Radviliškio ligoninėje – inovatyvūs pokyčiai

0
448
Ligonio mirties aplinkybes greitosios pagalbos automobilyje aiškinasi policija. Asociatyvi nuotrauka.

Pacientų komfortabilumas, gera savijauta, kokybiškos, pacientų poreikius atitinkančios sveikatos priežiūros paslaugos – viena iš prioritetinių veiklos sričių Radviliškio ligoninėje. Pastaraisiais metais įgyvendinamos naujos projektinės veiklos leis užtikrinti dar geresnes asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo galimybes, efektyviai naudojant sveikatos priežiūros išteklius, siekiant optimalių sąlygų tiek pacientams, tiek darbuotojams.

Ligoninėje kuriamas naujas Geriatrijos dienos stacionaro ir konsultacinis kabinetas

2020 m. pradžioje Radviliškio ligoninė pradėjo vykdyti projektą „Sveiko senėjimo paslaugų kokybės gerinimas“, kuris finansuojamas iš Europos sąjungos struktūrinių fondų. Šiuo projektu siekiama didinti geriatrinių paslaugų prieinamumą Radviliškio rajone, tokiu būdu pagerinant vyresnio amžiaus žmonių (virš 60 m.) gyvenimo kokybę, mažinant neįgalumą ir grąžinant juos į bendruomenę. 

Šiuo metu Geriatrijos dienos stacionaro ir konsultacinio kabineto įkūrimo darbai yra prasidėję. Jų metu bus rekonstruotas senasis ligoninės liftas bei dalis Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus, kuriame ir atsiras naujasis Geriatrijos skyrius. Iš projektinių lėšų nupirkta nauja pavyzdinė

Remontuojamos patalpos. Kuriamas naujasis Geriatrijos skyrius.

virtuvės bei vonios kambario įranga, nauji baldai pacientų palatoms, laukiamajam, darbuotojų darbo vietoms ir procedūrų kabinetui. Įsigyta ir  nauja medicininė įranga: dubens dugno raumenų stimuliacijos aparatas, kūno pusiausvyros testavimo ir lavinimo įranga, stetofonendoskopas, pulsoksimetrai, nešiojamas elektrokardiografas, širdies defibriliatorius, kompresinės terapijos aparatas, kūno sudėties ištyrimo įranga, dinamometras, deguonies koncentratorius, transkutaninės elektrostimuliacijos aparatas, mechaninės funkcinės lovos su čiužiniais ir kt. 

Ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas pabrėžia, kad geriatrija – nebus pacientų slauga. Naująjame Geriatrijos skyriuje bus atliekamos pažinimo funkcijų sutrikimo, depresijos pasireiškimo, kasdieninės veiklos, socialinės būklės įvertinimo bei, pagal poreikį, pusiausvyros ir koordinacijos tyrimai. Taip pat daug dėmesio bus skiriama pacientų medikamentų vartojimo koreagavimui ir mitybai. Pacientams bus taikomas ergoterapinės ir kineziterapinės procedūros. Visa tai padės senyvo

Kitas įstaigos pasididžiavimas – ant ligoninės stogo įrenginėjama fotovoltinė saulės elektrinė.

amžiaus pacientams greičiau sugrįžti į visuomenę ir vėl jaustis pilnaverčiais jos nariais.

Projektų lėšomis – moderni medicininė įranga 

2020 m. Radviliškio ligoninė prisijungė prie Respublikinės Šiaulių ligoninės įgyvendinamo projekto „Tuberkuliozės profilaktikai, diagnostikai ir gydymui naudojamos infrastruktūros modernizavimas Respublikinės Šiaulių ligoninės TPLK“, finansuojamo iš Europos sąjungos lėšų. Siekiant pagerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, įsigytos medicininės sistemos – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje įvesti papildomi deguonies taškai, uždaros atsiurbimo sistemos, invazinio kraujospūdžio matavimo linija, prailginimo linijos švirkštinėms pompoms, infuzinės sitemos, maitimo zodai ir kt. Taip pat planuojama įsigyti ir atnaujinti medicininę įrangą – pacientų gyvybinių funkcijų monitorius, siurblius, video laringoskopus, enterinio maitinimo pompas. Iš viso medicininės įrangos įsigijimui iš projektinių lėšų planuojama skirti beveik 31 000 Eur. 

Pasak, ligoninės vadovo, įstaiga nuolat aktyviai bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvoje veikiančiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, todėl niekad nepraleidžia progos teikti paraiškas projektų įgyvendinimui, kurių lėšomis turi galimybę atnaujinti ligoninės infrastruktūrą, medicininę įrangą bei suteikti kokybiškas, pacientų poreikius atitinkančias asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Radviliškio ligoninė dalyvavo ir teikdama paraiškas finansavimui gauti iš Radviliškio rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos „Sveikatos programos“. Pasirašyta finansavimo sutartis 26 000 Eur, iš kurių 19 000 Eur skirta Operacinių skyriaus įrangai modernizuoti – įsigyti vaizdo atkūrimo optikų komplektai, infuzinių tirpalų pašildymo spinta. 7000 Eur skirti Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus specialistų darbo aplinkos modernizavimui, tuo pat metu gerinant teikiamų fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugų kokybę pacientams. Įsigytas elektrinis masažo stalas, ir net keturi elektriniai dviejų dalių masažo stalai, kurie padės atvykusiems pacientams jaustis daug komfortabiliau. 

Pacientų patogumui – naujas greitosios medicinos pagalbos automobilis

Visai neseniai, prieš gerą mėnesį, Radviliškio ligoninė, finansinio lizingo būdu (sutarties trukmė 36 mėn.), įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį su visa reikalinga medicinine įranga (skysčių ir gleivių atsiurbėju, gyvybinių funkcijų monitoriumi, medicininio deguonies sistema, defibriliatoriumi ir kt). Pagrindinė priežastis, paskatinusi šiam pirkiniui – senojo neekonomiško automobilio nebeatitikimas šiuolaikiniams medicinos standartams. Direktoriaus V. Smalinsko teigimu, 2020 metais, COVID-19 ligos sukeltos epidemiologinės situacijos metu, itin padidėjo pervežamų ligonių į kitas gydymo įstaigas skaičius, todėl seno automobilio keitimas buvo būtinas, norint užtikrinti pervežamų pacientų sveikatos apsaugą ir suteikti būtinas pirmosios pagalbos priemones, juk pagrindinis ligoninės tikslas – užtikrinti pacientams savalaikes ir kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Naujasis greitosios medicinos pagalbos automobilis atitinka Lietuvoje galiojančius tokio tipo kelių transporto priemonėms keliamus techninius reikalavimus ir kokybiško paslaugų teikimo kriterijus. Šis automobilis taip pat bus naudojamas koronaviruso infekcija įtariamų ar sergančių žmonių transportavimui.

Ligoninės išorėje – gerbūvio darbai, ant stogo – saulės elektrinė

Netrukus prasidės darbai, skirti ligoninės aplinkos gerbūvio kūrimui. Lėšos aplinkos tvarkymui gautos iš savivaldybės vykdomo projekto „Saugios, švarios ir patogios aplinkos užtikrinimo programa VšĮ Radviliškio ligoninės materialinės ir techninės bazės gerinimas“, projekto vykdymui skirta 50 000 Eur. Ligoninės vadovas sako, kad darbai jau suplanuoti ir šiomis lėšomis bus sutvarkyta įstaigos aplinka – įrengta asfaltbetonio danga ir šaligatvio trinkelių danga su betoniniais borteliais bei naujai įrengta trinkelių zona, šiuo metu esanti vejos zonoje. Atvykstantys pacientai nebepatirs jokių nepatogumų dėl šiuo metu esančios nelygios kelio dangos, kuri nebuvo keista ir tvarkyta nuo pat „tarybinių“ laikų.

Kitas įstaigos pasididžiavimas – ant ligoninės stogo įrenginėjama fotovoltinė saulės elektrinė. Direktorius V. Smalinskas komentuodamas šį inovatyvų vykdomą projektą, neabejoja, kad naujosios saulės elektrinės pagaminamos elektros energijos nauda įstaigai bus visakeriopa –  per metus tai sudarys apie 10 tūkst. eurų sutaupymą, saulės elektrinės veikimo laikas 25 ir daugiau metų, o atsipirkimo laikas užtruks apie 2 metus, nes šiam atsinaujinančių elektros išteklių projektui gauta valstybinė ir savivaldybės parama. Tikslas labai aiškus ir akivaizdus – ilgalaikių investicijų pagalba taupyti einamąsias išlaidas ir jas nukreipti paslaugų gerinimui, o ne šildymo ar elektros sąskaitoms dengti. 

Įstaigoje dėmesys ir personalui

Visi žino, kad įstaigos sėkmės paslaptis – savo darbą mylintys darbuotojai. Tik motyvuotas, paslaugus ir profesionalus medicinos personalas gali padėti pacientui jaustis gerai, saugiai ir patogiai. Siekiant išsiaiškinti darbuotojų požiūrį į savo darbą 2021 m. gegužės ir birželio mėnesiais ligoninėje buvo atliekamas darbuotojų mikroklimato tyrimas, kurio rezultatai parodė, jog net 29 proc. apklaustųjų  įvardijo, kad jiems jų darbas labai patinka, ir 57 proc., kad patinka. Darbuotojai gali save realizuoti, jaučiasi reikalingi bei turi galimybę bendrauti tiek vienas su kitu, tiek su atvykstančiais pacientais, tad psichologinė atmosfera ypatingai svarbi. Įstaigos vadovas įsitikinęs, kad ligoninės administracija deda visas pastangas tam, kad kiekvienas dirbantis ar atvykęs į Radviliškio ligoninę jaustųsi saugiai, ramiai ir užtikrintai. Tik bendravimas, bendradarbiavimas ir abipusis ryšys padeda siekti geriausių rezultatų, o nuoširdžios pacientų padėkos, motyvuoja dar labiau stengtis ir dirbti pacientų labui.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia