Prokuratūra pradeda tyrimą – pedofilas galėjo darbuotis V.Kudirkos progimnazijoje?

0
1527
Ar galėjo dabar jau iš direktorės pareigų atleista R.Dagienė nepastebėti seksualinio priekabiavimo, aiškinsis prokuratūra.

Šioje Radviliškio mokykloje jau kuris laikas sklandė kalbos apie vieno darbuotojo nederamą elgesį. Dėl jo netinkamų veiksmų kalbama, kad į tuometinę direktorę Rasą Dagienę kreipėsi net pedagogai. Tačiau kalbos liko kalbomis, kol švietimo įstaigai vadovavo dabar jau atleista iš vadovės pareigų R.Dagienė. Būtent jos pastangomis mokykloje visiškai neseniai ir pradėjo darbuotis “miklias rankas” turintis veikėjas, kuriam buvo pavesta rūpintis mokinių ateitimi. Be to, jam patikėtos ir papildomos pareigos, tai yra būrelis, iš kur, beje, daugiausiai skundų ir gauta dėl netinkamo elgesio moksleivių atžvilgiu.

Nors darbuotojas mokykloje darbavosi tik pirmus metus, bet direktorės palankumą nusipelnė iš karto. Kartu su juo keliavo į užsienį, taip pat negailėta ir didelių premijų, apie kurias ilgamečiai mokyklos pedagogai galėjo tik pasvajoti. Gal visa tai susiję su darbuotojo atliekamomis papildomomis pareigomis, iš kurių naudą, šnekama tyliai, galėjo gauti ir pati vadovės šeima. Todėl galėjo atsitikti ir taip, kad direktorė savo protežė labai saugojo ir gal net leido laisviau elgtis nei pedagogo etika ar net įstatymai numato.

Apie galimą seksualinį priekabiavimą prie moksleivių išgirdusi laikinoji mokyklos direktorė Ina Bajarauskaitė nieko nelaukdama ant kilimėlio išsikvietė darbuotoją, kuriam mesti labai rimti kaltinimai. Šis, nors ir neigė, bet ilgiau nelaukęs pasipustė padus paprašydamas jį atleisti iš darbo. Tuo tarpu savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis sužinojęs šią informaciją, suraitė pareiškimą teisėsaugai. Pirminį tyrimą pavesta atlikti Šiaulių AVPK Radviliškio rajono policijos komisariatui. Šio pareigūnas nematė reikalo pradėti ikiteisminį tyrimą ir priėmė sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo.

Tačiau Šiaulių apygardos prokurorė Laima Mažeikienė laikėsi kitos pozicijos. Anot jos, būtinas „išsamesnis ir detalesnis tyrimas, kurio metu bus siekiama išsiaiškinti visas reikšmingas faktines aplinkybes ir objektyviai nustatyti, ar prieš nepilnametes moksleives buvo padaryta nusikalstama veika, o įtarimams pasitvirtinus – ją atitinkamai įvertinti.“

Nors, tvirtina prokuratūros atstovai, iki dabar nei vienas iš galimai nukentėjusių nepilnamečių vaikų tėvų į teisėsaugą nesikreipė, prokurorės vertinimu, esant tokio pobūdžio įtarimams, ypatingai dėl tokių nusikalstamų veikų padarymo, ir siekiant užtikrinti, kad nepilnamečių teisėti interesai būtų apginti, ikiteisminis tyrimas pradėtas prokurorės L.Mažeikienės sprendimu. Apie tai viešai informavo Šiaulių apygardos prokuratūra.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas siekdamas seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo vulgariais ar panašiais veiksmais, pasiūlymais ar užuominomis priekabiavo prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomo asmens, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia