Pažintis su Kelmės profesinio rengimo centru

0
1686

Kelmės profesinio rengimo centras kviečia susipažinti su rengiamais specialistais ir galimomis verslo bei švietimo įstaigos partnerystėmis. Centre mokymas vykdomas pagal pagrindinio, vidurinio ugdymo, formaliojo pirminio, tęstinio bei neformaliojo profesinio mokymo programas, išduodami kvalifikaciją ir mokymosi pasiekimus įteisinantys dokumentai. Taip pat centre galima įgyti TR1, TR2, SZ ir SM kategorijų traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojo (traktorininko) bei ūkininkavimo pradmenų pažymėjimus. Taip pat įstaiga visada atvira partnerystei su verslu.

Specialybės Kelmės skyriuje:

Multimedijos paslaugų teikėjas. Pabaigęs mokslus, multimedijos paslaugų teikėjas galės kurti ir redaguoti dvimatę ir trimatę animaciją, kompiuterinės grafikos elementus, kurti vaizdo ir garso produktus, redaguoti, montuoti vaizdo ir garso medžiagą, ruošti scenarijų, planuoti, kurti scenografiją, projektuoti ir kurti socialinę mediją. Taip pat multimedijos paslaugų teikėjo profesiją įgijęs žmogus galės dirbti filmavimo aikštelėse, TV reklamos agentūrose, visuomenės informavimo, viešosios komunikacijos įmonėse ir organizacijose. Multimedijos paslaugų teikėjas dirba prižiūrimas vyresniojo specialisto ir vykdytų jam iš anksto suformuluotas ir pateiktas užduotis arba galės dirbti savarankiškai.

Virėjas. Virėjo programa parengta, siekiant suteikti žinių kvalifikuotam darbuotojui, kuris gebėtų savarankiškai gaminti, apipavidalinti ir patiekti patiekalus, įvertinti patiekalų kokybę, tvarkyti dokumentaciją. Įgijęs virėjo kvalifikaciją, asmuo galės dirbti virėju įvairių tipų maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse. Dirbant virėju, neišvengiamos konfliktinės situacijos, todėl mokiniui bus suteikiamos ir konfliktinių situacijų valdymo žinios. Be to, būsimiems virėjams suteikiamos žinios dokumentacijos tvarkymui.

Stalius. Kvalifikuotas stalius po studijų centre sugebės dirbti įvairiose statybos ir medienos apdirbimo įmonėse arba vykdyti individualią veiklą. Įgijęs žinias stalius turės būtinus įgūdžius apdirbti medieną rankiniais, rankiniais elektriniais įrankiais ir mechanizuotu būdu, gamins tiesines medienos detales. Taip pat galės pagaminti ir surinkti sudėtinius medienos gaminius bei medienos masyvo baldus, montuoti medienos gaminius bei apdailos plokštes ir tiesinius elementus. Būsimieji staliai taip pat galės remontuoti medienos gaminius bei atliekti medienos gaminių apdailą. Staliai gali dirbti individualiai ir kelių žmonių brigadose.

 

Apdailininkas. Centre ruošiami ir apdailininkai (statybininkai), be kurių neįsivaizduojamos statybos. Po mokslų apdailininkas sugebės paruošti pastatų ir kitų statinių paviršius dažyti, juos dažyti apsauginiais ir dekoratyviniais dažais ar kitomis medžiagomis, klijuoti pastatų vidines sienas ir lubas tapetais bei kitomis medžiagomis. Taip pat parengtas apdailininkas galės tinkuoti dekoratyviu ir paprastu tinku pastatų viduje ir išorėje, dengti sienas, grindis ir kitus paviršius plytelėmis, tvirtinti gipskartonio ir kitas apdailos plokštes, „šiltinti“ pastato fasadus įvairiomis termoizoliacinėmis plokštėmis.

Padavėjas-barmenas. Padavėjo ir barmeno modulinė profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam darbuotojui parengti, kuris gebėtų savarankiškai aptarnauti maitinimo paslaugas teikiančių įmonių lankytojus, pokylių ir priėmimų svečius, gaminti gėrimus, kokteilius, šaltuosius ir karštuosius užkandžius bei juos patiekti. Mokymo programa skirta kvalifikuotam darbuotojui parengti, kuris gebėtų savarankiškai aptarnauti maitinimo paslaugas teikiančių įmonių lankytojus, pokylių ir priėmimų svečius. Būsimo darbo specifika. Asmuo, įgijęs barmeno kvalifikaciją, galės dirbti barmenu baruose, kavinėse, restoranuose ir kitose maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse, kuriose įrengti barai, o asmuo, įgijęs padavėjo kvalifikaciją – padavėju įvairių tipų maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse. Asmenys įgiję padavėjo ir barmeno kvalifikacijas gali dirbti barmenais ir / ar padavėjais įvairių tipų maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse.

Pardavėjas.  Parengti pardavėjai greitai ir kultūringai aptarnaus pirkėją, konsultuoti klientus gaminių asortimento, kainos, kokybės garantijų ir gaminių naudojimo bei priežiūros klausimais. Mokymų metu bus suteiktos žinios apie pardavimų registravimą kasos aparatu, dirbti technologine įranga, valdyti konfliktines situacijas, garantuoti parduodamų prekių saugumą, taikyti informacines technologijas konkrečioje darbo vietoje, išmanyti vartotojo teises. Paruoštas pardavėjas galės dirbti tiek mažmeninės, tiek didmeninės prekybos įmonėse arba vykdyti atskirą individualią veiklą.

Konditeris. Norintieji studijuoti galės pasirinkti ir konditerio specialybę. Pabaigęs mokslus konditeris sugebės paruošti gamybai maisto produktus ir žaliavas, gaminti konditerinį gaminį, jį dekoruoti, užmaišyti tešlas, naudojantis receptūromis ir technologinėmis kortelėmis, formuoti pusgaminius iš tešlų, juos kepti ir apipavidalinti, gaminti sirupus, glajus ar įdarus. Pabaigęs mokslus konditeris galės dirbti tiek maisto gaminimo įmonėje, tiek individualiai.

Specialybės Tytuvėnų (Budraičių) skyriuje:

Technikos priežiūros verslo darbuotojas. Po studijų mokinys sugebės atlikti automobilių, traktorių ir žemės ūkio mašinų techninės priežiūros ir remonto darbus įmonėse bei organizuoti privačią komercinę veiklą. Be to, asmuo, įgijęs technikos priežiūros verslo darbuotojo kvalifikaciją, žinos automobilių, traktorių, žemės ūkio mašinų ir kombainų, gaminamų Lietuvoje ir užsienyje, sandarą, veikimą, techninės priežiūros ir remonto technologijas. Jis gebės parinkti pagrindines mašinų konstrukcines medžiagas, mokės jas apdirbti šaltkalvio, kalvio, suvirinimo, mechaninio apdirbimo būdais, išmanys mašinų techninio serviso principus, mašinų priežiūros ir remonto dirbtuvių įrenginius, prietaisus, įrankius ir eksploatacines medžiagas, mašinų techninės priežiūros periodiškumą. Baigusieji mokslus pagal šią programą galės dirbti valstybinėse bei privačiose mašinų techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiose įmonėse, žemės ūkio, agroserviso, transporto įmonėse bei ūkininkų ūkiuose ar kurti individualią verslo įmonę.

Automobilių mechanikas. Atskira mokymo programa yra automobilių mechanikams parengti. Po mokslų, asmuo įgijęs profesines žinias gebės derinti, montuoti, prižiūrėti, tvarkyti ir taisyti keleivinių automobilių, sunkvežimių, motociklų ir kitų variklinių transporto
priemonių variklius ir mechaninę bei kitą panašią įrangą. Tai paklausi profesija, nes centre išmokyti automobilių mechanikai patikrins variklius ir jų dalis ir nustatys jų gedimą. Taip pat atliks variklinių transporto priemonių ir motociklų variklių montavimą, tikrinimą, bandymą ir priežiūrą, variklio mazgų arba visų variklių pakeitimą, sugedusių variklinių transporto priemonių dalių montavimą, tikrinimą, reguliavimą, išrinkimą, restauravimą ir keitimą, stabdžių montavimą ar reguliavimą, vairo ar kitų variklinių transporto priemonių mazgų reguliavimą. Papildomai atliks ir variklinių transporto priemonių mechatronikos mazgų ir įtaisų montavimą, reguliavimą, priežiūrą ir keitimą, planinių priežiūros paslaugų teikimą kaip alyvos keitimą, sutepimą ir variklio sureguliavimą.

Kaimo turizmo organizatorius. Mėgstantys dirbti ir gyventi kaime, turės galimybę pasirinkti
kaimo turizmo organizatoriaus specialybę. Po mokslų mokinys sugebės ne tik dirbti kaimo turizmo sodybose, bei ir savarankiškai įkurti ir organizuoti smulkų kaimo turizmo verslą, teikti apgyvendinimo, maitinimo bei rekreacinės veiklos paslaugas. Studijų metu įgytos žinios kaimo turizmo organizatoriui leis paruošti sodybą pagal kaimo turizmo paslaugos teikimo reikalavimus, o kambarius svečių apgyvendinimui paruoš pagal sveikatos saugos reikalavimus. Jis taip pat sugebės parinkti žaliavas ir medžiagas patiekalams gaminti, numatys poilsiautojo rekreacinę programą, jai reikalingą įrangą ir išteklius, sugebės numatyti turistinius maršrutus po regioną. Taip pat bendraus su svečiais pagal svetingumo
standartus ir galės suteikti pirmąją pagalbą.

Konditeris. Centre paruoštas konditeris galės savarankiškai gaminti konditerijos gaminius, parinkti žaliavas ir jas paruošti gamybai, maišyti tešlą ir ruošti konditerinius pusgaminius, gaminti miltinę, kreminę ir cukrinę konditeriją ir puošimo elementus. Be to, žmogus, įgijęs konditerio kvalifikaciją, galės dirbti restoranuose ir kitose maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse, konditerijos cechuose, kaimo turizmo sodybose.

Svečių aptarnavimo specialistas. Savarankiškai aptarnaus apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės svečius: juos sutiks, priims, suteiks informaciją, išlydės, paruoš pusryčius ir juos patieks, suteiks kitas maitinimo paslaugas, tvarkys kambarius ir bendrojo naudojimo patalpas, prižiūrėti bendrą tvarką, organizuoti apskaitos procesą. Šie specialistai galės dirbti mažuose viešbučiuose, svečių namuose, kaimo turizmo sodybose ir kitose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įmonėse, tvarkyti ir prižiūrėti patalpas, gaminti nesudėtingus patiekalus.

Kaip įstoti į profesinio rengimo centrą? Teikti prašymą mokytis Kelmės PRC galima per Lama BPO http://profesinis.lamabpo.lt/

 

Sėkmingai verslus kuriantis absolventai ragina rinktis profesinę mokyklą

Transporto įmonės vadovas Mindaugas Jakubauskas: „Kelmės mokykloje įgijau dvi specialybes – jaunojo ūkininko ir automechaniko. Mokyklos dėsty tojų kompetencija net neabejoju. Prieš daug metų čia mokiausi, ir esu patenkintas tuo, ką gavau iš šios mokyklos kolektyvo. Teorinės žinios man padėjo kone kasdien. Visus, norinčius įgyti praktinę specialybę, raginu mokytis čia. Dirbame transporto įmonėje, kurioje trūksta mechanikų. Neabejoju, kad pedagogų kolektyvas tinkamai parengtų mechanikus, kaip ir man suteikė būtinas žinias. Visoje Lietuvoje situacija labai panaši, tad jauni žmonės be jokių abejonių galėtų rinktis šią mokyklą ir pasidėti gerą pagrindą gyvenimo keliui.“

Įkūrė verslą
Individualių paslaugų teikėjas, Modestas Augustis: „Profesinės mokyklos yra be reikalo nuvertinamos. Ambicingi, žinantys ko nori iš gyvenimo gali kuo puikiausiai įsitvirtinti šioje mokykloje baigę bet kurią mokymosi programą. Kiek tai liudija mano patirtis? Teko nueiti sunkų kelią – rinkdamasis profesiją jau žinojau kokį kelią rinksiuosi, kaip spirsiuosi į priekį. Baigiau staliaus-baldžiaus-dailidės mokymosi programą. Teko daug laiko gaminti baldus, turėjau savo dirbtuves. Puikiai sekėsi. Šiuo metu užsiimu vidaus apdaila.

Žinias pritaikė savo ūkyje
Donatas Bandžiukas, ūkininkas: „Prieš dvidešimt metų baigiau Kelmės profesinę mokyklą, kurioje įgijau žemės ūkio techniko-mechaniko specialybę. Patirtis ir žinios, kurias gavau iš mokykloje dirbančių dėstytojų, padeda darbuotis ūkyje. Nors tada buvau jaunas ir dabar daryčiau kažkaip kitaip, bet profesijos paslaptis perdavusiais mokytojais buvau patenkintas. Su šiomis žiniomis galiu sėkmingai darbuotis 250 hektarų dydžio ūkyje, kuriame veiklos visada yra sočiai.“

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia