Tyrimas nustatė pažeidimus – poliklinikos turėjo grąžinti pinigus

0
1069
Po patikrinimų poliklinikoms teko grąžinti lėšas į PSD fondą. Redakcijos koliažas.

Šiandien Valstybinės ligonių kasos atstovai pranešė, kad atlikus patikrinimus paaiškėjo, jog 2023 metus gydymo įstaigos iš PSD fondo neteisėtai panaudojo daugiau nei 635 tūkst. eurų. Ne išimtis ir Radviliškio rajonas, kuriame buvo patikrintos trys sveikatos priežiūros įstaigos. Šiaulių teritorinės ligonių kasų atstovė Irena Budrienė patvirtino, kad savivaldybėje buvo patikrintos trys sveikatos įstaigos ir nustatytas 81 pažeidimas. Tiesa, nustatyta žala nėra didelė, vos kiek per pusę tūkstančio eurų suma. Ją trys sveikatos įstaigos grąžino į PSD fondą. Nors VLK neatskleidė, kurios tai įstaigos, portalui pavyko išsiaiškinti, kad tai visos Savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos, vadinamos poliklinikomis.

Radviliškio rajone dažniausiai pasitaikantys pažeidimai susiję su ambulatorinių slaugos paslaugų teikimu namuose. Anot Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovų, pacientams paslaugos teiktos tada, kai jie buvo gydomi stacionare, tai yra būdavo ligoninėse, o ne namuose.

Visos trys kalbintos Radviliškio, Šeduvos ir Baisogalos poliklinikų direktorės patvirtino pažeidimų faktą, tik vadovės tai įvardino ne pažeidimais, o neatitikimais. Poliklinikų direktorės tikino, kad slaugytojos atvykdavo į namus rytais, o kai kuriems pacientams suprastėjus sveikatai juos vakarais išveždavo į ligoninę. Dvi direktorės – Radviliškio poliklinikai vadovaujanti Agnė Šlekienė ir Šeduvos poliklinikai neseniai pradėjusi vadovauti Vilma Plaušinaitienė – dar nėra išdirbusios nė metų šiose pareigose.

VLK atliktas tyrimas rodo, kad Lietuvos mastu dėl padaromų pažeidimų kasmet didėja žala PSD fondui ir kai kuriais atvejais įtariami nusikaltimai grobstant pacientų gydymui skirtas lėšas. Vakar Seime vyko uždaras Sveikatos reikalų komiteto posėdis, kurio metu buvo pateikta informacija apie sisteminius ir konkrečius asmens sveikatos priežiūros įstaigų daromus pažeidimus. Po posėdžio nuspręsta kreiptis į teisėsaugos institucijas, todėl jokia informacija apie pažeidimus padariusias sveikatos įstaigas neteikiama VLK nutarimu.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia