Sukčiai apgavo jauną radviliškietį – brangią prekę atidavė apsimetėliui kurjeriui

0
400
Radviliškietis gavo mokėjimą patvirtinančią banko pavedimo kopiją, supakavo kompiuterio vaizdo plokštę ir perdavė ją į namus atvykusiam kurjeriui, neįtardamas, kad tapo sukčiaus auka.
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Trečiadienį Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams išklausius 29-erių metų radviliškiečio istoriją teko pradėti ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.

Nekilo įtarimo

Policijos duomenimis, radviliškietis prieš kurį laiką į vieną interneto svetainę patalpino skelbimą – norėjo parduoti nebenaudojamą kompiuterio vaizdo plokštę. Netrukus skelbimu susidomėjo vienas vyriškis. Pirkėjas ir pardavėjas sutarė, kad už prekę bus atsiskaityma banko pavedimu. Toks variantas abiem tiko. Radviliškietis gavo mokėjimą patvirtinančią banko pavedimo kopiją, supakavo kompiuterio vaizdo plokštę ir perdavė ją į namus atvykusiam kurjeriui. „Operacija“ vyko gana greitai.

Radviliškietis apgaviko auka suprato tapęs tik po to, kai atsitiktinai patikrino savo banko sąskaitą. Paaiškėjo, kad joks mokėjimas nebuvo atliktas. Radviliškietis dar bandė susisiekti su pirkėju, bet viskas veltui.

Nukentėjusysis savo prekę įvertino 500 eurų. Kaltininkas kol kas dar nenustatytas, apgavikas radviliškiečiui tikrojo savo vardo ir pavardės neatskleidė. Policijos pareigūnai ne tik apklausė nukentėjusįjį, bet ir paėmė bendravimą su apgaviku įrodančią informaciją.

Aiškus scenarijus

Pasak policijos, įprastiems sukčiavimo būdams tampant neveiksmingais, plinta naujas, kiek neįprastas sukčiavimo būdas, kuomet pagal skelbimą suradus patikusį daiktą susisiekiama su jo pardavėju. Susitarus dėl prekės, suklastojama bankinio pavedimo išrašo kopija, kuri išsiunčiama pardavėjui, kaip įrodymas už neva apmokėtą prekę.

Sukčiai apsidrausdami taip pat nurodo, kad pavedimas buvo atliktas iš kito banko, tai atsispindi ir išsiųstame išraše, todėl pinigus pardavėjas gaus sekančią dieną. Norėdami pasiekti savo tikslą, t. y. apgaulės būdu įgyti daiktą, tariami pirkėjai nurodo, kad daikto labai reikia jau šiandien.

TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar