Šalia Šeduvos plėsis kiaulininkystės ūkis: planuojama įrengti tris naujas fermas

1
4191
Taip atrodys viena iš naujai rekonstruotų fermų. (Projektuotojų vizualizacija)

Šeduvos seniūnijoje Kauleliškių kaime užsimota rekonstruoti tris apgriuvusius pastatus ir čia įrengti tris naujas fermas kiaulėms auginti ir penėti. Apie tokius artimiausius planus praneša įmonė „Idavang“.

Įmonė esamoje gamybinėje teritorijoje planuoja rekonstruoti tris esamus fermų pastatus, juos pritaikant gyvulininkystės reikalavimams. Esami tvartai bus rekonstruoti, pasitelkiant naujausias technologijas: bus įrengtos gyvulių laikymo vietos, pašarų, vandens tiekimo, mėšlo surinkimo ir tiekimo, ventiliacijos sistemos. Šių trijų tvartų įrengimas įmonei leis įrengti daugiau kiaulių laikymo vietų.

Kaip skelbia projektuotojai, įmonė „Sava ranga“, įgyvendinus projektą kiaulių komplekse iš viso bus 1650 vietų nujunkytiems paršeliams iki 3 mėn. ir 6300 vietų penimoms kiaulėms laikyti. Įmonė savo internetiniame tinklapyje viešai skelbia, kad kasmet užaugina beveik pusę milijono kiaulių, jų valdomos žemės plotas prilygsta net 31 futbolo stadionui. Ši Pakruojyje registruota įmonė pastaruoju metu tiesiog klesti. Remiantis Registrų centro duomenimis, 2022 metais įmonės pardavimo pajamos siekė daugiau kaip 750 milijono eurų, grynasis pelnas – 16 milijono eurų.

Prieš įgyvendinant minėtus planus projektuotojams teks surengti dar viešą svarstymą vietiniams gyventojams. Tai ypač aktualu turėtų būti Prastavonių ir Žilionių kaimų gyventojams – šios rekonstruojamos fermos yra arčiausiai jų. Jei tikėti projektuotojais, tai žmonėms nėra ko nerimauti dėl prastų kvapų ar kitokių nemalonumų – įmonė planuoja taikyti tokias oro taršos, kvapų, triukšmo prevencijos ir mažinimo technologijas, kad tarša neišeitų už esamos įregistruotos daugiau kaip 500 metrų.

Viešasis susirinkimas vyks 2024-05-08 15 val. nuotoliniu būdu. Nuoroda į viešo susirinkimo transliaciją:
https://us05web.zoom.us/j/83480117810?pwd=5eAL38lIDaFFO4eWmgrx9uTwDEPtNm.1

1 KOMENTARAS

  1. Tas pats vyksta irŠeduvos turgelyje.Šeduviečiai stebisi,kav pastatytos tos pavėsinės turgelio aikštėje?Vakarais matosi,paauglių susibūrimo vieta.Gal ten prekybininkams draudžiama prekiauti?Taip šeduviečiai ir nežino dėl ko pastatytos pavėsinės.Manau ,kad intrastruktura suplanuota neatsakingai,todėl prekiautojų,netraukia.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia