Sportininkų ryžtas sunkiomis pandemijos sąlygomis

0
93

„Ši sportininkė yra ir bus pavyzdys jaunimui! Anksčiau aš jos visai nepažinojau, bet kai matau ryžtą ir atsidavimą jos akyse, suprantu, kokia tai stipri asmenybė, pasiekianti neblogų sportinių rezultatų! Iš jos mokytis gali visi, ypač vaikai!“, – tokiais žodžiais apie sporto veteranę Genovaitę Kazlauskienę kalbėjo Sporto skyriaus vedėjas Aivaras Vasiliauskas penktadienį vykusio rajono geriausių sportininkų pagerbimo šventės proga.

SPORTININKŲ PAGERBIMAS

Kovo 4-ąją dieną į Radviliškio miesto kultūros centrą sugužėjo sportininkai iš visų rajono kampelių. Į tradicinę sportininkų pagerbimo ceremoniją pakviesti rajono sportininkai, atstovaujantys olimpines ir neolimpines sporto šakas. Kelias dešimtis susirinkusiųjų sveikino rajono meras Vytautas Simelis ir jo pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas, apdovanojimus įteikė ir Seimo narys Antanas Čepononis. Prie sveikintojų prisijungė ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Kęstutis Dambrauskas.

Padėką asmeniškai išreiškė Justinas Pranys, Administracijos direktorės pavaduotojas, pasveikindamas geriausios rajono komandos trenerį Mindaugą Urbonavičių. Sportininkus taip pat sveikino ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas.

GERIAUSIEJI IŠ GERIAUSIŲJŲ

Radviliškį Lietuvoje ir pasaulyje garsinantys bei pergales skinantys sportininkai buvo sveikinami skirtingose nominacijų grupėse. Olimpinių šakų grupėje pasveikintas Remigijus Jurgilaitis, Lietuvos WKF čempionas, pasaulio WKF čempionato dalyvis, vienintelis radviliškietis, dalyvavęs atrankoje į Olimpines žaidynes. Sportininko treneris – Arūnas Masalskis iš „Kentauro“ sporto klubo. Tiesa, pastaruoju metu R.Jurgilaitis gyvena Anglijoje, kurioje ir treniruojasi. Kitas sportininkas – Kornelijus Stulginskis, dalyvavęs pasaulio laisvųjų imtynių čempionate (15 vieta, treneris Justinas Kvietelaitis). Dar vienas šio trenerio ruošiamas imtynininkas Dainius Jonaitis laimėjo Lietuvos jaunimo laisvųjų imtynių čempionate antrąją vietą. Tenisininkas Tauras Mickus, kurį rengia varžyboms treneris Saulius Andriušaitis, tarptautinio teniso turnyro Suomijoje dvejetų varžybų nugalėtojas, Lietuvos U18 teniso čempionas vienetų varžybose bei sidabro medalio laimėtojas dvejetų varžybose. Trenerio A.Vasiliausko treniruojamas karatistas Gvidas Dišlė užėmė WKF karatė jaunimo lygos varžybose penktą vietą. Įteikdamas šiems sportininkams apdovanojimus,

Seimo narys A.Čepononis prisipažino, kad, eidamas mero pareigas, sportui skyrė mažesnį dėmesį nei tuo metu galėjo.

PAGERBTI IR NEOLIMPINIŲ ŠAKŲ ATSTOVAI

Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, prieš įteikdamas apdovanojimus neolimpinių sporto šakų sportininkams, pabrėžė stipriai Savivaldybės išaugusią finansinę paramą sportui. Anot V.Simelio, pernai iš biudžeto buvo skirta 150 tūkstančių eurų (anksčiau 50 tūkst. – red.), tačiau klubai neišnaudojo galimybių pasinaudoti visa skirta parama. Rajono vadovas paskatino aktyviau teikti paraiškas, o vėliau apdovanojo rankų lenkikę Gintarę Urbonavičiūtę, Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionę ir Lietuvos rankų lenkimo čempionato III vietos laimėtoją. Jos treneris Vitalijus Survila išugdė ne vieną šios sporto šakos atstovą, tarp kurių yra ir Laimis Milkūnas, Lietuvos rankų lenkimo kaire ir dešine ranka III vietos laimėtojas. Taip pat V.Simelis apdovanojo ir Robertą Zauką, individualiai besitreniruojantį automobilių sporto meistrą. Deimantė Janusevičiūtė pagerbta dėl iškovotų pergalių svarsčių kilnojimo srityje. Trenerio Juliaus Opto parengta mergina iškovojo sidabro medalį Lietuvos čempionate, o pasaulio jaunių svarsčių kilnojimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą. Jėgos trikovės trenerio Dalio Lapašinsko treniruojamas Gintaras Blėdis pernai iškovojo dvi pirmas vietas Lietuvos klasikinės trikovės ir jėgos trikovės čempionatuose. Taip pat Lietuvos štangos spaudimo čempionate laimėjo sidabrą.

DERAMAS DĖMESYS IR NEĮGALIESIEMS

V.Krikščiūnas, mero pavaduotojas, nedaugžodžiaudamas pakvietė neįgaliuosius sportininkus atsiimti apdovanojimus. Daugiausiai jų atiteko trikovės sporto atstovams. Neda Pabilionytė, Kristina Kirilesku ir Laurynas Šaulys iškovojo ne vieną aukso medalį čempionatuose, o šiuos sportininkus rengia D.Lapašinskas.

Taip pat buvo apdovanoti ir rankų lenkikai Irena Vilniuvienė, Europos rankų lenkimo kaire ir dešine ranka II vietos laimėtoja, bei Vytautas Alekna, Lietuvos čempionate iškovojęs taip pat du sidabro medalius. Šiuos sportininkus treniruoja V.Survila.

Šventėje apdovanotas ir geriausios rajono ŠSPC-Radviliškio futbolo komandos treneris M.Urbonavičius, kurį rajono valdžia taip pat pasveikino keturiasdešimtojo gimtadienio proga. Geriausia rajono komanda – ŠSPC-Radviliškis. Kęstutis Dambrauskas, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas, įteikė apdovanojimus veteranams. Visi trys atiteko rankų lenkikams: Ingridai Blinstrubienei, laimėjusiai du aukso medalius Lietuvos čempionate, Ritai Juškevičienei, iškovojusiai Europos čempionate sidabrą su dešine ranka, o bronzą – su kaire ir du sidabro medalius Lietuvos čempionate. Janūrijus Musvicas laimėjo tiek su dešine, tiek su kaire ranka sidabro medalius Lietuvos čempionate, o Europos – ketvirta vieta su dešine ranka, o šešta – su kaire.

RAJONO VARDĄ GARSINA DAUGIAU SPORTININKŲ

Kultūros ir sporto skyriaus vedėjui L.Vaičiūnui atiteko gausiausias sportininkų būrys. Valdininkas sveikino ir veteranus, ir jaunimą, ir perspektyviausius, ir individualiai besitreniruojančius sportininkus. Štangos vetereanas Edvardas Nakčiūnas laimėjo trečiąją vietą Lietuvos veteranų štangos spaudimo čempionate. 

Dar viena sporto veteranė, kurios apdovanojimų aprašymui neužtektų net kelių jaučių odos, Radviliškį garsina visame pasaulyje, dalyvaudama įvairiausiose veteranų lengvosios atletikos varžybose – tai G.Kazlauskienė. Virgis Juozaitis – Lietuvos veteranų (60 metų ir daugiau) futbolo pirmenybių pirmos vietos laimėtojas. Trenerio S.Andriušaičio treniruojama Klaudija Bubelytė yra Lietuvos suaugusiųjų teniso čempionato nugalėtoja vienetų ir dvejetų varžybose. Jaunasis imtynininkas Titas Žukauskas – Lietuvos jaunučių laisvųjų imtynių čempionas. Perspektyviausia rajono tinklininkė – Gabija Malonytė, kurią treniruoja Tomas Belko, o perspektyviausias Radviliškio jaunasis krepšininkas yra Tūmas Grigaliauskas (treneris Algis Pipiras). Matas Rimkūnas – futbolo komandos vartininkas, o Ema Daukšaitė – Lietuvos svarsčių kilnojimo dvikovės bronzinio medalio laimėtoja (treneris – J.Optas). A.Vasiliausko treniruojama Melita Mikalevičiūtė siekia aukštumų karatė sporte.

AR RAJONO SPORTUI REIKALINGA SPORTO MOKYKLA?

Prieš keletą savaičių Savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą paplūdimio tinklinio arenos statybos projektui. Tai iš dalies atnaujino kalbas apie atskiros Sporto mokyklos įsteigimą. Paklaustas, ką apie tai mano, A.Vasiliauskas, Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vedėjas, nebuvo linkęs atvirai apie tai kalbėti. Anot jo, kol kas jis šiose pareigose yra per trumpai, kad galėtų aiškiai pasisakyti, ar atskiros sporto mokyklos funkcionavimas padėtų rajono sportininkams. Tuo tarpu rajonui vadovaujantis meras V.Simelis iš karto atsako, kad jis būtent to ir siekia. Tiesa, jis sutinka, kad dabartinė rajono Tarybos valdančioji dauguma tokiai jo iniciatyvai nepritartų.

„Dar prieš tapdamas meru, sakiau – reikia sportą atskirti nuo Švietimo ir sporto paslaugų centro. Turime baseiną, turime stadionus ir aikštes, turėsime paplūdimio tinklinį, todėl būtų visai logiška atskirai išskirti ir šią sritį. Deja, netikiu, kad bus įmanoma tai padaryti šios kadencijos Taryboje“, – sakė V.Simelis. Vaidotas Jakavičius, Radviliškio ŠSPC direktorius, iš esmės neprieštarautų Sporto skyriaus atskyrimui, bet tame nemato prasmės ar kokio esminio proveržio: „Kokia bus iš to nauda? Ar dabar niekas nesirūpina sportininkais? Man atrodo, kad viskas su sportu yra gerai ir visą būtiną pagalbą, metodinę, finansinę ir panašiai, jie gauna. Todėl nežinau, ar tai pasiteisintų.“ 

Straipsnis parengtas pagal viešinimo sutartį

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia