Savivaldybės vadovai užkūrė pirtį kelininkams

0
966
Savivaldybės vadovai užkūrė pirtį kelininkams.
Dovanos

Kiekvienais metais vos iškritus pirmajam sniegui madinga sakyti, kad kelininkams žiema atėjo netikėtai. Keikiasi vairuotojai, pyksta keleiviai, nerimauja pėstieji ir kiti eismo dalyviai. Nenuostabu, kad daug kritikos sulaukia ne tik kelininkai, bet ir valdžia. Todėl pirmadienio popietę rajono meras Vytautas Simelis surengė plataus masto pasitarimą, kuriame kelininkams buvo užkurta karšta pirtis – jiems reikėjo pasiaiškinti kodėl rajono keliai yra taip prastai valomi.
Prognozė
Pasitarimą V.Simelis pradėjo nuo orų prognozės – ciitavo meteorologą. Rajono vadovo žodžiais, per didžiąsias metų šventes gali būti sniego arba orai bus permainingi. Jis aiškino, kad esant tokioms prognozėms, būtina iš anksto pasirengti, kad keliai būtų tinkamai prižiūrimi. V.Simelis papasakojo savo įspūdžius apie keliones rajono keliais. Pripažino, kad situaciją visiškai nedžiugina. Tad meras pakvietė visus diskusijai, kad būtų išsiaiškinta, kaip naujieji rangovai užtikrins kelių priežiūros darbus žiemos sezono metu.
Apsižiojo per didelį kąsnį
Gruodžio viduryje savivaldybės administracijai vadovaujanti Jolanta Margaitienė suraitė parašus ant dvylikos sutarčių. Jomis apspręsta, kuriose seniūnijose sniegą valys ir druską su smėliu barstys tam tikros įmonės. Iš dvylikos seniūnijų didžiausią pyrago dalį nusiraškė valstybės įmonė AB „Kelių priežiūra“. Jos technika be valstybinės ir regioninės reikšmės kelių dar turės pasirūpinti ir Radviliškio miesto (sutarties vertė – 241 tūkst. 516 Eur), Šiaulėnų (75 tūkst. 867 Eur), Baisogalos (102 632 Eur) ir Aukštelkų (56 724,80 Eur) seniūnijose esančiais vietinės reikšmės keliais. Tiesa, vykstant konkursams valstybinės įmonės atstovai pasiūlė mažesnes kainas Tyrulių (42 tūks. 592 Eur), Šeduvos (114 tūkst. 224 Eur) ir Pakalniškių (100 tūkst. 260,6 Eur) seniūnijose. Tačiau dėl neįvardintų priežasčių šiuos pasiūlymus vėliau atsiėmė.
Kiti rangovai
Privati Aurimo Gaidžiūno įmonė su preliminariai pasiūlytomis aukštesnėmis kainomis laimėjo Šeduvoje (164 tūkst. 620,50 Eur) ir Pakalniškiuose (128 tūkst. 744 Eur). Taip pat „Auridanos“ technika darbuosis ir Sidabrave (78 tūkst. 650 Eur). Tyrulių seniūnija (56 tūkst. 724,80 Eur), kaip ir Radviliškio (133 tūkst. 639,66 Eur), rūpinsis „Limegos“ įmonė. „Gerista“ laimėjo Grinkiškyje (82 tūkst. 159 Eur) ir Šaukote (67 tūkst. 518 Eur), tuo tarpu „Baisogalos statybai“ atiteko vienintelė – Skėmių seniūnija (63 tūkst. 404 Eur).
Priekaištai
Daugiausiai pretenzijų kelininkų atstovams pažėrė Skėmių seniūnė Ingrida Gladkienė. Prašė paaiškinti, kodėl neseniai išasfaltuotas kelias nuo Skėmių iki Grinkiškio yra paliktas likimo valiai.
„Kai važiuoji Kėdainių rajone, keliai prižiūrėti. Tik įvažiuoji į Radviliškį, baisu. Ar matėte, kiek ledo ant to kelio yra? O kokie posūkiai? Kaip žmonėms važiuoti? Ką siūlote jiems patarti, kai skambina man kaip seniūnei? Aš juk neprižiūriu to kelio ir net nežinau, ką pasakyti!“, – viešai stebėjosi Skėmių seniūnė. Jai pritarė kolegos iš Grinkiškio, Baisogalos, Sidabravo. Seniūnas Vidmantas Blužas taip pat davė nemažai pylos dėl naujai išasfaltuoto kelio, šalia kurio, anot jo, grioviai ne mažiau kaip pusantro metro gylio.
Lygiai
Valstybinės įmonės „Kelių priežiūra“ atstovas iš Kėdainių padalinio, atsakingas už Kėdainių ir Radviliškio rajonus, Tomas Glebavičius rajono vadovams ir administracijos valdininkams bei seniūnams aiškino įvairiausius ypatumus, kurių neišvengiama valant ir prižiūrint kelius. Deja, seniūnų tai neįtikino, nes dalis jų atvirai abejojo jų galimybėmis laiku ir tinkamai nuvalyti vietinės reikšmės kelius, už kuriuos atsakingi vietos seniūnai.
„Sakote, kad yra keli lygiai, o tai kada valysite mūsų kelius? Juk tvirtinate, kad suvažinėtą sniegą sunku nuvalyti, bet ar laiku spėsite?“, – retoriškai klausė Radviliškio miesto seniūnijos inžinierius komunaliniam ūkiui Valdas Miliauskas. Jis buvo patikintas, kad įmonė turi pakankamai resursų laiku ir tinkamai nuvalyti miesto kelius.

Pagal sutartį administracija nupirko sniego valymo paslaugą 3 milijonų 200 tūkstančių kvadratinių metrų plotui. Milijoniniai skaičiai nurodyti ir kitose seniūnijose. Bet Statybų ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas garantavo, kad skaičiai sutartyse yra pateikti teisingi. Valdininkas tik kėlė abejonę, kad „būtų tvarkingai ir realiai užpildyti atlikti darbų kiekiai, už kuriuos privalu sumokėti.“
Nėra pinigų
Meras V.Simelis akcentavo, kad trims seniūnijoms jau šiemet pritrūko pinigų sniego valymo ir žvyro barstymo darbams. Todėl per artimiausią posėdį žadama koreguoti rajono biudžetą. Tačiau čia neišlaikė Auridanos savininko A.Gaidžiūno kantrybė. Jis kritikavo administraciją ir seniūnus dėl nepilnai išnaudojamų galimybių.
„Sakote, kad nėra pinigų. Kiek metų įmonė dalyvauja šiuose darbų konkursuose ir dar niekada nėra buvę taip, kad išnaudotumėme visą skirtą sumą. Nežinau, kaip kiti, bet mes išnaudojame 20-30 procentų. O kur kiti pinigai. Gal pražvyravote? Bet nesimato to žvyro. Tai kodėl sakote, kad nėra pinigų?“, – greitakalbe bėrė buvęs Seimo narys. Iš pradžių J.Margaitienė bandė aiškinti situaciją, tačiau neišlaikiusi išėjo iš salės ir daugiau nebegrįžo, tad aiškintis teko Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Gintautui Vičui.
Rezervai
Rajono vadovas džiūgavo, kad Savivaldybė turi pakankamai finansinių resursų tam atvejui, jei prireiktų daugiau pinigų kelių priežiūrai žiemos metu. Susidarė įspūdis, kad neišvengta nesusikalbėjimo.
Nors niekas atvirai nepatvirtina, tačiau savivaldybės koridoriuose šnekama, kad metai iš metų yra duodamas žodinis nurodymas „taupyti“. Tą iš dalies patvirtina ir V.Simelio kalbos, kuriomis seniūnai skatinami elgtis protingai, ir dėl kiekvienos trobos nevaryti sunkiosios technikos. Su tokiu požiūriu sutiko ir T.Glebavičius, kuris iš anksto prašė seniūnų supratingumo, nors tikino, kad Radviliškio bazėje yra pakankamai pajėgumų vienu metu susitvarkyti su užduotimis tiek jiems be konkurso priskirtuose keliuose, tiek vietinės reikšmės keliukuose seniūnijose.

 

Marius ALEKSIŪNAS

Ankstesnis straipsnisDalis Radviliškio aptemo dėl girto vairuotojo
Kitas straipsnisNemokamas maitinimas mokyklose: į kieno skrandžius?

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia