Radviliškio vagonų depe – mobingo dvasia?

1
5153
Su potencialiais darbuotojais, studentais iš profesinės mokyklos, E.Šlianderis galbūt geresnis nei su esamais. Depo viršininką vis tik užstoja įmonės direktorė E.Šimė, kuri tikina, kad tyrimą pradėtų, jei paaiškėtų faktai. Ar taip bus, parodys laikas. Portalo nuotraukų koliažas.
Dovanos

Dalis dirbančiųjų Radviliškio vagonų depe nebesijaučia saugūs. Anot keleto “LTG Cargo” darbuotojų, “grybų augintojas”, kaip prekinių vagonų remonto ir gamybos vadovą Edvardą Šlianderį įvardina pavaldiniai, valdo kolektyvą “griežčiau nei A.Lukašenka Baltarusiją”. Ar tikrai jo vadovavimo metodai tokie blogi, portalas teiravosi į į “LTG Cargo” padalinį Radviliškyje atvykusios įmonės vadovės Eglės Šimės.Tačiau panašu, kad po labai gražia vadovės šypsena slypi ledinė širdis, kuriai sausi ekonominiai skaičiai svarbiau nei gera darbinė atmosfera Radviliškio depe.

Laisvės alėjoje esančiame pastate darbuotojams “LTG Cargo” vadovė pristatė įmonės ketvirčio rezultatus, tačiau buvo pasirūpinta, kad į susirinkimą nebūtų įleistas žurnalistas. Ar tai buvo bandymas užkirsti kelią viešai paklausti nepatogius klausimus dėl galimo mobingo, ar kitos priežastys, galima dabar tik spėlioti. Bet po susitikimo su darbuotojais, E.Šimė lydima pavaldinės sutiko pakalbėti su žurnalistu akis į akį. Tiesa, interviu buvo vienpusis, nes į gyvai užduotus klausimus apie galimą mobingą Radviliškio depe direktorė nieko neatsakė – ji pageidavo klausimus gauti raštu: “kad būtų galima neskubant apgalvoti, kokius atsakymus pateikti”. O su pačiu E.Šlianderiu straipsnio autoriui taip ir nepavyko susisiekti, kad depui vadovaujantis viršininkas pateiktų savo poziciją. Visai neseniai įmonė paviešino straipsnį apie tai, kaip keisis įmonėje dirbančiųjų darbas būtent Radviliškyje. Jį galima perskaityti čia.

Skundai tarsi iš gausybės rago

Nepatenkinti E.Šlianderio vadovavimo metodais, žmonės akcentavo, kad viršininkui labiausiai nepatinka tai, jog jo darbuotojai “žino ir supranta daugiau nei jis pats.” Vienas darbuotojas, kuris norėjo išlikti neįvardintas, sakė: “kai tik jam pasakai, kad reikėtų daryti ne taip, kaip jis sako, nes tai yra ir blogiau darbuotojui, ir neefektyvu įmonei, tik laiko klausimas, kada būsi atleistas.” Antrasis tikino, kad reformuojamame depe dalis funkcijų darbuotojams pasunkėjo ir net pailgėjo, nes reikia “vamzdį apdirbimui nešti po kelis šimtus metrų tik tam, kad išgręžęs skylę parsineštum atgal.” “Viršininkas, kuris neturi žalio supratimo apie geležinkelius ir įmonės specifiką, labai džiaugiasi nauju suvirinimo robotu, kuris padaro du tris kartus mažiau nei žmogus. Bet žmones vaiko tarsi vergus nesuprasdamas, kad darbas geležinkeliuose – tai ne grybus auginti”, – porino trečias. “Kodėl taip dažnai keičiasi darbuotojai depe? Kur jie dingsta? Kodėl nebepriimami atgal, nors depas nuolat ieško darbuotojų – trūkumas didelis. Likusiems nuolat didinamos normos, bet ne tiek, kiek atlyginimai”, – skundėsi ketvirtas. Deja, šie klausimai taip ir nebuvo užduoti atvykusiai įmonės vadovei E.Šimei, kuri tikino, kad yra atvira bet kokiems darbuotojų pasiūlymams ir pageidavimams, galinti išklausyti kiekvieną žmogų, kad ir su kokiomis problemomis jis ateitų.

Įmonės pozicija: niekas nesiskundė

Visi klausimai buvo persiųsti į AB Lietuvos geležinkeliai įmonę, kuriai ir yra pavaldi “LTG Cargo”. Gražina Urbonavičė, komunikacijos partnere prisistatanti darbuotoja, pateikė tokį išsamų atsakymą.
“Bendrovėje veikia Skaidrumo linija, kurioje pranešimus apie galimus pažeidimus anonimiškai gali palikti tiek LTG grupėje dirbantys, tiek su įmone darbo santykių neturintys asmenys.  Nuolat kviečiame darbuotojus pranešti apie įvairius pastebėtus pažeidimus, taip pat ir darbo saugą bei priekabiavimą. Šia linija pernai buvo gautas vienas pranešimas iš Radviliškio, tačiau atlikus tyrimą, pažeidimų nebuvo nustatyta.

Kalbant apie premijas, jos paskirstomos pagal įmonėje patvirtintą tvarką ir priklauso nuo darbuotojo pozicijos ir jo individualaus metinės veiklos apibendrinimo. Šis apibendrinimas patvirtinamas kartu su kitais vadovais kalibravimo susirinkime, kurį moderuoja žmonių ir kultūros partneris. Tai reiškia, kad darbuotojo veiklą vertina ne tik tiesioginis vadovas, taip užtikrinant objektyvų bei skaidrų darbuotojų veiklos vertinimo procesą.

Atrankų metu vertinamos kandidatų kompetencijos ir vertybės, ir atitinkamai priimami sprendimai, kurį kandidatą pakviesti prisijungti prie komandos. Atrankose dalyvauja ir atrankų ekspertas, kuris atlieka pirminį pokalbį. Dalis kandidatuojančių jau anksčiau yra dirbę geležinkeliuose, tad tikrai yra grįžtančių darbuotojų. Tačiau tokiais atvejais yra vertinama jo kvalifikacija, profesiniai gebėjimai bei dalykinės savybės – bendrovė, kaip duomenų valdytojas, turi teisę rinkti tokius kandidato duomenis.

Taip pat siūlome plačias vidinės karjeros galimybes – tiek vertikalios, tampant vadovais, tiek horizontalios, kai darbuotojas keičia veiklos profilį. Pavyzdžiui, Radviliškyje dirbantiems šaltkalviams bendrovė sudaro sąlygas persikvalifikuoti. Taip pat siekiame rasti ir pasiūlyti sprendimus individualiais atvejais, atsižvelgiant į darbuotojo poreikius bei įmonės galimybes.

Siekdami užtikrinti geresnes sąlygas mūsų darbuotojams, Radviliškio depe vykdome remonto ir modernizacijos darbus, planuojame remontuoti ir atnaujinti didžiausias depo patalpas, efektyvinti procesus. Tad galimi atvejai, kai įranga yra perkeliama į optimalią vietą, kur gali būti naudojama efektyviausiai ir teikiant didžiausią naudą, taip pat būti patogiai naudojama visų depe dirbančių darbuotojų.

Taip pat informuojame, kad šiuo metu vykdome atranką į žmonių ir kultūros projektų vadovo Radviliškyje poziciją. Tai nauja pozicija, kurioje dirbsiantis specialistas ar specialistė net tik padės pritraukti naujus darbuotojus, bet ir rūpinsis depe jau dirbančių kolegų gerove.

Su darbuotojais kalbamės, skatiname atvirą dialogą, tad rūpimus klausimus kviečiame užduoti ir tiesiogiai vadovams bei žmonių ir kultūros partneriui. Skundų apie jūsų klausimuose minimus faktus iki šiol gavę nebuvome. Tačiau reaguojant į jūsų keliamus klausimus, inicijuosime aktyvesnį dialogą su darbuotojais, ir jeigu paaiškėtų faktai, pagal patvirtintą grupėje tvarką būtų atliekamas vidinis tyrimas.”

Beje, nebe pirmą kartą tik po žiniasklaidoje paviešintos informacijos įmonės atsakingi asmenys imasi realių veiksmų apsaugoti paprastų darbuotojų interesus, kai vadovaujantys meistrai ar kiti aukštas pareigas einantys piktnaudžiauja savo pareigomis.

 

Žurnalistas Marius Aleksiūnas.

Ankstesnis straipsnisRastas vyro kūnas Prūdelio tvenkinyje
Kitas straipsnisEuropos čempionate sunkiaatlečiai radviliškiečiai iškovojo bronzą

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia