Pakartotinai atliktas tyrimas: Eibariškių tvenkinyje maudytis galima

0
292
Birželio 18-ąją dieną vykstančios "Pirties dienos" dalyviai nebeturėtų jaudintis dėl tvenkinio vandens kokybės.

Susirūpinę dėl “Pirties dienos” Radviliškio mieste pradėjo atakuoti valdininkus dėl prasto Eibariškių tvenkinio vandens kokybės. Patikrinus vandenį birželio 7 dieną, vandenyje buvo nustatytas didžiulis enterokokų kiekis, kuris viršijo leistiną normą. Laboratorijoje mėginiuose buvo rasta net 290 žarninių lazdelių, o žarninių enterokokų – 160, kai leistinas maksimalus yra 100. Todėl gyventojai buvo informuoti, kad maudytis draudžiama.

Birželio 13 dieną Radviliškio rajono savivaldybės administracijos prašymu Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius pakartotinai atliko Radviliškio rajono Eibariškių maudyklos vandens mikrobiologinį tyrimą.

Įvertinus tyrimų duomenis, tai yra žarninių enterokokų skaičius buvo vos 11, nustatyta, kad vanduo vietinių gyventojų žargonu vadinamame “myžalkės” tvenkinyje atitinka maudyklų vandens higienos reikalavimus ir yra tinkamas maudymuisi, vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia