Radviliškio valdžia nusitaikė į senjorų pinigines

0
1769
Taryba nusprendė įlįsti į senjorų kišenę

Vakar vykusiame rajono Tarybos posėdyje mero Antano Čepononio iniciatyva buvo pateiktas svarstyti globos namų įkainių didinimas. Šeduvos globos namuose gyvenantiems senoliams kainos didės 50 eurų per mėnesį, o sunkiai sergantiems  – 40 eurų per mėnesį.

Paprašytas paaiškinti, kodėl tokiu metu būtina pakelti globos namų įkainius, meras negalėjo. Rajono vadovas paklaustas, kas lėmė kainų didėjimą, atkirto, kad didesnis maisto poreikis. Tarybos nario Gedimino Lipnevičaus užspeistas į kampą su klausimu, ar tikrai anksčiau nebuvo duodamos pakankamos maisto porcijos, jis pasikvietė į pagalbą administracijos specialistę.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos laikinai einanti Socialinės paramos skyriaus vedėjo pareigas Rasa Miškinienė nieko konkretaus nei apie maistą, nei apie kitas priežastis tiksliai pasakyti negalėjo, išskyrus padidėjusį minimalų darbo užmokestį. Tad merui neliko nieko kito, kaip Tarybos narius raginti balsuojant apsispręsti. Kyla klausimas – koks yra Radviliškio rajono savivaldybės įstaigos dirbančiųjų atlyginimų vidurkis, kad kiekvieną kartą didėjant minimaliai algai, būtina didinti įkainius?

Tuo pačiu galima pridurti, kad 2017 metais Šeduvos globos namuose įkainis buvo 596,05 euro už mėnesį, o dabar net 750. Nemažą dalį turi mokėti patys senoliai, iš kurių kišenės yra sumokamos net reprezentacinės įstaigos išlaidos. Beje, maisto išlaidos, apie kurias šnekėjo meras, sudaro antrą didžiausią įkainio dalį po darbuotojų darbo užmokesčio.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia