Temidės malonė – Šiaulių pedofilui: mažamečių tvirkintojas lieka laisvėje

0
1998

Prieš kurį laiką Šiaulių apygardos teismą pasiekė mažamečių tvirkinimu kaltinimo vyro skundas. Jame vyras paprašė panaikinti jo atžvilgiu skirtą kardomąją priemonę. Aiškėja, kad sunkiu nusikaltimu kaltinamam vyrui kažkodėl leista nuosprendžio laukti laisvėje.

Įgrūdo į mašiną jėga

2019 m. birželio 4 d., apie 13 val., prie vieno iš Šiauliuose esančių gyvenamųjų namų, dvi mažametės mergaitės buvo jėga įtemptos į automobilį. Nepaisant dienos meto, vaikų niekas nepuolė gelbėti ir laiku neinformavo policijos.

“Kaltinamasis A. A. sugriebęs už rūbų jėga įsodino į automobilį „Opel Omega“ mažametes A., ir V. J., jas vežiojo po miestą, po to jas atsivežė, kur kambaryje įjungęs DWD grotuvą per televizorių ant lovos sėdinčioms mažametėms nukentėjusiosioms A. J. ir V. J. demonstravo filmą, kuriame buvo rodomi nuogi vyrai ir moterys, iš kelnių ištraukęs ir rankoje laikydamas savo lytinį organą jį demonstravo nukentėjusiajai A. J., po to mažametę nukentėjusiąją A. J. paguldęs ant lovos bei numovęs jai apatines kelnaitės pirštu lietė mažametės A. J. lytinius organus”, – minima baudžiamojoje byloje.

Už grotų – vos 2 mėnesius

Kaltinamasis A. A. buvo pričiuptas tik po geros savaitės. 2019 m. birželio 12 d. Šiaulių apylinkės teismas nusprendė jį 2 mėnesiams suimti. 2019 m. rugpjūčio 9 d. Šiaulių apylinkės teismo nutartimi A. A. buvo atvertos grotos, jam paskirta nauja kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra 3 mėnesiams, nustatant šias sąlygas: 1) būti savo gyvenamojoje vietoje , nuo 24 iki 9 val. ir nuo 11 iki 24 val.; 2) neišvykti iš miesto teritorijos; 3) nebendrauti ir neieškoti ryšių su šiais asmenimis: nukentėjusiosiomis A. J. ir V. J.; 4) nebendrauti ir neieškoti ryšių su kitais nepilnamečiais vaikais.

Šiaulių apylinkės teismas, prokurorės siūlymais, 2019 m. rugpjūčio 20 d. ir 2019 m. rugsėjo 19 d. nutartimis nustatė A. A. palankesnes intensyvios priežiūros sąlygas, t. y. leido tam tikromis dienomis ir laiku išvykti iš miesto teritorijos. Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyrius 2019 m. lapkričio 4 d. kaltinamojo A. A. baudžiamąją bylą kartu su kaltinamuoju aktu perdavė Šiaulių apylinkės teismui, kuris dar kartą pratęsė kardomosios priemonės – intensyvios priežiūros terminą trims mėnesiams, nustatydamas tas pačias sąlygas.

Norėjo ištrūkti iš motinos globos

Minėta kardomoji priemonė mažametes tvirkinusiam vyrui pasirodė per griežta. Skunde apygardos teismui kaltinamasis A. A. prašė panaikinti 2019 m. lapkričio 12 d. Šiaulių apylinkės teismo nutartį.

Skunde kaltinamasis teigia, jog paskirtos kardomosios priemonės – intensyvios priežiūros laikosi, tai rodo, jog jis jokių įstatymo pažeidimų nedaro, todėl kardomosios priemonės tikslai gali būti pasiekti skiriant švelnesnę kardomąją priemonę. Kaltinamasis nurodo, jog 2 val. laikas per parą išeiti iš namų yra nepakankamas, kadangi per šį laiką jis net negali suspėti nuvykti iki centrinio pašto pasiimti jam skirtą teismo korespondenciją, be to, jis turi save išlaikyti, jam reikia ieškoti darbo ir dirbti. Teigia, kad per 2 val. laiką negali suspėti apsilankyti darbo biržoje ir nuvykti iki galimo darbdavio. Kaltinamasis A. A. pažymi ir tai, jog gyvena name, kuriame nėra kanalizacijos ir vandentiekio, todėl jam būtina kartą per savaitę apsilankyti pirtyje, to padaryti per 2 val. negali.

Be to, skunde A. A. nurodo, kad gyvendamas su savo mama jis privalo prisidėti prie bendro ūkio ir padėti atlikti ūkio darbus. Gyvenamasis namas yra šildomas kietu kuru, todėl jis privalo padėti J. A. pasiruošti malkų namui šildyti, taip pat padėti prižiūrėti darbinį arklį, kuris naudojamas rąstams iš miško ištraukti. Darbinis arklys yra laikomas J. A. priklausančioje sodybos dalyje. Teismui šie argumentai atrodė nepakankamai pagrįsti, tad kaltinamojo skundas buvo atmestas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia