Radviliškio rajono savivaldybė planuoja perimti geležinkelio stotį: pažadai – ambicingi

0
308
Dovanos

Šiandien žiniasklaidos priemonėse buvo išplatintas Radviliškio rajono savivaldybės administracijos pranešimas (apmokėta reklama), kuriame skelbiama apie planus perimti Radviliškio miesto geležinkelio stotį iš bendrovės „LTG Infra“. Savivaldybė teigia, kad pastatas bus pritaikytas visuomenės poreikiams, įkuriant Turizmo informacijos centrą, Radviliškio krašto muziejų su nuolatinėmis ekspozicijomis bei konferencijų sale.

Abejonių keliantis projektas

Nors savivaldybės planai skamba ambicingai, kyla klausimų dėl tikrojo jų įgyvendinimo bei efektyvumo, atsižvelgiant į jau esamas miesto problemas ir infrastruktūros priežiūrą.

Radviliškio rajono savivaldybės idėja perimti geležinkelio stoties pastatą ir paversti jį kultūros bei turizmo centru atrodo kaip dar vienas gerai skambantis, tačiau galimai abejotinas projektas, kuris gali nepasiekti tikrųjų miesto poreikių. Nors idėja skamba ambicingai, kyla nemažai klausimų dėl šio projekto įgyvendinimo ir jo naudos miesto gyventojams bei turistams.

Pirmiausia, verta paminėti, kad savivaldybė jau seniai turi problemų su esamais viešaisiais objektais ir infrastruktūra. Pradėjus naujus projektus, dažnai neatsižvelgiama į tai, kad daugelis jų arba užstringa biurokratiniuose procesuose, arba išleidžiami milžiniški biudžetai neefektyviai. Ar turime užtektinai resursų tinkamai prižiūrėti ir įgyvendinti šį projektą? Ar nebūtų geriau pradėti nuo esamos infrastruktūros atnaujinimo ir priežiūros?

Turėsime dar vieną „vaiduoklį?“

Be to, Radviliškio miesto geležinkelio stotis – nors istoriškai svarbi – šiuo metu atrodo kaip sudėtingai pritaikomas objektas šiuolaikiniams poreikiams. Turizmo informacijos centras šiuo metu tikrai galėtų turėti didesnes patalpas, tačiau ar geležinkelio stotis tikrai yra tam tinkama vieta? Geležinkeliai ir toliau planuoja naudotis dalimi patalpų bei infrastruktūros, o tai reikštų, kad pastato pritaikymas turizmo centrui ir muziejui būtų ribotas. Be to, keleivių srautai ir stoties paskirtis nesuderinami su ramia muziejaus atmosfera, kurios tikisi lankytojai.

Savivaldybės planuose nuolat atsiranda naujų objektų ir ambicingų projektų, tačiau tai primena bandymus spręsti miesto problemas per brangius ir nepamatuotus projektus. Radviliškio rajono savivaldybės vadovai turėtų geriau įvertinti miesto infrastruktūros priežiūrą ir viešųjų paslaugų kokybę. Prieš investuojant į tokį stambų projektą, reikia atsakingai įvertinti, ar tai bus tikrasis miesto plėtros katalizatorius, ar tiesiog dar viena „gerai skambanti“ idėja, kuri vėliau nepasiteisins arba liks neišpildyta.

Istoriniai ir kultūriniai objektai – svarbi miesto dalis, bet tikrai svarbu, kad tokie projektai būtų įgyvendinti atsakingai ir realiai prisidėtų prie miesto gerovės. Pritrūkus lėšų ar atsakingo planavimo, istoriškai svarbus pastatas gali tiesiog tapti dar vienu miesto „vaiduokliu“, kurio nei savivaldybė, nei miesto gyventojai nenori.

Ankstesnis straipsnisV. Blinkevičiūtės susitikimas su gyventojais: dialogas, kuris vyksta nuolat, ne tik prieš rinkimus
Kitas straipsnisTragedija Radviliškyje: po insulto mirusios moters mirties aplinkybes tiria policija

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia