Radviliškio poliklinikos direktorei I.Janušonienei pareikšti įtarimai korupcija

0
1871
STT agentai kratų metu paėmė nemažą kiekį grynųjų iš įvairių sveikatos įstaigų.
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

STT atliko plataus masto operaciją, kurios metu purtė nemažai įmonių per visą Lietuvą. Pareigūnai kratas padarė  ir Radviliškio PSPC (poliklinikoje). Vėliau buvo apklausta direktorė Irena Janušonienė. Šiuo metu, anot STT atstovės spaudai Renatos Keblienės, įstaigos vadovei pareikšti įtarimai korupciniais nusikaltimais.

Teisėsaugos surinkti duomenys šiuo metu leidžia įtarti, kad medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančių įmonių „Limeta“, „Graina“ ir kitų atstovai, galimai veikdami įvairiomis neteisėtomis priemonėmis, per ilgesnį nei vienerių metų laikotarpį galėjo sudaryti sąlygas įmonėms neteisėtai laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. Eur.

Dalis grynųjų,kuriuos teisėsaugininkai paėmė kratų metu. Kol kas nėra žinoma, kiek ir ko paėmė iš Radviliškio poliklinikos.

Visoje Lietuvoje tiriama daugiau kaip 100 nusikalstamų veikų, kuriose galėjo dalyvauti daugiau nei 10 Lietuvos gydymo įstaigų. Siekiant nustatyti tyrimui reikšmingas aplinkybes, STT atliko būtinus procesinius veiksmus. Šiuo metu įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 35 asmenims, iš jų – 4 privačių įmonių vadovai ir 6 gydymo įstaigų vadovai, įskaitant ir Radviliškio poliklinikos direktorę Ireną Janušonienę.

Vienas iš įmonės „Limeta“ akcininkų – Kęstutis Kutkauskas, kuris yra I.Janušonienės brolis. Jam taip pat yra pareikšti įtarimai. Beje, tai nebe pirmas kartas, kai jie įkliūna į tokio pobūdžio korupcinius skandalus.

Reikia pastebėti, kad Radviliškio poliklinikos puslapyje direktorė viešu kreipimusi ragina visus pacientus ir kitus neabejingus žmones aktyviai pranešti apie korupcines apraiškas. Panašu, kad pati įstaigos vadovė tuo nesinaudojo. Beje, ji kol kas nėra nušalinta nuo pareigų. Direktorei buvo išsiųsti klausimai, tačiau atsakymų raštu ji dar nepateikė. Telefonu ji taip pat nenorėjo komentuoti sakydama, kad pasirašė dėl ikiteisminio tyrimo duomenų neatskleidimo.

Radviliškio poliklinikos direktorė STT agentų taikiklyje – jai pareikšti įtarimai korupciniais nusikaltimais.
TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar