V.Smalinskas traukiasi iš ligoninės vadovo posto

1
6561
V.Smalinskas apsisprendė pasitraukti iš ligoninės direktoriaus pareigų.

Šiandien Radviliškio ligoninei nuo 2018 metų vadovaujantis Vaidas Smalinskas pranešė apie atsistatydinimą. Tiesa, apie tai jis informavo ligoninės skyrių vedėjus per bendrą pasitarimą. Ligoninės direktorius praėjusį penktadienį buvo susitikęs su Radviliškio rajono savivaldybės meru Kazimieriu Račkauskiu. Portalo redakcijai pavyko sužinoti, kad pokalbio metu V.Smalinskui buvo pasiūlyta “gražiuoju palikti postą”. Imdamasis tokio žingsnio savivaldybės vadovas užsitikrino valdančiosios daugumos partnerių palaikymą. Keletas politikų iš skirtingų partijų komentavo, kad neatsirado nė vieno V.Smalinską norinčių užtarti. Tokia pati situacija, anot portalo šaltinių, buvo ir ligoninėje susitikimo su gydytojais metu. Akivaizdu, kad direktorius bandė išprovokuoti kolektyvą sukilti – tikėtasi, kad darbuotojai turėjo būriu eiti pas merą ir jį įtikinėti dėl V.Smalinsko reikalingumo. Pats direktorius nepateikė jokio atsakymo ar komentaro šia tema. 

Rajono merą praėjusią savaitę pasiekė nemažos apimties skundas dėl įvairių ligoninės vadovo galimų pažeidimų. Taip pat apie skundą buvo informuota ir rajono Tarybos nariai. Ar savivaldybės vadovo pokalbis su ligoninės direktoriumi kaip nors susijęs su šiuo skundu, nėra žinoma, tačiau nepatenkintas pilietis išdėstė keletą punktų dėl netinkamo V.Smalinsko elgesio pacientų ir kitų įstaigos lankytojų atžvilgiu.

Priminsime, kad V.Smalinskas ligoninės direktoriumi tapo, kai mero pareigas ėjo konservatorius Antanas Čepononis, dabartinis Seimo narys. Teismas nusprendė, kad tuomet savivaldybės suorganizuotas konkursas buvo neteisėtas, nes V.Smalinskas net neatitiko tuometinių reikalavimų, kuriuos buvo patvirtinęs Sveikatos apsaugos ministras. Teismui pripažinus konkursą neteisėtu, netrukus buvo suorganizuotas antrasis, kuriame vienintelis kandidatas tebuvo V.Smalinskas.

Ligoninės direktorius V.Smalinskas yra labai aktyvus politinis veikėjas. Net ir eidamas nesuderinamas pareigas su Tarybos nario mandatu, jis ir vėl šiemet kandidatavo į Tarybą kartu su konservatoriais, tačiau nesėkmingai. Tarybos nariu jis buvo išrinktas ir 2019 metų rinkimuose, tačiau mandato atsisakė dėl direktoriaus posto. Tikėtina, kad tokį jo apsisprendimą galėjo lemti didelis vadovo atlyginimas. Kai kuriais skaičiavimais, jis gali siekti iki 6 000 eurų per mėnesį.

Seimo narys konservatorius A.Čepononis deda pastangas gelbėti bendrapartiečius, tačiau kad jis nebeturi įtakos politiniams procesams Radviliškyje, tampa pernelyg akivaizdu.

Tai jau nebe pirmasis vadovų, kuris praranda arba atsisako savo pareigų savo noru. Gegužės mėnesį vykusio Tarybos posėdžio metu buvo panaikintas Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojo etatas. Juo dirbo Aloyzas Juodis, ilgametis konservatorių partijos narys, kartu su Antanu Čepononiu buvo teisiamas garsioje korupcinėje byloje dėl kultūros centro ir kitų viešųjų pirkimų bei rangos darbų atlikimo. Darbą prarado ir Radviliškio PSPC direktorė Irena Janušonienė, kuri pateikė dokumentus dalyvauti konkurse, tačiau į jį taip ir neatvyko. Kai kurių šaltinių teigimu, ją esą protegavo tas pats A.Čepononis.

Redakcijos šaltinių duomenimis, mero akies neturi ir V.Kudirkos progimnazijai vadovaujanti Rasa Dagienė. Ji taip pat buvo pokalbiui iškviesta pas merą. Susitikimas, anot patikimų šaltinių savivaldybės administracijoje, praėjo pakankamai audringai. Apie tai nepavyko gauti komentaro nei iš mero, nei iš pačios mokyklos direktorės.

1 KOMENTARAS

  1. Jei tai tiesa.kad direktorius atlyginimas iki 6000 eur,tai jis už tokius pinigus turėtų kiekvieną savo darbuotoją mylėti ir saugoti,rūpintis ,kad ligoninė dirbtų su nauja technologija,aparatais,,darbuotojai būtų aprūpinti darbo priemonėmiso jei nesugeba,tai geriau eina lauk.Jo vietą tikrai gali užimti perspektyvesnis direktorius,svarbu,kad mokėtų komunikuoti su darbuotojais ir pacientais,mokėtų išgirsti ir išklausyti.Ir aplamai prie ko tos partijos,argi jos dirba su žmonėmis?o juolabiau argi partija nustatinėja pacientui diagnozę,partija tik smegenis gali ” praplauti”,o nuo to pacientas sveikesnis nebus…

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia