Šiaulių apskrities merai slepiasi nuo visuomenės

0
2925
Pranešėjas Šiaulių miesto mera A.Visockas atsisakė kalbėti apie ŠRATC skolas ir bylinėjimasi teismuose girdint žurnalistui.

Vakar į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą rinkosi Šiaulių apskrities savivaldybių vadovai. Kartu su jais atvyko ir administracijų direktoriai. Penktadienio popietę suorganizuotas neformalus susitikimas leido išvengti formalumų ir jaustis laisviau. Merų ar administracijos direktorių iš anksto skelbiamose viešose darbotvarkėse apie būsimasias diskusijas aptarti regiono problemas nebuvo pranešta, tačiau apie kone paslapčiomis organizuojamą susitikimą sužinojo ir žiniasklaida.

Susitikimo darbotvarkėje buvo numatytas vienas svarbiausių ir aktualiausių gyventojams problemų – Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centru (ŠRATC) susijusius klausimus dėl skolų ir panašiai. Susitikimą organizavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis pakvietė kalbėti Šiaulių regiono plėtros tarybai pirmininkaujantįjį Šiaulių miesto merą Artūrą Visocką. Deja, jis pastebėjęs, kad salėje yra ir žurnalistas, apie ŠRATC kalbėti atsisakė. Politikas savo poziciją motyvavo tuo, kad pranešimo metu gali būti atskleisti konfidencialūs duomenys. Be to, A. Visockas pabrėžė neturintis teisinio išsilavinimo, todėl nenorintis padaryti klaidų, kuriomis vėliau galėtų pasinaudotų ŠRATC ar jų pasamdyti advokatai. 

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis taip pat geruoju bandė iškrapštyti žurnalistą iš salės. Anot valstybės tarnautojo, šiuo metu ŠRATC bylinėjasi su savivaldybėmis, kurios yra ŠRATC kaip viešosios įstaigos dalininkės. Todėl žiniasklaidoje neturėtų būti paviešinti argumentai, kurie bus naudojami teismo posėdžiuose. Kokiuose teismuose yra dvi bylos, A.Bartulis neminėjo. Tiesa, A.Bartulis patvirtino, kad bylos teisme bus nagrinėjamos viešuose teismų posėdžiuose.

Nors merai ir valdininkai stengėsi atsikratyti žurnalisto, tačiau nei vienam jų nekilo klausimas, kokiu pagrindu salėje yra Nijolė Čepononienė. Ji yra Radviliškio rajono savivaldybės mero žmona ir dirba vyr. specialiste Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijų skyriuje. 

Nepavykus atsikratyti žiniasklaidos atstovo, A. Čepononio pasiūlymu administracijų direktoriai išėjo į atskirą salę. Už uždarų durų buvo nagrinėjimos ŠRATC skolos. Kodėl nuo apskrities savivaldybių gyventojų dangstantis konfidencialumu slepiami su ŠRATC susijusios problemos, liko neatsakyta. Kol savivaldybių administracijų direktoriai atskiroje salėje aptarinėjo ŠRATC reikalus, likę merai tarpusavyje buitine kalba diskutavo apie neįgaliųjų integraciją į visuomenę ir svarstė sustojusios vaikų globos namų pertvarkos problemas. Daugiausiai buvo akcentuojama, kad centrinės valdžios duotų lėšų nepakanka nusipirkti naujiems namams ir juos pritaikyti šeimynų apgyvendinimui. Šiaulių miesto meras A. Visockas skundėsi, esą per neįgaliuosius nebeįmanoma priduoti rekonstruojamų darželių. Politikas tvirtino, kad neįgaliųjų atstovai reikalauja liftų ir kitų sąlygų pagerinimo, nors, anot jo, neįgalieji tikriausiai tuo niekada ir nesinaudos.

Po maždaug valandą vykusio neformalaus susitikimo, A. Čepononis merus ir administracijos direktorius pakvietė darbiniems pietums. Politikai ir valdininkai puotavo ne mažiau kaip dvi valandas Burbiškio dvaro vienoje konferencijų salių. Kiek kainavo pietūs, nei vienas Burbiškio dvaro administracijos atstovas pasakyti negalėjo. 

Palikti komentarą

avatar