Pirmasis infekuotas COVID-19 virusu Radviliškio rajono gyventojas: dabar jaučiuosi gerai

0
7537

Šiandien buvo paviešinti keliasdešimties žmonių, užsikrėtusių taip vadinamu COVID-19 virusu, kelionių maršrutai. Vienas jų – Radviliškio rajono Raudondvaryje gyvenantis, į septintą dešimtį įkopęs ūkininkas Ignas Kažūnas (vardas ir pavardė pakeisti).

Žemdirbys iš Pakalniškių seniūnijos kovo pradžioje vyko į Meksiką, kur kelionę 18 žmonių grupei organizavo įmonė “Žvalguva”.

Vyras negalėjo tiksliai pasakyti, kur galėjo užsikrėsti, tačiau puikiai prisimena skrydį iš Meksikos į Vilnių per Stambulą. Jis teigia, kad lėktuve jam ir kitiems kolegoms už nugarų sėdėję meksikiečiai labai stipriai čiaudėjo, todėl kartu su bendrakeleiviais manė, kad tai geruoju nesibaigs. Žinomi bent du užsikrėtę atvejai iš 18 žmonių grupės. Karantino sąlygomis save izoliavo ir įmonės direktorius Valdas Lebeda, tačiau nėra jokių žinių, kad jis būtų užsikrėtęs.

Kalbintas ūkininkas Z. Kažūnas teigė, kad šiuo metu jo savijauta gera ir jaučiasi tik bendras organizmo silpnumas. Vyras tikina tiksliai vykdęs gydytojų nurodymus dėl simptominio gydymo ir vartojo paracetamolį, kad numuštų pakilusią temperatūrą. Panašu, kad žemdirbys persirgo pakankamai lengvai – pokalbio metu balsas buvo guvus. Kartu karantino sąlygomis gyvenanti žmona nejaučia jokių simptomų. Vyrui atrodo keista, kad medikai jo sutuoktinei atskiro tyrimo dėl užsikrėtimo virusu nedarė. Tačiau daugiau detalių apie medžioklę ir giminaitės aplankymą vyras atskleisti nenorėjo.

Kitas kartu skridęs už Atlanto ir užsikrėtęs COVID-19 asmuo buvo “Žvalguvos” vadybininkas Šiaurės Lietuvos regionui. Jis taip pat yra stambus žemvaldys. Kol kas nėra žinoma, ar nuo jo galėjo užsikrėsti “Žvalguvos” klientais esantys kiti ūkininkai, tačiau Joniškio rajone antrasis virusu užsikrėtęs asmuo taip pat yra stambus ūkininkas ir Joniškio rajono tarybos narys. Politikas paneigė skridęs į “Žvalguvos” organizuotą kelionę į Meksikos Kankūną. Tiesa, kalbintas rizikos grupėje esantis vyras teigė besijaučiantis labai gerai.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia