Savivaldybė paskelbė karą varguoliams

0
8608
Radviliškio valdžia atvirai paskelbė karą vargšams, nors savivaldybės nuomojamas būstas yra tokios prastos būklės, kad jį reikėtų nedelsiant nugriauti panaudojant buldozerį. (Radviliškio r. savivaldybės nuotr.)
Dovanos

Kiekviena savivaldybė turėtų džiaugtis, kad gatvėse nėra benamių. Vietos savivaldos viena pagrindinių funkcijų yra užtikrinti būstą tiems, kurių pajamos per mažos užsitikrinti nuosavą būstą ar neįstengia susimokėti nuomos rinkos kainomis. Deja, Radviliškio valdžia atvirai paskelbė karą vargšams, nors savivaldybės nuomojamas būstas yra tokios prastos būklės, kad jį reikėtų nedelsiant nugriauti panaudojant buldozerį.

Prasidėjo išvarymo vajus

Liepos pabaigoje prie vienų namų Maironio gatvėje kilo nemažas sujudimas. Gyventojai pastebėjo sugužėjusius savivaldybės institucijų pareigūnus ir kitus atstovus, antstolius, net policijos pareigūnus. Pasirodo, pradėjo prievartinį dviejų žmonių iškeldinimą iš socialinio būsto. Iškeldinimui žalią šviesą uždegė teismas, tad įsijungė valstybinis prievartos aparatas, kad į gatvę būtų išmesti vargšai, kuriuos savivaldybės administracijos atstovė Nijolė Žilvytienė vadina kaip piktybiškus skolininkus.

Auga skolos už nuomą ir komunalines paslaugas

Radviliškio rajono savivaldybė šiuo metu valdo 253 savivaldybės ir 331 socialinį būsto fondą. Ji prižiūri ir administruoja savivaldybės administraciją, kuriai šiuo metu vadovauja socialdemokratė Eglė Ivanauskytė, Investicijų ir turto bei vietinio ūkio skyrius. Savivaldybei priklausantis nekilnojamas turtas, tiek socialinis, tiek savivaldybės būstas, išnuomojamas už mažesnę nei rinkos kainą. O pasak valdininkų, daugiausiai rūpesčių šiuo metu kyla dėl kai kurių nuomininkų, kurie piktybiškai augina skolas už nuomą ir komunalines paslaugas. Reikia pasakyti, kad biurokratai ilgus metus beveik nieko nedarė dėl ilgalaikių skolų. Todėl kyla klausimas, kodėl anksčiau neprireikė imtis tokių drastiškų priemonių varyti į gatvę nesugebančių susimokėti kad ir mažą nuomos mokestį?

Valdininkai sako įkūrę net specialią komisiją – į jos posėdžius kviečiami skolininkai pokalbiams. Nemokantiems nuomos mokesčio ir turintiems skolų, valdininkai pataria, kaip sumažinti įsiskolinimus, siūlo pagal savo galimybes sudaryti skolos grąžinimo grafikus bei jų laikytis. Bet prieš piktybinius skolininkus, kurie nekreipia dėmesio į Savivaldybės darbuotojų raginimus ir kurių skolos už nuomą bei komunalines paslaugas toliau nemažėja bei auga, klerkai nusprendė nebežaisti.

Tad savivaldybės administracija rengia ieškinius ir prašo teismo iškeldinti nuomininkus be teisės į kitą gyvenamąją patalpą.

Biurokratai tikina, kad kai kurie savivaldybės butuose gyvenantys asmenys nereagavo net ir į teismo šaukimus, todėl bylos buvo nagrinėjamos net jiems nedalyvaujant, o sprendimus dėl iškeldinimo pavesta įvykdyti antstoliui ir policijai.

Gatvėje turėtų atsirasti dar apie 10 šeimų ar asmenų

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos specialistė Nijolė Žilvytienė tikina, kad per šiuos metus teismo sprendimu iš Savivaldybei priklausančių būstų bus iškeldinta 10 šeimų ar asmenų. Pagal pateiktą informaciją, viena šeima iš nuomojamo būsto jau buvo iškeldinta liepos mėnesio pirmomis dienomis, dar dviejų asmenų iškeldinimas vyko prieš keletą dienų. Skamba neįtikėtinai, bet norimas iškeldinti asmuo net nebuvo rastas – artimiausi kaimynai nurodė, kad nuomininko seniai nėra matę. Įdomu, ar bus aiškinamasi, kaip tada savivaldybės administracija vykdo turto priežiūrą, jei nuomininkas seniausiai pradingęs? Klerkų nurodymu daugiabučio namo administratoriaus „Radviliškio būsto“ darbuotojai, stebint antstoliams, pakeitė Savivaldybės buto durų spyną.

Dėl vieno garbaus amžiaus senjoro kilo nemažų problemų – jo iškeldinti valdininkų ir pareigūnų desantui nepavyko: vyras nesikrausto geruoju, kadangi visiškai neturi kur gyventi. Tad darbo atsirado kitam Radviliškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriui. Šie pažadėjo padėti apgyvendinti iškeldintą žmogų nakvynės namuose, tad priverstinis pensininko iškeldinimas buvo atidėtas iki rugpjūčio vidurio.

Skolininkai raginami bendradarbiauti su valdininkais

Pasak N. Žilvytienės, dar vieną Savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos problemas nagrinėjančios komisijos posėdį planuojama surengti rugsėjo pirmoje pusėje. Posėdžio metu komisija atrinks, kaip įvardina valdininkė, naujus piktybiškai mokesčių nemokančius nuomininkus ir šie bus informuoti, kada jie bus iškeldinami.

Tad, kaip valdininkai išsireiškė, jeigu nenori atsidurti gatvėje ar nakvynės namuose, savivaldybės butuose gyvenantys skolininkai turėtų nieko nelaukdami pateikti planą, kaip sumažins skolas už būstą ir komunalinius mokesčius. Todėl piktybiškai skolų nemokantys gyventojai teismo keliu bus iškeldinami, o jų vietą užims kiti, pasiruošę sąžiningai mokėti mokesčius, nes Savivaldybės būstų laukiančiųjų eilė yra gana ilga.

Jeigu iškrausčius nuomininką paaiškės, kad butas netinkamas gyventi, tokios patalpos bus privatizuotos, kad jas galėtų susitvarkyti naujieji šeimininkai ir apleistos patalpos nebekeltų rūpesčių kaimynams.

Ankstesnis straipsnisRadviliškyje rastas dviratis – laukiamas savininkas
Kitas straipsnisPenktasis šaltibarščių čempionatas Pakiršinyje – bus mokamas!!!!

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia