Sukilo dirbantys individualiai: prašo sumažinti mokesčius

0
738

Kai kurie dirbantieji pagal individualios veiklos pažymą įsitikinę, kad atsižvelgiant į karantiną, gyventojų pajamų mokesčio suma, kurią bus privalu susimokėti už 2019 metus, turėtų būti sumažinta. Šiam tikslui jau yra parengta peticija. Žmonės raginami pasirašyti.

Kitų mokesčių sumažinti neprašo

“Dėl pasaulinės pandemijos COVID-19 (force majeure) absoliuti dauguma asmenų, kurie vykdo veiklą pagal individualios veiklos pažymą, nuo karantino pradžios 2020-03-16 (arba ir anksčiau) neteko iš vykdomos veiklos gaunamų pajamų. Veikla apskritai nevykdoma arba jos vykdymas yra labai apribotas. “…” Pažiūrint į tai, kas išvardyta pirmiau, peticija siekiama siūlyti atsakingiems valstybinės valdžios subjektams apsvarstyti galimybę tam tikra procentine dalimi sumažinti individualią veiklą vykdančių asmenų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio sumą, kurią jie privalo sumokėti deklaruodami pajamas už 2019 m. Pažymėtina, kad tai visiškai neliečia mokamų PSD ir VSD mokesčių”, – pasisako peticijos autorius.

Leidžia mokėti dalimis

VMI deklaruoja jau reaguojantys į karantiną. Anot VMI atstovų, ne tik verslininkai, bet ir dirbantieji individualiai, jau gali sudaryti mokestinės paskolos sutartį (mokėjimų atidėjimui ar išdėstymui) ir dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tai padaryti galima teikiant nustatytos formos prašymą. Prašymo forma parsisiuntimui – čia.

Šiuo metu sudaryta galimybė atidėti ar išdėstyti mokesčius nemokant jokių palūkanų. Mokestinės paskolos sutartis (MPS) dar iki šalyje paskelbiant karantiną sudariusieji ir patyrusieji poveikį, susijusį su COVID-19 nulemtomis pasekmėmis, gali prašyti pakeisti sutartimi numatytas sąlygas (neskaičiuoti palūkanų).

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia