kodėl jo pavaldiniai to nedaro. Eligija Zoltnerienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovė spaudai informavo, kad: „Radviliškio rajono savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklėse, patvirtintose Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2020-06-17 sprendimu Nr. Nr. T-294, nėra nurodyta, kad būtina surinkti ir išvežti nupjautą žolę. Žolė nėra surenkama dėl objektyvių priežasčių – dėl priimtų priemonių siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją trūksta darbuotojų. Darbai vykdomi prioriteto tvarka. Tikimės, kad artimiausiu laiku problemą išspręsime.“

Tvarkingi ir darbštūs Sporto gatvės gyventojai atranda laisvo laiko per metus kas antrą savaitę nušienauti ne tik jiems priklausančius, bet ir valstybei priklausančių sklypų dalį. Ir už tai net neprašo atlygio. Deja, seniūnija, kuriai skirtas finansavimas iš biudžeto už valstybinių sklypų priežiūrą miesto ribose, ne visada tai sugeba padaryti laiku. Ir tinkamai.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia