Skandalas Radviliškio ligoninėje: vieniems pacientams gėlės, kitiems – smūgiai

0
3266
Radviliškio ligoninės pacientė teigia, kad yra mušama personalo darbuotojų.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje gulinčios 85 metų pacientės artimieji teigia, kad ligonė yra mušama. Tą tvirtina ir pati moteris. Atsiųstose nuotraukose matomos mėlynės ant pacientės kojos. Kraujosruvų yra ir ant vos porą savaičių ligoninėje gulinčios senolės rankų. Ligonės anūkai tvirtina, kad pagalbos kreipėsi ne tik į skyriaus vedėją bei budintį gydytoją, bet ir į ligoninės administraciją, tačiau bergždžiai. Esą, medikams tai atrodo normalu, kad senas žmogus turi mėlynių.

Direktoriui Vaidui Smalinskui svarbiau jo įvaizdis nei ligonių sauga.

Skamba paradoksaliai, bet ligonė netinkamu personalu elgesiu skundėsi būtent tada, kai Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas vykdė akciją – Pasaulinės ligonio dienos proga pasikvietė vaikus į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių.

Beje, tai nebe pirmas kartas, kai nukenčia šio skyriaus pacientai. Kai kurie atvejai pasibaigia ligonių mirtimi. Prieš keletą savaičių, antrą Kalėdų dieną nukentėjęs ligonis buvo išvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Ten po trijų dienų mirė nuo sužalojimų, patirtų Vaido Smalinsko vadovaujamoje gydymo įstaigoje. Teismuose ligoninės pralaimimos bylos dėl netinkamos pacientų nepriežiūros ir tūkstančiais eurų Temidės tarnų priteisiamos sumos sumokamos iš ligoninės biudžeto, tačiau jokių realių veiksmų dėl ligonių saugumo taip ir nesiimama.

Papildyta: Pasiteiravus Radviliškio ligoninės direktoriaus apie incidentą ir ligonės artimųjų skundus, administracijos atstovai paprašė pateikti tikslius pacientės duomenis. Nusiuntus patikslinimą, ligoninė atsisakė teikti informaciją remdamasi asmens duomenų apsaugos įstatymo nuostatomis.
Panašu, kad dabar nėra aišku, ar pacientė tikrai nebuvo sumušta, nes ligoninė nepaneigė Teklės artimųjų iškeltos versijos dėl ligonės sumušimo. Beje, ligoninės direktoriaus iniciatyva gydymo įstaigoje yra sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia