Reikalauja atšaukti karantiną

0
4345
Žygimanto Gedvilos / LSPD debatų akimirka

 

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija po birželio 16-osios reikalauja nutraukti karantiną bei ekstremalią situaciją dėl COVID-19 visoje šalyje, atsisakant įpareigojimų dėl savisaugos priemonių. Socialdemokratai siūlo apsiriboti tik rekomendacijomis.

Socialdemokratų nuomone, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją dėl koronaviruso, visuotinį karantino režimą turi nedelsdama atšaukti. Savo pozicijai pagrįsti išdėstytas ir šūsnis argumentų:

(1) Susirgimų skaičius Lietuvoje palaipsniui mažėja, situacija taisosi, taigi pagrindo laikyti visą šalį šiame ypatingame režime nėra.

(2) Visuotinius karantinus viena po kitos atšaukinėja ir kaimyninės šalys – taip siekiama kuo greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.

(3) Karantino metu Vyriausybė atvirai leidžia diskriminuoti senjorus ir vyresnio amžiaus žmones – jų laisvalaikis bei profesinė veikla yra ribojamos.

(4) Vis daugiau požymių, kad teisinis visuotinio karantino režimas valdantiesiems reikalingas ne dėl objektyvių priežasčių, o dėl artėjančių rinkimų ir didesnės valdžios – taip galima greičiau priimti ne visada būtinus ir reikalingus sprendimus, galią sutelkti nedidelės žmonių grupelės rankose.

(5) Kelis kartus per dieną skelbiami vis nauji nurodymai ar rekomendacijos vargina ir sekina visuomenę, augina psichologinę įtampą, rodo apklausos. Visa tai nėra suderinama su atviros visuomenės principais. Priešingai, žmonių sąmoningumą reikia skatinti.

(6) Reaguoti į viruso protrūkius, jei tokie būtų, galima kitais būdais – pavyzdžiui, skelbti tikslinius karantinus konkrečioje vietovėje ir panašiai.

(7) Lietuvoje ir toliau reikia vykdyti aktyvią testavimų strategiją – tai leidžia matyti realią viruso cirkuliavimo visuomenėje situaciją ir, reikalui esant, ją suvaldyti.

Šią peticiją jau pasirašė arti 800 žmonių. Ją galima rasti čia.

Gera žinia išsiilgusiems švenčių – švelninamas karantinas

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia