Radviliškiečiai teisūs: “Juodeliuose” darbo inspektoriai neužsuka, nors nelaimingi atsitikimai pakankamai dažni

0
3687
Neliečiamieji "Juodeliai"
Dovanos

Apie medžio apdirbimo įmonės “Juodeliai” Radviliškio padalinį ne šiaip sau sklando blogi atsiliepimai. Radviliškiečiai ir aplinkiniai vienas po kito sėja įtarimus, kad įmonė valstybinėse institucijose gali turėti “stogą”. Esą, nors įmonėje laikas nuo laiko sužalojami darbuotojai, bet jos atstovų nei Darbo inspekcija purto, nei prokuratūra baudžiamąsias bylas kelia.

Pasirodo, kad įtarimai nėra visai iš piršto laužti. Nepaisant bent 4 nelaimingų atsitikimų darbe ir 2 pakeliui į darbą ar iš darbo, per 2019 metus įmonės padalinys niekada nebuvo tikrintas. Valstybinės darbo inspekcijos patarėjos komunikacijai Jurgitos Kažukauskaitės – Sarnickienės atsiųstame raštiškame atsakyme patvirtinama, kad inspekcijos Šiaulių skyriaus specialistai netikrino įmonės Radviliškio padalinio. Visus nelaimingus atsitikimus tyrė įmonės sudaryta komisija.

Policija nepradeda ikiteisminių tyrimų, nes darbuotojų sužalojimai lengvi. Darbo inspekcijos nuomone beveik identiška. Jei nėra sunkių arba mirtinų sužalojimų, darbo inspektoriai tik peržiūri atlikto vidaus tyrimo išvadas. Tad darbdavio atstovams palieka labai plati veikimo galimybė, net ir psichologinio spaudimo ar taikaus susitarimo su sužalotu darbuotoju galimybė, kuri niekada neatsispindi išvadose.

Pati įmonė į siųstą paklausimą nepateikė jokio atsakymo, nors Radviliškio padalinio gamybos vadovas Egidijus Semaška tvirtina, kad nebuvo nuslėptas nei vienas nelaimingas atsitikimas. Anot jo, per paskutinį nelaimingą atsitikimą, kai buvo sužalotas Pakavimo mašinos operatoriaus padėjėjas, viskas buvo daroma oficialiai. Šiuo metu darbuotojas jau paleistas iš ligoninės ir ilsisi sanatorijoje.

 

Ankstesnis straipsnisRastas vyro lavonas Pakiršinyje
Kitas straipsnisPirmos koronaviruso baimės “aukos” Radviliškyje: seniūnas E.Mončauskas dirba nuotoliniu būdu

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia