Nusižudęs nepilnametis Šiauliuose – “mėlynojo banginio” auka?

0
2435
Šiaulių Gegužių progimnazija. Policijos preliminari versija, kad įstaigoje besimokantis mokinys praeitą savaitgalį nusižudė namuose.
Šiaulių Gegužių progimnazija. Policijos preliminari versija, kad įstaigoje besimokantis mokinys praeitą savaitgalį nusižudė namuose.

Šiaulių Gegužių progimnazijoje – gedulas. Amžinojo poilsio išlydėtas vienas šios įstaigos mokinių. Keturiolikmetis rastas negyvas savo tėvų namuose naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Progimnazijos moksleiviai vienas per kitą pradėjo įtarinėti jų bendraamžio pomėgį žaisti naktimis kompiuterinius žaidimus. Bet tėvai pradėjo kalbėti apie “mėlynojo banginio” žaidimą, kuris privedė vaikinuką prie savižudybės.

Vaiko teisių apsaugos tarnybos Šiauliuose atstovai nedrįsta vienareikšmiškai vertinti skaudaus įvykio šeimoje, tačiau teigia, kad nei šeima, nei kuris nors jos narys niekada nebuvo patekęs į jų akiratį.

Kaip teigia Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Silva Šimkevičienė, situacija vertinama kaip neeilinė. Šiuo metu tarnybos atstovai jokių administracinių priemonių dar nesiėmė. Tai motyvuojama tuo, kad šiuo metu šeimai itin jautrus metas.

Gegužių progimnazijos direktorė. Progimnazijos nuotrauka.
Gegužių progimnazijos direktorė. Progimnazijos nuotrauka.

Gegužių progimnazijai vadovaujanti Silvija Baranauskienė teigia apie įvykį sužinojusi iš spaudos. Anot jos, mokinys nebuvo kažkuo išsiskiriantis, progimnazijoje mokėsi nuo pat pirmos klasės, lankydavo mokyklą ir mokėsi gerai. Kad mokinio auklėtoja ar mokytojai būtų pastebėję kokių nors ženklų dėl mokinio neišsimiegojimo, ji neturinti informacijos. Tiesa, ji iš dalies patvirtino kalbas apie nusižudžiusio mokinio žaistą “mėlynojo banginio” žaidimą, tačiau teigė, kad tai jau policijos pareigūnų tyrimas.

Policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mirties priežasties nustatymo. Pirminiais duomenimis, tiriama versija dėl savižudybės. Redakcijos duomenimis, vaikinas pasikorė. Kol kas policija nekomentuoja, kodėl buvo paimtas nešiojamas kompiuteris ir kiti įrenginiai, kuriais galima prisijungti prie interneto. Taip pat nei paneigė, nei patvirtino, ar tai “mėlynojo banginio” atvejis.

Papildyta. Šiaulių AVPK atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė informavo, kad paauglio mirties priežastis tirianti tyrėja “mėlynojo banginio”atvejo nepatvirtino. Tiesa, kompiuteris paimtas dėl galimai naudingos informacijos jame.

“Mėlynasis banginis” – kas tai?

Socialiniuose tinkluose egzistuoja paauglių savižudybių grupės, kuriose pažeidžiami vaikai skatinami save žalotis ir žudytis. Tiesa, pats “žaidimas” kilo Rusijoje ir plito tik rusiškai kalbančiose šalyse. Ilgą laiką buvo izoliuotas tik Rusijos ir jos įtakos sferoje, vėliau žaidimas persimetė ir į likusį pasaulį.

Kol kas vienareikšmiškai pasakyti negalime, kad Gegužių progimnazijos moksleivio savižudybė yra tiesioginė “mėlynojo banginio” žaidimo pasekmė.

Savižudybių prevencijos biuras pataria

Savižudybių prevencijos biuro specialistai pataria tėvams kalbėtis su savo atžalomis. Norint užkardyti savižudybę, būtina klausti.

„Jeigu neramu – galite tiesiai vaiko paklausti apie tai, ir pasikalbėti. Toks pokalbis nepaskatins vaiko žalotis. Jis visada padeda“, – sakė biuro darbuotoja Viktorija Andreikėnaitė.

„Išdrįsti paklausti tiesiai yra esminis dalykas savižudybių prevencijoje. Nebijok paklausti tiesiai. Jeigu tau neramu – taip ir sakyk: man neramu. Paklauskite vaiko, ar žino apie „Mėlynąjį banginį“, ar bandė žaisti, ar bendraklasiai žaidė“, – sakė V. Andreikėnaitės kolega M. Strička.

Pagalbos numeriai

Emocinė pagalba vaikams „Vaikų linija“ Kasdien (11-23 val.): Tel.: 116 111 www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui „Jaunimo linija“ Visą parą: Tel.: 8 800 28 888 Atsako per 24 val.: Pagalba laiškais I-VI 18-22val.: Pagalba pokalbiais internetu
Emocinė pagalba suaugusiems „Vilties linija“ Visą parą: Tel.: 116 123 www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims „Pagalbos moterims linija“ Visą parą: Tel.: 8 800 66 366 www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams „Linija Doverija“ II-IV (16-20 val.): Tel.: 8 800 77 277 Krizių įveikimo centras Antakalnio g. 97, Vilnius www.krizesiveikimas.lt krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams Visą parą: www.psyvirtual.lt psyvirtual@psyvirtual.lt Draugystės ir emocinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms Darbo dienomis: I-V (8 – 20 val.): Tel.: 8 800 800 20 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt
0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments