Rekuperacija ir vėdinimas namuose

0
510
Rekuparatorius tampa būtinas įrengimas namuose.
Dovanos

Ar tikrai rekuperacijos namuose reikia? O gal užtenka vėdinti namus atvėrus plačiai langą? Šiuos klausimus geriausia yra užduoti specialistui, kuris teikia nemokamas konsultacijas net ir internetu. Kuo daugiau žinosite – tuo tikresnis galite būti, kad Daikin rekuperatorių kaina atsiperka savo kokybe ir ne tik gerina žmogaus gyvenimą, tačiau ir padeda sutaupyti šilumos energijai.

Naujos statybos namuose bei butuose rekuperacijos įrangos yra ne tik galimos, tačiau ir būtinos. Senos statybos namuose – tinkamai izoliavus patalpas – apsimoka. Daugiau apie rekuperaciją išsamias konsultacijas Jums gali suteikti Namams24 specialistai.

Kam reikia rekuperatoriaus?

Pirmiausia reikia suprasti, kad šiais laikais namai statomi laikantis labai aukšto lygio statybos reglamentų. Jais yra įpareigojama, kad namas būtų A++ energinio efektyvumo. Tokie namai yra labai sandarūs, juose nelieka plyšių pro kuriuos oras patektų į vidų. Dėl to namas nekvėpuoja ir gali atsirasti pelėsis, alergenai bei nemalonūs kvapai. Rekuperacija visas šias problemas išsprendžia gana greitai. Greta padeda išlaikyti šilumą namuose, tad taip sumažina šildymo sąskaitas. Žmogus laimi visomis prasmėmis, tačiau dėkingas liks ir namas, kuriame vėdinami daiktai, kurie nepajus drėgmės pertekliaus, tarnaus kur kas ilgiau.

Rekuperatoriaus veikimo principas

Nors šiuo metu rinkoje rekuperatorių pasiūla yra labai plati, tačiau visi jie veikia taip pat. Per vieną ortakį iš lauko įleidžiamas oras į įrangą. Ten jis yra filtruojamas, taip pat, sušildomas specialiame  šilumokaityje ir išleidžiamas į patalpą. Kitas ortakis ištraukia orą iš patalpos ir perduoda į lauką. Sistema veikia ne tik efektyviai, tačiau daugelį džiugina, kad nėra jokio įrangos veikimo garso, taip pat žmogus nejaučia jokio diskomforto dėl to, kad į patalpas patenka šviežias oras, tai yra, jis nebūna šaltas.

O gal vėdinti su atvirais langais?

Esant inovatyvioms sistemoms – visada verta rinktis jas. Juk ne veltui kieto kuro katilus keičia šilumos siurbliai, o vėjelius – inovatyvūs oro kondicionieriai. Naši įranga pagerins gyvenimo kokybę, atvers komforto galimybes. Lygiai taip pat ir rekuperatoriai yra ne tik geriau, tačiau 100 procentų veiksmingiau nei namų vėdinimas atvėrus langą.

Jeigu gyvenate aplinkoje, kur yra daug miškų, tikėtina, kad oras lauke nėra blogas. Tačiau moksliniai tyrimai atskleidžia, kad trys valandos praverto lango į patalpas patekusį gryną orą „išnaudoja“ per pusę valandos. O kur dar tikimybės, kad aplinka ne tokia švari kaip norėtųsi ir kartu su oru ateina ir CO2, kuris kenkia mūsų organizmui…?

Galiausiai, su pravertu langu į patalpas taip pat patenka ir triukšmas, kuris gali trukdyti miegoti bei atlikti daugelį įprastų darbų.

Ankstesnis straipsnisMaisto gamybos technologijos – optimizuoja verslininkų darbus
Kitas straipsnisEibariškėse užsidegė požeminis šiukšlių konteineris

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia