Puiki žinia vairuotojams: pradėjo veikti elektroninė eismo įvykių deklaracija

0
1902
Audi A4 atsitrenkė į akmenų krūvą

Nuo šiol apie eismo įvykius bus galima pranešti daug greičiau ir paprasčiau. Į avariją patekę vairuotojai nuo šiol galės užpildyti elektroninę eismo įvykių deklaraciją. Vairuotojams skirtoje nemokamoje programėlėje bus galima užfiksuoti eismo nelaimės aplinkybes bei informaciją apie ją perduoti draudimo bendrovėms. Šią programėlę vairuotojams yra pasiekiama adresu www.draudimoivykiai.lt.

Skaičiuojama, kad šalyje kasmet įvyksta apie 90 tūkst. eismo nelaimių, po kurių vairuotojai galėtų pildyti eismo įvykių deklaraciją. Ji yra svarbiausias dokumentas nagrinėjant eismo įvykį. Tikimės, kad pildant naująją elektroninę šio dokumento formą kils mažiau nesusipratimų, vairuotojams bus lengviau užpildyti bendrąją informaciją bei apibrėžti įvykio aplinkybes.

Pasak jo, naujoje programėlėje vairuotojams reikės įvesti mažiau informacijos nei popierinėje eismo įvykių deklaracijoje. Sistemoje bus prašoma nurodyti eismo įvykyje dalyvavusių transporto priemonių valstybinius numerius ir jų vairuotojų duomenis, patikslinti įvykio laiką ir vietą, nubraižyti eismo nelaimės schemą ir įkelti aplinkybes fiksuojančias nuotraukas.

Vairuotojams užpildžius elektroninę eismo įvykių deklaraciją, visa informacija netrukus bus pateikiama avarijos kaltininko draudimo bendrovei. Tai reiškia, kad eismo įvykio kaltininkams nebereikės apie nelaimes pranešti savo draudimo bendrovei, o nukentėjusiajam teliks tik susisiekti su draudimo bendrovės atstovaus dėl tolimesnio žalos atlyginimo proceso.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia