Polekėlės gyventojas pasiųstas už grotų už sugyventinės nužudymą

0
324

Prieš kurį laiką Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajone, Polekėlės kaime gyvenantis 44 metų Marijus K. buvo kaltinamas sugyventinės nužudymu. Vyras, kuris anksčiau jau teistas už smurtą prieš tą pačią moterį, pripažintas kaltu.

Mirtinas dūris

Nustatyta, kad Marijus K. praėjusių metų birželio 9 dieną, apie 20.00 val., gyvenamojo namo virtuvėje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, susiginčijo su sugyventine G. P. ir tyčia jai dūrė vieną kartą peiliu jai į pilvo kairio šono sritį. Moteriai buvo sužalota pilvo aorta, pažeisti kiti organai. Marijus K. nepasimetė – nukentėjusiajai mėgino suteikti pagalbą. Deja, dėl vidinio ir išorinio nukraujavimo moteris mirė įvykio vietoje. Vyrui buvo iškelta baudžiamoji byla dėl sugyventinės  G. P. nužudymo.

Anot Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Vytauto Jončo, teisiamajame posėdyje kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai ir papasakojo apie šio tragiško įvykio aplinkybes. Vyras teisme sakė, kad su G. P. susipažino ir bendrai pradėjo gyventi Jungtinėje Karalystėje, o prieš ketverius metus grįžo į Lietuvą. Žinojo, kad G. P. nėra nutraukusi santuokos, tačiau ji ruošėsi tą santuoką nutraukti. Anot kaltinamojo, G. P. bendravo su sutuoktiniu, tačiau daugiausia pokalbiai tarp jų vykę telefonu. Grįžęs į Lietuvą, Marijaus K. žodžiais, jis su drauge apsigyveno Polekėlėje, draugės tėvui priklausiusiame name. Vyras sakė, jog kartu su šia moterimi vedė bendrą ūkį, savo atlyginimą atiduodavęs jai, nes viskuo rūpinosi ji. Vyras patikslino, jog anksčiau prieš G. P. fizinį smurtą panaudojo vieną kartą, kai ji, būdama neblaivi, sėdo už vairo, tada  kaimynai buvo iškvietę policiją.

Lemtingo ginčo priežastys

Kaltinamasis teisme pasakojo, kad lemtingąją dieną po aplinkos tvarkymo darbų jis su drauge ir pažįstamų vyrų išgėrė alaus, po to dviese grižo į namus. Tada tarp  jo ir draugės prasidėjęs konfliktas – G. P. ėmusi reikalauti, kad jis pasakytų, kur padėjęs alų. M.K.is atsakęs, kad nieko neėmęs. Norėjo išeiti iš namų, nes, esą jam nepatinka kai jį puola. Neilgai trukus, draugė ėmusi priekaištauti, kam jis rakina duris, apipylė jį šaltu vandeniu. 

M.K.is įtikinėjo teismą, kad siekė išvengti konflikto, norėjo išeiti, kad pasivaikščiotų, nusiramintų, tačiau sugyventinė neleido, pradėjo įžeidinėti. Teisiamasis tvirtino, kad ginčas su drauge vyko koridoriuje, tarp virtuvės slenksčio ir koridoriaus. Peilis jo rankose atsirado tada, kai ruošėsi valgyti. Kaltinamojo teigimu, G. P.  jį pastūmė ir jis, nenorėdamas moters sužaloti, kaire ranką smogė, norėjo tik pagąsdinti. Vyras tvirtino, kad smogęs tik vieną kartą.  

Sunkinančios ir lengvinančios aplinkybės

Medikus iškvietė Marijus K. Paskambinęs bendruoju pagalbos telefonu pasakė, kad nudurta moteris, ar sužalota moteris, klausė, ką jam daryti. Marijaus K. teigimu, tada jam buvo patarta  sušlapinti rankšluostį vandeniu, juo pridengti žaizdą. Po kurio laiko vyras dar kartą paskambino bendruoju pagalbos telefonu, sakė, kad  moteriai šalta ant žemės sėdėti, klausė, ar galima pakelti ir nunešti ją į lovą. Jam buvo atsakyta, kad galima. Po kurio laiko, kaltinamojo teigimu, atvažiavo policija, o po to greitoji pagalba. 

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad Polekėlės gyventojo padarytas nusikaltimas įrodytas liudytojų, kaltinamojo duotais parodymais, ekspertų pateiktomis išvadomis, kita byloje esančia medžiaga.  Teismas pabrėžė, jog vyras bandė sustabdyti kraujavimą, stengėsi užkirsti kelią nukentėjusios mirčiai – tai pripažintina, kad kaltinamasis aktyviais veiksmais bandė išvengti sunkesnių padarinių. 

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino ir tai, kad vyras savo kaltę pripažino visiškai. Jo atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažino tai, kad jis nusikalto būdamas girtas. Teismas neatmetė kaltinamojo parodymų, kad konfliktas įvykio dieną kilo dėl nukentėjusiosios – jai nustatytas 1,89 promilės girtumas –  provokuojamų veiksmų reikalaujant alkoholio.

Netekties skausmą teismas įvertino kitaip

Teismas Marijų K. į pripažino kaltu dėl savo sugyventinės nužudymo ir skyrė jam bausmę – laisvės atėmimą 9 metams. Iš nuteistojo nukentėjusiesiems – trims atžaloms priteistas 14 tūkstančių eurų civilinis ieškinys neturtinei žalai atlyginti. Tiesa, vaikai motinos netektį įvertino kur kas didesne suma – kiekvienas po 10 tūkst. Eur. 

Teismas įvertinęs motinos ir vaikų buvusį ryšį bei kitus aspektus, nusprendė, kad patirta žala neturėtų būti vertinama tokia suma, kokios reikalaujama. Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia