Radviliškio ligoninėje negavus sutikimo skiepijami ligoniai

0
2844
Radviliškio ligoninės pacientė, anot jos globėjos, buvo paskiepyta negavus sutikimo. Ligonei po skiepo pasireiškė nepageidaujami šalutiniai požymiai. Globėja dėl tokių ligoninės personalo veiksmų kreipėsi į policiją.

Savo anytą prižiūrinti radviliškietė Jolanta piktinasi Radviliškio ligoninės gydytojų veiksmais. Anot moters, jos globojamą 66 metų Dalią Stankevičienę paskiepijo, kai ji buvo gydoma Radviliškio ligoninės Vidaus ligų skyriuje. Į ligoninę pacientė buvo atvežta vasario 17 dieną iškvietus greitosios pagalbos medikus.

Neskiepyta nėra laukiama slaugos skyriuje

Radviliškietė J.Barauskienė sako, kad jos anytą gydanti terapeutė Zita Rimkevičiūtė pasiūlė paguldyti į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių. Jolanta nesutiko su tokiu gydytojos sprendimu. Tiesa, pati medikė aiškino, kad tam būtų kliūčių, tai yra ligonė Dalia nesanti paskiepyta nuo COVID-19 ligos. „Susisiekiau su gydytoja Z.Rimkevičiūte, ji man papasakojo, kaip gydoma mano globojama anyta ir pasiūlė ją paguldyti į Slaugą. Aš atsisakiau, nes nepasitikiu. Jau ir taip mano pažįstama moteris ten pagulėjusi tris paras mirė. Nenoriu to. Bet gydytoja pyko, esą čia viskas gerai ir panašiai, tačiau norint ją paguldyti reikėtų paskiepyti. Aš su tuo nesutikau“, – prisiminė pokalbį su gydytoja Z.Rimkevičiūte radviliškietė.

Grįžo paskiepyta

Vasario 25-osios dienos vakarą Jolantą pasiėmė iš ligoninės anytą ir pastebėjo pleistrą ant rankos viršutinės dalies. Taip pat ranka toje vietoje buvo paraudonavusi. Moteris dėl šio įvykio prašė pasiaiškinti skyriaus slaugytojas, tačiau jai buvo pasakyta, kad kreiptis į gydytojus. Kadangi buvo po darbo valandų, Jolanta negalėjo net pasiteirauti ligoninės administracijoje. „Penktadienį negalėjau iš pat ryto pasiimti globotinės. Ją parsivežiau jau po penkių. Nesuprantu tos betvarkės, nes pirma mano anyta net neturėjo rūbų. Skyriuje jie buvo pradingę. Sakiau jiems, tai juk ji buvo atvežta su drabužiais, kur dingo jos striukė ir panašiai. Kai parsivežiau, pastebėjau pleistrą ant viršutinės rankos dalies. Aš juk neleidau jos skiepyti, o jie neklausė manęs. Pirmadienį kreipsiuosi į V.Smalinską (ligoninės direktorius – red.)“, – piktinosi ligoninės personalo veiksmais Jolanta.

Skambino policijai

Dėl tokių veiksmų radviliškietė kreipėsi į pareigūnus. Policija Jolantai patarė kreiptis į ligoninę arba į šeimos gydytoją, kad gautų pažymą dėl skiepijimo. Tada, anot moters, pareigūnai pažadėjo atlikti tyrimą dėl gydytojų ar medicinos personalo veiksmų.

Ligoninės komentaras

Radviliškio ligoninei ir jos direktoriui V.Smalinskui buvo išsiųsti klausimai dėl galimo prievartinio paskiepijimo, tačiau ligoninė atsakymų dar nebuvo pateikusi. Ligoninei išsiųstuose klausimuose buvo teiraujamasi, ar ši istorija tikrai atsitiko, ar ligoninės personalas tikrai gali skiepyti ligonius be jų atstovų žinios, ir kokių veiksmų imasi ligoninės administracija, kad tokių atvejų nebūtų.

Papildyta gautu ligoninės komentaru:

„Informuojame, kad Radviliškio ligoninės pacientai yra skiepijami nuo COVID-19 ligos tik su asmens sutikimu ir tik išskirtiniais atvejais, kai pacientas yra neveiksnus yra atsiklausiama jo artimųjų nuomonės. Radviliškio ligoninėje yra sudaromas paciento turimų daiktų sąrašas. Daiktai, kurie nėra laikomi paciento palatoje, saugomi Asmeninių daiktų saugojimo patalpoje. Detalesnė informacija dėl asmens duomenų apsaugos nebus teikiama.

Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad 2022-02-26 straipsnį paviešinote internetinėje svetainėje www.visuomenesbalsas.lt,  bei savaitraščio Facebook paskyroje be Radviliškio ligoninės komentaro“, – atsakymą atsiuntė Jurgita Kerpienė, Radviliškio ligoninės administratorė.

“Visuomenės balso” žurnalistas Marius Aleksiūnas

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia