Akyli keliautojai pastebi, kad Šiaulės apžvalgos bokštas pastaruoju metu jau prašosi remonto. Ar bent jau apžiūros ir keleto trūkstamų detalių priveržimo. „Jei dabartinė situacija bus ir toliau taip palikta likimo valiai, tai kai kurioms konstrukcijoms atsilaisvinus gali įvykti ir nelaimė. Gal net ir su labai tragiškomis pasekmėmis“, – būgštauja keliautojas Stasys P. iš sostinės. Vyras su šeima svečiavosi žmonos gimtinėje ir
Prieš porą savaičių į apžvalgos bokšto aikštelę pakilęs dviejų vaikų tėvas netruko pastebėti, kad po kojomis juda metalinės konstrukcijos. Tuo metu joks smarkus vėjas neūžavo. Pasilenkęs ir akyliau apžiūrėjęs konstrukcijas, bokšto lankytojas pastebėjo, kad kad trūksta ne vieno varžto. „Vaikščiojant viršuje pajutau, kad einant kilnojasi metalinės dalys. Pagalvojau, kad pasivaideno. Vaikai bėgiojo, o aš visiškai atsitiktinai pamačiau, kad varžtas juda. Pradėjau su sūnumi krapštyti ir šiek tiek sunerimau pamatęs, kad iš viso varžtų nebėra. O metalinė dalis – ji juda. Žmona šiek tiek supanikavo ir nulipome žemyn, nes jai nebeatrodė saugu pasilikti viršuje. Internete susiradau kontaktus ir nedelsdamas pabandžiau prisiskambinti Tytuvėnų regioniniam parkui. Norėjau jiems pranešti apie situaciją, bet niekas visą dieną nekėlė telefono. Gal taip ir turi būti, aš nežinau, tačiau nesinori, kad kas nors nukentėtų. Labai prašau paviešinti, gal taip atsakingieji atkreips dėmesį ir bus išvengta kokios tragiškos nelaimės“, – su redakcija susisiekęs savo įspūdžius papasakojo Vilniuje gyvenantis Stasys.
Šiaulės apžvalgos bokštas žmonėms atidarytas 2016 metų gegužę. Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys tuomet sakė, jog prieš šešerius metus apžvalgos bokšto idėja buvo tik kelių žmonių mintyse. Iš 21 metro apžvalgos bokšto atsiveria fantastiški Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai.
Tytuvėnų regioninio parko iniciatyva bokštas pastatytas netoli Kudinų (Šiaulės) piliakalnio, ant pačios aukščiausios – apie 60 metrų aukščio kalvos. Pastatyto bokšto aukštis – 21 metras. Tai prilygsta septynių aukštų namui.
Iš metalo konstrukcijų suręsto bokšto statyba užtruko bemaž metus, jo vertė – apie 300 tūkstančių eurų.
Nuo bokšto viršūnėje esančios apžvalgos aikštelės matosi ne tik gretimos apylinkės. Giedrą dieną galima išvysti ir Radviliškį ar net Šiaulių miesto dalį Rėkyvą, didžiąją dalį Gomertos kraštovaizdžio draustinio. Nuo bokšto takeliu galima pasiekti Kudinų (Šiaulės) piliakalnį. Netoliese yra Varpinės kalnas, šiek tiek atokiau – Kartuvių kalnas. Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkėse išsidėsčiusius objektus galima pasiekti ir automobiliu, ir dviračiu.
Parengtos dvi trasos (viena – apie 22 kilometrų, kita – apie 17 kilometrų), apjungiančios įdomius lankytojams objektus: Diktariškių, Šiaulėnų dvarus, Šiaulėnų Šemetų koplyčią bei krašto muziejų.
Šį bokštą regioninis parkas norėtų perduoti Radviliškio rajono savivaldybei, tačiau pats procesas yra užstrigęs. Dalis politikų nevengė atviros kritikos tikindami, kad perduodamas turtas nėra idealios būklės. Tiesa, Tarybos nariams tada užkliuvo ne trūkinėjantys varžtai, o atsilupę dažai.
Savivaldybės atstovai tvirtina, kad nėra gavę pranešimų apie bokšto nesaugumą. Lino Garbenio, mero patarėjo komentaras apie Šiaulės bokštą: „Radviliškio rajono savivaldybė nėra gavusi pranešimų, kad bokštas būtų nesaugus. Bokštas nėra perduotas Savivaldybei ir jis priklauso Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijai, kuriai priklauso ir Tytuvėnų regioninis parkas, jie ir turi užtikrinti bokšto saugumą. Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija pernai buvo išreiškusi pageidavimą, kad Savivaldybė perimtų šį turtą, tačiau rajono vadovai šį klausimą pažadėjo svarstyti tik po to, kai direkcija atnaujins bokštą: perdažys medines konstrukcijas, patikrins konstrukcijų saugumą, atnaujins tas dalis, kurias būtina atnaujinti. Kol kas šie darbai nepadaryti.“
Parko atstovai pažadėjo iš karto reaguoti. Vytautas Stonys, Tytuvėnų regioninio parko patarėjas, gavęs informaciją apie nutrūkusius varžtus, patikino, jog važiuos nedelsdamas ir informuos, kai tik bus suremontuota.