
"Tvirkinimo" byla - buvęs darbuotojas R.Bielskis nepripažįsta kaltės dėl seksualinio priekabiavimo. Jį mokykloje įdarbino buvusi direktorė R.Dagienė, kuri netekusi mero pasitikėjimo pati buvo atleista. Redakcijos nuotraukų koliažas.
Šiaulių apylinkės teisme į pabaigą eina “tvirkinimo” byla. Joje kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo pateikti Remigijui Bielskiui, kurį 2022 metų pabaigoje švietimo įstaigoje įdarbino buvusi direktorė Rasa Dagienė. Vyras mokykloje dirbo keramikos studijoje, kai kilus skandalui dėl priekabiavimo dėjo pareiškimą ant stalo ir išėjo pats. Tada pareiškimą policijai dėl galimo nusikaltimo parašė meras Kazimieras Račkauskis.
Byla nagrinėjama neviešuose posėdžiuose, kuriuose, anot teismo atstovų, tęsiamas įrodymų tyrimas ir apklausimi liudytojai. Portalo žiniomis, nukentėjusiųjų nepilnamečių yra ne vienas ar du, todėl bylą nagrinėjančiai teisėjai Daivai Domeikienei tenka didelis krūvis išklausyti gausybę liudininkų. Iš pradžių byla buvo perduota teismo Radviliškio rūmams, bet viena šių rūmų teisėja nusišalino, todėl teismo pirmininkas bylą perdavė D.Domeikienei. Pats seksualiniu priekabiavimu kaltinamas R.Bielskis savo kaltės nepripažįsta. Jis parodymus sutiko duoti tik po to, kai bus apklausti visi liudininkai. Portalo žiniomis, į posėdžius nukentėjusiais pripažintiems nepilnamečiams eiti nereikia. Iš viso jau įvyko 11 teismo posėdžių, o byla numatyta nagrinėti iki gegužės 29 dienos.
Už seksualinį priekabiavimą LR Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba areštą. Kol vyksta teismo procesas, R.Bielskis nėra pripažintas kaltu. Jo paties taip pat nepavyksta pakalbinti.