Politikė J. Garliauskienė gviešiasi mirusio sutuoktinio turto, nors su juo nebegyveno daugiau nei 20 metų

1
12464
Politikė J.Garliauskienė su dukra netruko prisistatyti ir pasiimti turtą iš sutuoktinio, nors su juo kartu nebegyveno daugiau nei 25 metus. Kaimo žmonės tokiu moterų elgesiu pasibaisėjo. Politikės asmeninio albumo nuotrauka.
Dovanos

Daugiau kaip du dešimtmečius kartu su vyru negyvenusi J.Garliauskienė nusitaikė į veliono turtą. Pora, nors ir oficialiai neišsiskyrusi, gyveno kas sau tame pačiame Gervinės kaime. Pasak mirusiojo mamos, sūnus Žygintas išeidamas iš namų nepaliko marčios be skatiko – J. Garliauskienė liko gyventi jų bendruose namuose. Ir ginčo dėl bendro turto niekada taip ir nebuvo. Velionis kurį laiką gyveno pas tėvus, o paskui susirado kitą moterį iš to paties kaimo. Jis su Lina ir jos sūnumi pradėjo gyventi kartu ir vedė bendrą ūkį. Ūkio būta ne tokio jau ir mažo – keliasdešimt dirbamų hektarų žemės, daug įvairios technikos, tarp jų kombainas CLASS, traktorius Mccormik‘as, priekabos, žemės dirbimo agregatai ir panašiai, ko reikia ūkininkaujant. Oficialiai deklaruotas Žyginto turtas buvo vertas ne mažiau kaip 80 tūkstančių eurų, nors į deklaraciją galėjo būti neįtraukta visa technika.

Asociatyvi nuotrauka. Kombainas, kurį išsivarė J.Garliauskienė su Ž.Vaištariene, yra CLASS markės.

 

Po mirties išsivarė svetimą techniką

“Gerą techniką išsivarė, o šlamštą paliko riogsoti”, – taip J.Garliauskienės ir jos dukros veiksmus įvertino Linos kaimynai. Pasak jų, dabar vyksta karas tarp giminių dėl mirusiojo palikimo. Pakalbinti pačios Linos taip ir nepavyko.

Po Žyginto mirties viso to turto staiga prireikė politikei ir judviejų dukrai valdininkei Žanetai Vaištarienei, nors nei viena, nei antra kartu su juo nebegyveno. Moterys suskubo išsivaryti techniką iš mirusiojo ilgametės gyvenimo draugės kiemo, nors mirusiojo kūnas dar nebuvo spėjęs atvėsti. Tokiu moterų elgesiu pasibaisėjo kone visas Gervinės kaimas. Žmonės stebėjosi ir vienas per kitą šnekėjo, kad taip pasielgti gali jokių moralinių skrupulų neturinčios beširdės. Esą, Lina, kuri prižiūrėjo ir rūpinosi neįgaliu bekoju Žygintu, nenusipelnė tokio pažeminimo. Turtą, kurį Lina su oficialiai neišsiskyrusiu J.Garliauskienės sutuoktiniu užgyveno per du dešimtmečius, išdangino nežinoma kryptimi Tarybos narė su dukra.

Turtu rūpinosi prie mirusiojo karsto

„Kur tai matyta, su vyru nebegyveno daugybę metų, nes invalido (Žygintui buvo amputuotos galunės – red.) jai tai juk nebereikėjo. O kai tik šis staiga numirė, pačios pirmos prisistatė ir geriausią techniką iš kiemo išsivarė. Kaip turėtų jaustis Žyginto Lina, kai jos kiemą tarsi skėriai apipuolė vyro žmona su dukra? Juk jos tai nebesirūpino juo, kurį reikėjo Linos artimiesiems keletą pastarųjų metų nešti iš antro aukšto žemyn ir vežti į dializes! Ta moteris neturi nei sąžinės, nei gėdos. Pati su kitais trankėsi, vaikštinėjo susikabinusi rankomis, bet kai vyras Anapilin iškeliavo, pirmutinė su dokumentais prisistatė prie karsto. Žmonėms gėda buvo žiūrėti, kaip prie karsto parašus rinkti pradėjo“, – sakė vienas gerai Žygintą pažinojęs vyras, kuris atsisakė viešintis bijodamas politikės keršto.

Nesirūpino sergančiuoju, kurį prisiminė tik šiam numirus

„Negražiai elgiasi Jūratė. Nebegyveno su vyru, juo nesirūpino. Dukrai tėvo irgi nereikėjo. Tiksliai pasakyti negalėčiau, bet nei žmona, nei dukra nevežė Žyginto į dializes procedūras. Prieš kelis metus jis neteko kojų dėl inkstų ligos, tačiau ir tada nesulaukė jų dėmesio ar užuojautos. Bet kai tik numirė, jos apie tai sužinojusios, iškart tarsi hienos pajutusios kraują prisistatė. Tokiomis dedasi šventomis, bet realiai tai trūksta žodžių tokios apibūdinti…“, – Virginija (vardas pakeistas – red.) neslėpė pasišlykštėjimo tokiu žinomų moterų bandymu praturtėti.

Šio namo antrame aukšte gyveno Žygintas, kurį Linos artimieji ar draugai turėdavo nunešti žemyn vykti dializės procedūroms, nes vyras nebegalėjo pats vaikščioti.

Velionio mama piktinasi marčios elgesiu

Griežčiausiai apie J. Garliauskienę pasisakė jos anyta. Žyginto mama politikę atvirai kaltino netinkamu gyvenimo būdu ir negalėjo pasakyti nieko gero apie marčią, su kuria jos sūnus daugybę metų nebegyveno. „Jam dar aštuoniolikos nebuvo, kai ši pradinių klasių mokytoja mano sūnų į lovą įsitempė. Jai tada 23-eji buvo. Jau tada sakiau, kad nereikėjo mūsų leidimo suvilioti, tai nereiktų leidimo ir prie „zakso“ eiti. Ilgai jie negyveno kartu, keletą metų ir jis išėjo iš namų. Jūratei pasiliko namai, o mano Žygis išėjo kaip stovi. Tada Linutę susirado ir su ja gyveno. Jos vaiką užaugino kartu. Kiek kartų pas mane sūnus atėjęs pinigų prašydavo, ir vis duodavau. Nes tai traktoriui reikėjo lizingu mokėti, tai kombainui išsimokėti kas mėnesį. Savo nuosavą žemę jiems dirbti leidau, neėmiau jokio mokesčio. O dabar, kai tik mano Žygis mirė, tai atsiminė Jūratė, kad dar vyrą turi. Ir užsigeidė svetimo turto, nors daugybę metų mano sūnaus nereikėjo. Matai, jos pavardė ant dokumentų. Skauda man širdį dėl tokios neteisybės. Juk ji (J. Garliauskienė – red.) ne vieną vyrą į namus parsivedusi buvo, bet nesiskyrė oficialiai su mano sūnumi. Klausiau jų ne kartą, kodėl taip daro, bet … Juk ir sūnaus pusbrolis, iš kalėjimo parėjęs, rado prieglobstį jos namuose. Visas kaimas juokėsi iš jų, kai susikabinę rankomis vaikštinėjo. Bet ne jis vienas toks buvo, kuris šildėsi jos šiluma ir naudojosi gerumu“, – negaili karčių žodžių politikės sutuoktinio motina.

Ne žmonių reikalas

Pati politikė J.Garliauskienė neslepia susierzinimo paklausta, ar tiesa, kad ji išsivariusi keliasdešimt tūkstančių eurų vertą techniką. Su konservatorių sąrašu į rajono Tarybą šiemet patekusi Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė atvirai piktinasi kaimo žmonių reakcijomis – anot Tarybos narės, nėra jokio reikalo žmonėms kištis, ten kur ne jų reikalas. „Tai buvo mūsų gyvenimas, kuris niekam neturėtų rūpėti. Kaip mes jį gyvenome, tai yra tik mūsų pačių reikalas. Koks tas gyvenimas bebūtų, ne kiti, o aš pati galiu pasakyti. O aš nenoriu aiškintis, kas ir kaip. Dabar vyksta normalus civilizuotas turtinių reikalų tvarkymas po sutuoktinio mirties. Mes nebuvome išsiskyrę ir turėjome bendrų reikalų. Man buvo pasakyta, kad išsivarytumėme techniką. Kokią išsivarėme, tai mūsų reikalas. Ir iš viso, žmonės neturėtų kištis į ne savo reikalus. Kaimiečiai dažnai kiša nosį ten, kur neturėtų. Kas čia tokio blogo, kad aš priimu žmogų, Kaimas daug ką gali šnekėti, kai pamato šalia manęs kokį vyriškį“, – susidariusią situaciją po vyro mirties komentavo viešo asmens statusą turinti Tarybos narė, išrinkta į rajono valdžią su konservatorių partijos Raseinių skyriaus sąrašu. Beje, ši partija savo veikloje nurodo besivadovaujanti ir krikščioniškomis vertybėmis.

Pernai atostogavo net tris kartus

Peržvelgus politikės socialinio tinklo paskyrą, panašu, kad Tarybos narė į šiltus kraštus atostogauti vyko net tris kartus. Apie keliones į užsienį jos miręs vyras galėjo tik pasvajoti, nors J.Garliauskienė dažnai atostogas leidžia su dukros šeima. Peržvelgus VMI pateiktą informaciją, politikė yra pakankamai neturtinga, nes už 2022 metus deklaravo teturinti žemės sklypų, kurių vertė už 2005 eurai, ir kelių transporto priemonių, kurių vertė vos trys tūkstančiai eurų. J.Garliauskienė taip pat nurodė turinti 11 223 eurus piniginių lėšų. Tuo tarpu jos miręs sutuoktinis buvo gerokai turtingesnis – visas turtas viršijo 80 tūkstančių eurų, įskaitant žemę už 40 tūkstančių eurų ir beveik trisdešimt tūkstančių eurų vertą gyvenamąjį namą. Reikia pastebėti, kad politikės ataskaitoje techniką, kurią išsivarė ji su dukra iš Linos kiemo, nebuvo deklaruota. VRK pateiktais duomenimis, politikė per 2021 metus uždirbo daugiau nei 31 tūkstantį eurų.

Peržvelgus politikės nuotraukas, panašu, kad ji tikra “varlė keliauninkė” – pernai užsienyje galėjo atostogauti net tris kartus. Jos asmeninio archyvo nuotrauka.
Ankstesnis straipsnisAudringame susirinkime pirmininku išrinktas M.Dišlė
Kitas straipsnisPolitiko baro klientai jaučiasi apvaginėjami

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia