V.Simelis pažeidė įstatymą, bet iš mero kėdės nebus išmestas

0
1231
Rajono vadovas V.Simelis ir vėl pažeidė įstatymą.

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija svarstys Radviliškio rajono savivaldybės mero Vytauto Simelio klausimą. Anot rinkimų prievaizdų, Radviliškiui vadovaujantis V.Simelis pažeidė Savivaldybių rinkimų įstatymo 91 st. 1 dalį, nes tinkamai ir laiku neatsisakė nesuderinamų pareigų.

VRK tyrimo metu išsiaiškino, kad gegužės 6 dieną jis prisiekė dėl naujų pareigų, tačiau ankstesniųjų Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos poskyrio vedėjo pareigų atsisakė tik birželio 4 dieną. Tiesa, nors siūloma pripažinti įstatymo pažeidimą, nesiūloma atleisti merą V.Simelį iš pareigų. VRK nariai Inga Milašiūtė ir Maksimas Reznikovas siūlo kreiptis į Seimo pirmininkę, kad būtų pakoreguotas Savivaldybių rinkimų įstatymas ir pažeidę įstatymą savivaldybių tarybų nariai ar tarybos nariai-merai taip pat būtų atleidžiami. Beje, neeiliniai rinkimai, kuriuos šių metų balandį laimėjo V.Simelis po to, kai į Seimą buvo išrinktas Antanas Čepononis, biudžetui kainavo beveik pusę milijono eurų.

Į VRK su paklausimu kreipėsi “Radviliškio naujienų” redakcija bandydama išsiaiškinti, ar V.Simelis eina teisėtai mero pareigas. Konservatoriams itin palankus rajono savaitraščio redaktorius akivaizdžiai nepatenkintas rajono gyventojų pasirinkimu neeiliniuose mero rinkimuose, ir manoma, kad atlieka pralaimėjusiosios konservatorės Jolantos Margaitienės užsakymus dėl spaudimo merui. Neatmestina ir tai, kad informacija su asmens duomenimis savaitraščiui galėjo būti nutekinta ir su jos žinia. Kol kas komentaro iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijai vadovaujančios direktorės gauti nepavyko.

VRK sprendimo projektą galima pasižiūrėti čia, o vaizdo įrašą peržiūrėti šičia.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia