Radviliškio medikė ligonę paliko mirti

5
14294

Sunkiai apsirgę ir visą gyvenimą valstybei mokėję mokesčius negali būti tikri, kad sutrikus sveikatai nebus palikti numirti. Būtent taip atsitiko vienai pensijinio amžiaus radviliškietei. Jei ne geros valios kaimynai ir jų užsispyrimas, vieniša moteris tikriausiai šiuo metu gulėtų po žeme.

Prieš dvi savaites Radviliškio miesto Kapų gatvės 68 metų Stanislava P. labai sunkiai apsirgo. Kaimynai matydami beveik nejudančios ir sunkiose kančiose gulinčią pensininkę, iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Atvykusi mobili brigada tik apžiūrėjo ligonę, davė vaistų, bet neišvežė jos į gydymo įstaigą. Esą, kol nėra gydytojo siuntimo, tol jie vežti taip pat negalintys.

Elena Petraitienė, vidaus ligų gydytoja, du kartus atsisakė vykti pas savo pacientą.

Stanislavos P. šeimos gydytoja Elena Petraitienė atsisakė važiuoti pas nejudančią savo pacientę – pareikalavo, kad ji pati pasirodytų poliklinikoje. Kaip į gydytojos kabinetą atvyktų moteris, nebesugebanti pati pasirengti ar savimi pasirūpinti, medikei nebuvo svarbu. O be jos parašyto siuntimo, greitoji medicinos pagalba nepristato ligonės į gydymo įstaigą. Gydytoja atsisakymą vykti motyvavo turėjusi labai daug darbo.

 

 

Praėjus trims paroms po pirmojo iškvietimo, kaimynai suprato, kad be profesionalios medikų pagalbos jų slaugoma Stanislava P. numirs baisiose kančiose. Deja, to, matyt, nesuprato Hipokrato priesaiką davusi vidaus ligų gydytoja E.Petraitienė. Ji vasario 13 dieną dar kartą atsisakė vykti pas ligonę, nors tai privalu pagal jos pareiginius nuostatus. Tą patvirtinta Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Irena Janušonienė, pradėjusi atskirą vidaus tyrimą dėl medikės elgesio.

Bet šį kartą kaimynai taip paprastai rankų nenuleido. Jie poliklinikos registratorėms pasakė, kad jei neatvažiuos gydytoja, kreipsis į žiniasklaidą ar net rašys pareiškimą dėl vienišos kaimynės mirties, kurią sukels tiesioginių pareigų nevykdymas. To pakako, kad poliklinikos vairuotojas už ES lėšas pirktu įstaigos automobiliu atvežtų gydytoją. Tiesa, pas Stanislavą P. į namus atvyko ne E.Petraitienė, o jos kolegė vidaus ligų gydytoja Irena Kuliušienė. Tačiau to buvo per mažai, nes senyvo amžiaus Stanislavos kaimynė antrą kartą tądien turėjo nueiti kelis kilometrus į polikliniką ir atgal, kad parneštų gydytojos išrašytą siuntimą.

Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai nematė nieko blogo, kad jų kolegos prieš kelias dienas neišsivežė sunkiai sunegalavusios Stanislavos P. į gydymo įstaigą. Esą, jei nėra popieriuko iš šeimos gydytojo, tai ir jie nieko blogo nepadarė. Nors abu sutiko, kad ligonės sveikatos būklė labai prasta ir reaguoti būtina. Tiesa, patys greitosios pagalbos stoties darbuotojai be kaimynų pagalbos neišsivertė – reikėjo papildomų vyrų rankų iš antro aukšto neštuvais nunešti ligonę iki automobilio.

Tačiau tuo istorija nesibaigė. Atlikus tyrimus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, Stanislava buvo paguldyta į Radviliškio ligoninę. Pasinaudodami pacientės sunkia būkle, vidaus ligų skyriaus personalas paprašė jos pačios pasirūpinti būtinomis priemonėmis, tai yra sauskelnėmis. Paskambinus telefonu, slaugytojos padėjėja nesidrovėjo įvardinti, kokių konkrečių sauskelnių jos pageidaujančios. Radviliškio ligoninės atstovai teigia galintys apmokestinti sunkiai sergančius pacientus ir pareikalauti jų nusipirkti ne tik sauskelnes, bet ir medikamentus. Nors teritorinių ligonių kasų atstovų nuomone, ligoninė privalo teikti visas būtinas priemonės, kad ligonis gytų “sausas ir švarus”. Dėl tokio ligoninės “pasipinigavimo”, ligonių kasų atstovai liepė rašyti skundą raštu, ir pažadėjo padėti susigrąžinti visas patirtas išlaidas, kurias dėl ligoninės personalo veiksmų patyrė Stanislava P. ar jos artimieji bei kaimynai.

 

 

5
Palikti komentarą

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DaliaAšPietkaKritikasJolanta Recent comment authors
newest oldest most voted
Jolanta
Guest
Jolanta

O kodėl “žurnalistas” slepiasi? Kodėl po publikacija nenorodoma autoriaus pavardė? Gal žmogus tiesiog bijo, nes surašė vienašališką informaciją, kai net pats nežino iš ko ją gavo. Mano žiniomis, ponas nė neprisistatė skambindamas į skyrių ir bandė neteisėtu žurnalistui būdu išgauti informaciją. Lygiai taip pat, jis net nepasidomėjo su kuo konkrečiai kalba – slaugytoja, padėjėja, o gal valytoja? Variantų daug. Liūdna, kad mūsų šalyje vis dar egzistuoja tokia “žiniaskaida”, kai jaučiamas malonumas drabstytis purvais, paklausius ką “viena boba kartą sakė”.

Pietka
Guest
Pietka

Ar ne pačiai kartais skambino? 😅 Jei buvot čia paminėta, tikiuosi kai jus ištiks bėda, jus aplankys būtent tokie patys gydytojai su identiškais įstatymais. Teko man tam Radvilišky ir pačiam gulėt, ir draugą ant pečių nešt nuo “Svaro” iki ligoninės. Nemačiau taip niekur kaip Radvilišky. Ligoninėj žmogus su sulaužyta koja gulėjo ir laukė tris su puse valandos…. DEBILYNAS NE LIGONINĖ!

Kritikas
Guest
Kritikas

Taip ir nesupratau kas ka paliko mirti. Ligone gydoma pagal SAM reglamentuota tvarka ir biudzeto isgales, nesuprantu kuo daktare nusikalto.

Aš
Guest

Nusišneki ir nejauti.

Dalia
Guest
Dalia

Ačiū daktarei, už atsakingą ir visada malonų priėmimą, visad suteiktą pagalbą, kai jos reikia.