Po STT apsilankymo Radviliškio savivaldybėje rimtos problemos J.Margaitienei – krenta įtarimai dėl turto pasisavinimo

1
14372
Konservatorei J.Margaitienei nemalonumai su STT dėl nurašyto turto, kuris galbūt toliau sėkmingai naudojamas tų, kurie esą jį patys ir galėjo sugadinti.
Dovanos

Aiškėja aplinkybės, kodėl Jolanta Margaitienė skubiai pasiprašė atleidžiama iš Vidaus reikalų ministrės patarėjos posto. Pasirodo, kad priežastis gali būti gerokai rimtesnė nei jos sutuoktinio Sigito darbas Rusijoje – tai Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų atliekamas ikiteisminis tyrimas. Kad tyrimas vyksta, patvirtino Julija Gorovniovaitė, STT komunikacijos skyriaus l.e.p. viršininkė. Tyrime figūruoja buvusi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J.Margaitienė. STT atstovai atsisakė ką nors daugiau komentuoti tvirtindami nenorintys pakenkti tyrimo eigai.

Vidaus reikalų ministrės A.Bilotaitės atstovai teigia nieko nežinoję apie tokius buvusios patarėjos J.Margaitienės reikalus su STT. Anot jų, toks elgesys būtų visai nederamas ir netoleruojamas.

Portalui pavyko sužinoti, kad į savivaldybę atvykę STT agentai pareikalavo tam tikrų dokumentų – tai savivaldybės turto, kuris pripažintas nereikalingu arba netinkamu, likvidavimo aktai. Šaltinių duomenimis, šiais likvidavimo aktais buvo nurašyti du prabangūs telefonai, Apple Ipad’as ir nešiojamasis kompiuteris DELL. Šiais įrenginiais esą naudojosi daugiau nei dešimtmetį administracijai vadovavusi konservatorė. Tiesa, to patvirtinti kol kas negalime, nes nei meras, nei kiti asmenys negalėjo suteikti informacijos, nes yra pasirašę įsipareigojimus neatskleisti ikiteisminio tyrimo duomenų. Komentaro nepateikė ir pati J.Margaitienė, kuriai klausimai buvo išsiųsti elektroniniu paštu.

Straipsnio autoriui pavyko sužinoti, kad STT susidomėjo šiais daiktais: 1) planšetiniu kompiuteriu “Apple iPAD PRO 9,7 4G 32GB Rose Gold”, kurio pradinė vertė 701,70 euro; 2) nešiojamuoju kompiuteriu DELL už 1 179,99 (likutinė vertė – 811,29); 3) mobiliuoju telefonu “iPhone 13 Pro 256Gb” už 1 325,74 (likutinė vertė – 1 104,76); 4) mobiliuoju telefonu SAMSUNG S21+128GB” už 1 088,00 (likutinė vertė – 483,60) eurus. Viso už daugiau nei keturis tūkstančius eurų.

Ar tikrai turtingu verslininku prisistatantis S.Margaitis (kairėje) negalėjo nupirkti žmonai Jolantai telefono, kad šiai galėjo prireikti “priglausti” tarnybinį prabangų telefoną?
J.Margaitienės buvęs pavaldinys E.Steponavičius pasiūlė sulietus, stipriai apgadintus įrenginius nurašyti, o tokiam siūlymui J.Margaitienės sudaryta komisija pritarė be klausimų. Asm. arc. nuotr.

Paprastai Savivaldybės ir jos administracijai priskirtas turtas, kuris įsigyjamas už mokesčių mokėtojų lėšas,  pripažįstamas nereikalingu arba nebenaudojamu pagal tvarką. Pirmiausiai atsakingas asmuo kreipiasi su defektiniu aktu į invetorizacijos komisiją, o tada ši priima sprendimą. Pavyzdžiui, J.Margaitienei pavaldus Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Eligijus Steponavičius defektiniame akte nurodė, kad kompiuteriui DELL buvo skilęs ekranas, o pats įrenginys buvo aplietas ir nebepasileidžia. Jo pasirašytame dokumente taip pat nurodoma, kad 2022 metų liepos pabaigoje pradėtas naudoti brangiam iPhone 13 telefonui skilęs korpusas ir jis neberemontuojamas. Su iPAD panaši situacija, nes nurodoma, kad ir šio korpusas buvo skilęs ir įrenginys nebepasileido. Sutapimas ar atsitiktinumas, o gal paprasčiausias žioplumas, tačiau nurodoma, kad iPhone 12 telefono aparatas netgi skendo, o korpusas stipriai pažeistas. Kitam telefonui Samsung panašios bėdos – skilęs ekranas ir pažeistas drėgmės ir esą neužsikrauna. Abu pastarieji telefonai pradėti naudoti 2021 metų gegužės mėnesio 19 dieną. Remiantis šiais siūlymais J.Margaitienės paskirtas komisijos pirmininkas Gintaras Pilypas su kitais nariais be jokių papildomų klausimų nurašo turtą ir leidžia jį likviduoti.

Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas G.Pilypas, kitas buvęs J.Margaitienės pavaldinys, nematė problemų nurašyti turtą, kuris vėliau netikėtai ėmė veikti.

Nurašyti įrenginiai, anot administracijos atstovų, buvo perduoti likviduoti įmonei “Entomas”, kuri siejama su kita vietos konservatore Skaidra Dišle, kurios svainis Marius Dišlė taip pat kandidatavo į Tarybą su nuteistu Ernestu Mončausku. Kol kas negalime patvirtinti, kad visus daiktus likvidavo būtent “Entomas”, kurios direktorius Henrikas Stankevičius kartu su Liberalais šiemet pavasarį vykusiuose rinkimuose nesėkmingai bandė prasimušti į rajono Tarybą. Apgailestaudami galime pasakyti, kad nepavyko šių asmenų pakalbinti ir pasiteirauti, ar jiems ši istorija žinoma ir kokie jų vaidmenys buvo šioje istorijoje. Reikia pastebėti, kad po nurašyto turto likvidacijos paaiškėjo, kad įrenginiai ir toliau veikė. Nesąžiningus valdininkus galėjo išduoti signalai, išeinantys iš šių įrenginių. Tai ir tapo pagrindu pradėti ikiteisminį tyrimą, kurio metu ir paaiškės, ar paskutinėmis darbo dienomis J.Margaitienė galėjo “priglausti” savivaldybės turtą už kelis tūkstančius eurų ir kas jai padėjo tai padaryti. Redakcijos turimi dokumentai rodo, kad J.Margaitienė kaip administracijos direktorė tvirtino likvidacijos aktą, sudarytą 2023 metų kovo 31 dieną, tai yra, kai jau buvo aišku, kad rinkimus dėl mero posto ji pralaimėjo.

 

LŽS narys, Marius Aleksiūnas.

 

 

Ankstesnis straipsnisRadviliškio rajoną nusiaubė vėtra
Kitas straipsnisSTT telefoną iš J.Margaitienės paėmė ministerijoje, kompiuterį – iš jos buto Vilniuje

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia