STT nustatė korupcijos riziką ir Šiaulių miesto savivaldybėje

0
1508
STT pažeidimus rado ir Šiaulių miesto savivaldybėje, tačiau valdininkai su tuo nesutinka

 

Specialiųjų tyrimų tarnyba savaitės pabaigoje paskelbė atlikto tyrimo išvadas. Nuo teisėsaugininkų kliuvo ir Šiaulių miesto savivaldybei. Tyrimas buvo atliktas trijose savivaldybėse – be Šiaulių miesto, patikrintos Telšių ir Raseinių rajonų savivaldybės.

Korupcijos rizikos analizė Šiaulių miesto, Telšių ir Raseinių rajonų savivaldybių būsto ir socialinio būsto įsigijimo, skyrimo, kontrolės ir būklės gerinimo/remonto darbų organizavimo veiklos srityse atlikta pirmą kartą.

Nors iš tikrintų trijų savivaldybių Šiaulių miesto atrodė neblogai, lyginant su kitomis dvejomis, tačiau pareigūnai rado problemų ir Šiauliuose. Anot analitikų parengto dokumento: “Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmogaus gerovės ir ugdymo departamento Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus Socialinio būsto poskyrio vedėja yra Socialinio būsto pirkimo komisijos pirmininkė, kuri pati komisijai teikia siūlymus, priima sprendimus, dalyvauja perkamo socialinio būsto apžiūros metu, ir tuo pat metu yra poskyrio, koordinuojančio socialinio būsto pirkimo poreikį, nuomos organizavimą, vadovė, kuri vykdydama tiesiogines funkcijas dalyvauja visuose savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos organizavimo procesuose ir vykdo šių procesų kontrolę.”

Tačiau Šiauliai buvo pagirti už tai, kaip yra vykdomos turto vertinimo procedūros. Jos Šiaulių miesto savivaldybei kainavusios du ir daugiau kartų pigiau, nei analogiškas paslaugas perkančiai Raseinių rajono savivaldybei. Anot dokumento rengėjų, išanalizavus atsitiktine tvarka paimtus dokumentus, matyti, kad Šiauliai už vieno nekilnojamo buto įvertinimą mokėjo nuo 73,55 iki 100 eurų, kai Raseiniai – daugiau kaip 230 eurų.

STT įpareigojo Šiaulių miesto valdininkus susitvarkyti ir asmenų prašymus dėl socialinio būsto nuomos siūlymo atidėjimo. Analitikai mano, kad būtina aiškiai reglamentuoti tvarką, kas ir kaip gali atsisakyti ar laikinai sustabdyti socialinio būsto nuomą. Korupcijos rizika taip pat įžvelgta ir remontuojant socialinius būstus, tiksliau, neaiški tvarka, pagal kurią sprendžiama, kiek ir koks būstas bus remontuojamas. Iš pateiktų dokumentų matyti, kad Šiaulių miesto savivaldybė būsto būklės gerinimo (remonto) darbams 2018 m. panaudojo 109 134,26 Eur, 2019 m. – 92 695,38 Eur lėšų.

Apie STT parengtą išvadą Šiaulių politikai sužinojo tik iš žurnalistų. Meras Artūras Visockas pažadėjo peržiūrėti ataskaitą. Vėliau savivaldybės tinklalapyje atsirado ir straipsnis, kuriame teigiama, kad STT pažeidimų nenustatė.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia