Nuteistas buvęs seniūnas E.Mončauskas už žiaurų elgesį su gyvūnu

1
5094
"Šerno" kankintojų byloje tašką turės padėti LAT - buvęs politikas E.Mončauskas kartu su kitais nuteistaisiais pateikė kasacinį skundą.

Šiandien Šiaulių apygardos teismas priėmė visiškai priešingą sprendimą nei apylinkės teismas. Baudžiamojoje byloje dėl žiauraus elgesio su gyvūnais buvo nuteista septynių asmenų grupė. Joje yra ir Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys Ernestas Mončauskas. Jam teismas skyrė 100 MGL dydžio baudą (3766 eurai) už tai, kad su kitais asmenimis karpė iltis šernui. Be to, buvo panaikinta ta apylinkės teismo nuosprendžio dalis, kuria iš valstybės buvusio seniūno naudai buvo priteisti 1815 eurai už advokato išlaidas. Teismas jo ir bendrininkų bei jų advokatų iškeltą gynybinę versiją dėl pagalbos gyvūnui atmetė kaip nepagrįstą ir prieštaraujančią esantiems byloje įrodymams, tai yra užfiksuotiems vaizdo įrašams. Juose girdėti, kaip du nuteistieji šnekasi, kad dar reikia patrumpinti iltis replėmis.

Didžiausią bausmę gavo verslininkas G.Sankauskas, kuris nuteistas už žiaurų elgesį su trimis laukiniais gyvūnais: šernu, audine ir vietnamietiška kiaule. Jam skirta 200 MGL dydžio bauda. Teismo sprendimu iš jo buvo konfiskuotas telefonas, kuriuo filmuotos egzekucijos. Teisėjų verdiktu taip pat buvo paimtos ir replės, kuriomis buvo karpomos šernui iltys. Teisėjų kolegija nepatikėjo nuteistųjų parodymais, kad šerno ilčių karpymo metu juos esą konsultavo veterinaras.

Todėl teismas atskirąja nutartimi kreipėsi į prokuratūrą, kad pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl veterinaro Valdo Petrausko. Trijų teisėjų kolegijos, kuri išnagrinėjo šią baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, manymu, yra pakankamai duomenų, kad V.Petrauskas galėjo melagingai liudyti ikiteisminio tyrimo pareigūnams ir teismui. Šis veterinaras vadovauja Gražionių medžiotojų būreliui, kuriam redakcijos duomenimis priklauso ir E.Mončauskas. Nei vieno iš nuteistųjų pakalbinti nepavyko, jie taip pat neatvyko išklausyti nuosprendžio.

Vyriausiosios Plačiau apie E.Mončausko ir jo žmonos Linos politinę ateitį skaitykite savaitraštyje “Visuomenės balsas.Radviliškio miestui ir rajonui”.

1 KOMENTARAS

  1. Iš ties, baisu, kai žmonės daro darbus, neturėdami tam išsilavinimo – jie leidžia sau atlikti veterinaro funkciją, o ištikrųjų tenkina savo sadistiškus poreikius. Tai ką tokie, pripuolę prie valdžios lovio sugebėtų pridaryti, jei nutartų, kad ir tai sugeba. Puiku, kad kai kurie teisėjai turi sąžinės ir proto

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia