Oro gynybos batalionas pasirengęs ginti Lietuvą

0
368

Lietuvos pašonėje vykstantis karas sukėlė nemažą nerimą ne tik Baltijos valstybių gyventojams, bet ir visoje Europoje ir net pasaulyje. Dauguma šalių solidarizuojasi su Ukrainos žmonėmis ir žada humanitarinę pagalbą bei paramą ginklais.

Neįvertinęs Ukrainos kariuomenės ir visuomenės pasipriešinimo ir drąsiai besielgiančio prezidento Vladimiro Zelenskio, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Vakarų valstybėms ir Nato grasina branduoliniu ginklu. Kas dieną didėja karo išplitimo už Ukrainos sienų tikimybė, todėl Lietuvos kariuomenė taip pat ruošiasi. Tiesa, kariškiai ragina gyventojus nepanikuoti ir išlaikyti rimtį šiomis nepaprastai įtemptomis dienomis.
Radviliškio mieste yra svarbūs kariniai taikiniai, kuriuos priešas atakuotų pirmiausiai. Tai oro gynybos batalionas miesto pakraštyje ir Lietuvos kariuomenės arsenalas priešingoje miesto pusėje. Oro gynybos batalionas (OGB) – Karinių oro pajėgų dalinys, įkurtas 2000 m. rugsėjo 1 d. ir dislokuotas Radviliškio mieste. Batalione naudojamos modernios raketinės oro gynybos sistemos NASAMS, RBS70, STINGER, GROM bei apžvalgos radarai SENTINEL ir GIRAFE MK IV.
Pagrindinis bataliono uždavinys – sausumos pajėgų vienetų apsauga nuo antpuolių iš oro ir
strateginių objektų oro gynyba. OGB vadovaujantis pulkininkas leitenantas Andrius Konovalovas ramina radviliškiečius tvirtindamas, kad jo vadovaujami bataliono kariai nuolatos ir sistemingai rengiasi ginti Lietuvą, jei kiltų karas.
„Šiuo metu OGB kariai kartu su NATO sąjungininkais dalyvauja iš anksto suplanuotose
tarptautinėse lauko taktinėse pratybose „Kardo Kirtis 2022“ ir „Stiprus Grifonas 2022“. Pratybų tikslas yra tobulinti Lietuvos ir NATO karių ir padalinių tarpusavio sąveiką. Oro gynybininkai žino savo užduočių svarbą vykdant Lietuvos oro erdvės gynybą ne tik Radviliškio rajone, bet ir visoje Lietuvos teritorijoje. Karių motyvacija ir moralė yra aukšta, mes suprantame, kad tarnyba Tėvynei yra nuolatinis ir sistemingas pasirengimas ginti savo šalį. Į tai žiūrime labia atsakingai, nes tokia yra mūsų kasdienybė – ruoštis, treniruotis ir reaguoti į visas galimas situacijas.
Radviliškio rajono gyventojams patariame nesijaudinti, išlaikyti rimtį, nuraminti savo artimuosius, toliau tęsti kasdieninius darbus ir vadovautis Lietuvos Vyriausybės rekomendacijomis“, – sako OGB vadas.

Marius Aleksiūnas

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia