Šiaulių miesto savivaldybė sėkmingai pardavė Frenkelių gatvėje esantį gamybinį pastatą, kuris anksčiau buvo numatytas kaip būsimas menų inkubatoriaus centras. Po pakartotinių aukcionų vienintelis dalyvis pasiūlė 29 714 eurų kainą ir įsigijo pastatą kartu su 0,25 hektaro sklypu.
Menų inkubatorius liko tik planuose
Naujam savininkui pastatas ir sklypas parduoti už 29 714 eurų. Pradinė turto kaina buvo 20 263 eurai, tačiau galutinė kaina šiek tiek padidėjo aukciono metu. Dalyvauti aukcione galėjo visi susidomėję pirkėjai, o registracijos mokestis buvo 50 eurų, su papildomu garantiniu įnašu siekusiu 2 971 eurą.
Pirmoji šia žinia Facebook paskyroje pasidalino Šiaulių miesto tarybos narė Roma Janušonienė ir iškart sulaukė miesto mero Artūro Visocko reakcijos. „Džiaugiuosi galėdama pranešti apie svarbią naujieną – Šiaulių savivaldybė atsikratė seniai užgulusių finansinių pančių!“, – džiaugėsi tarybos narė. Miesto vadovas gana įdomiai replikavo.
„Milijoną ant visokių nesąmoningų meniškų studijų šioje temoje išleido būtent socdemai praeityje. Todėl vėliau Jūsų miesto Taryboje liko tik du. Tokia ir realybė. Bet smagu, kad džiaugiatės“, – R. Janušonienės postą komentavo miesto meras.
Ateities planai
Frenkelio odos fabriko pastatų komplekse esantis aštuntasis gamybinis pastatas, kurį Šiaulių savivaldybė bandė panaudoti menų inkubatoriaus įkūrimui, ilgą laiką stovėjo tuščias. Nors buvo ketinama čia sukurti erdvę menininkams ir kūrėjams, projektas nebuvo įgyvendintas. Kultūros paveldo registre registruotas pastatas buvo statytas dar XIX a., tad jo išlaikymas reikalavo specialios priežiūros bei investicijų.
Šis pastatas yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą kaip dalis Frenkelio odos fabriko komplekso, todėl jame esantys statybos, remonto ir rekonstrukcijos darbai yra griežtai reglamentuojami. Naujam savininkui teks atsižvelgti į nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymus, kurie nurodo, kaip gali būti naudojami ir tvarkomi kultūros paveldo objektai.
Be to, pastatas parduotas esamos faktinės ir funkcinės būklės, o savivaldybė neįsipareigojo pašalinti jame esančių daiktų. Tai gali tapti papildomu iššūkiu naujajam savininkui, kuris privalės tvarkytis su pastato priežiūra ir būklės gerinimu pagal paveldo reikalavimus.
Kol kas nėra žinoma, kokie planai naujajam savininkui Frenkelio g. 25 pastate, tačiau sprendimas parduoti šį objektą rodo, kad savivaldybė siekia efektyviau panaudoti savo turtą.
Bet parduota labai pigiai. Ką galvoja šiauliečiai?
Puiki vieta. Menininkams būtų ypatingai tikęs
Alio savivaldybė,bet kodėl praradome aklųjų kultūros n.salę,tarsi šalia mikrorajono gyventojams kultūros renginių nebereikia.