Pradedamos teikti lengvatinės būsto paskolos

0
1326
Valstybės iš dalies kompensuojami būsto kreditai nuo kitų būsto kreditų skiriasi tuo, kad šiais kreditais pasinaudojusiems žmonėms valstybė padengia 10 arba 20 procentų kredito sumos. (Šiaulių m. savivaldybės nuotr.)

Šiaulių miesto savivaldybė informuoja, kad LR socialinės apsaugos ir darbo ministras jau patvirtino valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimo imitus kredito įstaigoms. Tai reiškia, kad planuojantieji įsigyti būtus ir atitinkantys Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo reikalavimus, gali pasinaudoti valstybės teikiama parama.

Kuo ypatingi valstybės iš dalies kompensuojami būsto kreditai?

Vyriausybės kompensuojamas būsto paskolas gauna žmonės, turintys teisę į valstybės paramą būstui įsigyti – jaunos ir daugiavaikės šeimos ar neįgalieji, perkantys pirmąjį būstą, rekonstruojantys ar pritaikantys neįgaliųjų poreikiams būstą, tačiau jei jų pajamos ir turtas neviršija nustatytų ribų.

Jei kompensacija gaunama kredito gavimo metu, ji gali būti naudojama ir kredito pradiniam įnašui ar jo daliai padengti.

Subsidijuojama iki 20 proc.

Valstybės iš dalies kompensuojami būsto kreditai nuo kitų būsto kreditų skiriasi tuo, kad šiais kreditais pasinaudojusiems žmonėms valstybė padengia 10 arba 20 procentų kredito sumos, kai kredito gavėjai turi teisę į valstybės paramą bei priklauso toliau nurodytoms asmenų grupėms, arba 10–20 procentų kredito likučio sumos, kai kredito gavėjai nurodytoms asmenų grupėms nėra priskiriami kredito gavimo metu, bet tampa priskirtinais kredito sutarties galiojimo metu.

Tarkim, jei valstybės subsidija sudaro 10 proc. suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos, o ši suma siekia 30 tūkst. eurų, paskolos gavėjui reikės grąžinti maždaug 3 tūkst. eurų mažiau suteiktos paskolos (arba pradžioje sumokėti mažesnę mokamą nuosavų lėšų dalį), nes šią sumą kompensuotų valstybė.

Minėtus kreditus teikia AB SEB bankas, Akademinė kredito unija, Anykščių kredito unija, Aukštaitijos kredito unija, Centro kredito unija, Grikiškių kredito unija, Kredito unija „Tikroji viltis“, Kretingos kredito unija, Luminor Bank AS Lietuvos skyrius, Mažeikių kredito unija, Panevėžio kredito unija, „Swedbank“, AB, ŠILUTĖS KREDITO UNIJA. Valstybės iš dalies kompensuojamais būsto kreditais gali pasinaudoti asmenys ir šeimos, turintys teisę į paramą būstui įsigyti. Šias galimybes numato Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas.

Prašymai dėl teisės į paramą būstui įsigyti patvirtinimo ir dokumentai, įrodantys teisę į  paramą būstui įsigyti, teikiami Šiaulių miesto savivaldybės administracijos priimamajame prie 4 langelio (Vasario 16-osios g. 62, Šiauliai, tel. (8 41) 50 05 14. Telefonai pasiteirauti Savivaldybės administracijoje: (8 41) 59 62 88.

Palikti komentarą

avatar