Vagiami vis naujesni ir prabangesni automobiliai

0
1019
Analizuojant vagysčių statistiką, ypač išsiskiria nauji automobiliai, kurių amžius nesiekia trejų metų. (asociatyvi nuotr.)

Vagis masina vis brangesni automobiliai. Draudikų skaičiavimais, šiemet vidutinė vagišių sukeltų nuostolių suma išaugo penktadaliu – iki 3 tūkst. Eur. Aiškėja, kad vagių dėmesį labiausiai traukia brangios detalės ir tie automobiliai, kurių Lietuvoje registruota daugiausiai.

Nulupa net vairus

Apvagiami naujesni automobiliai, pavagiamos brangios detalės, kurios yra automobilio viduje: nuo vairo iki elektronikos. Taip įvardija situaciją analizuojantys „Lietuvos draudimo“ atstovai.

„Pernai vidutinė žala siekė 2,5 tūkst. eurų, o šiemet ji augo 20 proc. ir pasiekė 3 tūkst. eurų ribą“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Vagystės žala priklauso ne tik nuo to, ką pavyksta pavogti, bet ir nuo to, kad norėdami pasisavinti tai, kas vertingiausia, vagys pažeidžia ir kitas automobilio dalis.

„Pavyzdžiui, norėdami patekti į automobilio vidų, jie išdaužia langą. Arba, norėdami pavogti žibintus ar veidrodėlius, išpjauna priekinius sparnus, apgadina kitas kėbulo ar tvirtinimo detales. Automobilio dalis vagys lupa be gailesčio, suniokoja ir prietaisų skydelį, saloną“, – „Lietuvos draudimo“ pranešime cituojamas ekspertas.

Apsisaugoti – įmanoma

Iš labiausiai vagiamų dalių sąrašo negalima išbraukti ir priekinių bamperių. Ši automobilio dalis traukia vagių dėmesį, nes ją galima gana greitai ir lengvai nuimti, nesunku realizuoti.

„Vagių dėmesį labiausiai traukia brangios detalės ir tie automobiliai, kurių šalyje registruota daugiausiai – jų detalės yra itin paklausios“, – nurodo A. Juodeikis. Eksperto teigimu, apsisaugoti nuo automobilio dalių vagysčių gali padėti jų žymėjimas. Kitas žingsnis – sekimo sistemos.

Pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su pernai, kone pusantro karto išaugo ir pavogtų automobilių skaičius. Vagiami vis naujesni ir prabangesni automobiliai.

Analizuojant vagysčių statistiką, ypač išsiskiria nauji automobiliai, kurių amžius nesiekia trejų metų. Auga vidutinė žala, atlyginama už pavogtus automobilius: 2016 metais vidutinė išmoka už pavogtą automobilį siekė 9 tūkstančius eurų, pernai ji buvo apie 11 tūkst. eurų, o šiais metais vidutinė vienos vagystės žala perkopė 16 tūkst. eurų“, – vardija A. Juodeikis.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments