Prašoma griežinti bausmes gyvūnų kankintojams

0
5435
Peticija prašoma Lietuvos Respublikos įstatymų leidėjų sugriežtinti šią atsakomybę, atitinkamai pakeičiant 310-ąjį Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl žiaurus elgesio su gyvūnais.

 

Gyvūnų kankintojai pernelyg lengvai išsisuka teismuose, atsipirkdami tik menkomis bausmėmis. Tuo įsitikinę gyvūnų mylėtojai. Pastarųjų dienų aktualijos žmones verčia prašyti griežtesnių bausmių. Šiam tikslui jau yra parengta ir peticija.

Peticijos autorius yra sukrėstas gyvūnų skriaudikams, žudikams ir kankintojams skiriamos atsakomybės menkumo, o dažnu atveju – ir visiško jos nebuvimo. Šia peticija prašoma Lietuvos Respublikos įstatymų leidėjų sugriežtinti šią atsakomybę, atitinkamai pakeičiant 310-ąjį Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl žiaurus elgesio su gyvūnais.

“Lietuvoje labai daug atvejų žiauriaus elgesio su gyvūnais ir apskritai gyvūno gyvybė ir sveikata nėra vertinama. Siūlome griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais, nes bauda tik nuo 50 Eur… 50 Eur už sveikatą ir gyvybę? Tai gal žmogžudžiams pradėkime skirti nuo 50 iki 2000 Eur? Manau, daug kas žino ir pastarąjį kartą, kai neblaivi moteris galimai TYČIA išmetė savo šunį iš 9 aukšto. Siekiame daug griežtesnių bausmių ir siūlome tokius žmones įtraukti į tokį sąrašą, kad daugiau niekada negalėtų turėti gyvūno arba kaip minimum 10 metų”, – siūlo peticijos autorius.

Šiuo metu galiojantis Baudžiamasis kokeksas už žiaurų elgesį su gyvūnais numato realią laisvės atėmimo bausmę iki vienerių metų, viešuosius darbus, areštą, bet dažniausiai kankintojai teismuose sulaukia kur kas menkesnių bausmių. Vienas iš pavyzdžių – šiųmetinis atvejis Radviliškio rajone:

Nuteistas savo katiną žiauriai nužudęs Radviliškio rajono gyventojas

 

Gyventojai kol kas gana vangiai pasirašo peticiją dėl griežtesnės teisinės atsakomybės už žiaurų elgesį su gyvūnais. Šiuo metu pasirašiusiųjų skaičius nesiekia nė dešimties žmonių. Peticiją galima pasirašyti čia.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia