Vartotojai moka dvigubai: už šildymą bei privilegijas

0
1841
Miestiečiai mato, kad šilumininkai piktnaudžiauja tarnybiniu transportu, o vadovybe - ne! Vis tik portalui pradėjus domėtis istorija, staiga pasivažinėjimai namo per pietus dingo. Redakcijos nuotraukų koliažas.

Gerokai paspaudęs žiemos šaltukas ir nukritusi oro temperatūra žemiau minus 20 C neabejotinai padidins sąskaitas vartotojams už centralizuotą šildymą. Tačiau žmonėms pinigines gali tekti praverti dar plačiau dėl Savivaldybės įmonės “Radviliškio šiluma” egzistuojančios „privilegijos“. Ne kartą ir ne du radviliškiečiai sako matę į Šermukšnių gatvę pietų metu atvykstančius šilumininkus su tarnybiniu VW CADDY automobiliu. Akyli miestelėnai neabejoja, kad prieš pietus į namus atvykstantys ir po pietų į darbą išvykstantys Savivaldybės įmonės darbuotojai piktnaudžiauja tarnybiniu transportu.

Pradėjus domėtis žmonių pasakojimu, užvirė tikras detektyvas. Ilgamečio direktoriaus Prano Mickaičio vadovaujami pavaldiniai naudojasi net trylika tarnybinių automobilių, tarp kurių yra trys VW CADDY. Vienas įtakingiausių Radviliškio skyriaus konservatorių savo vadovaujamoje įmonėje patvirtino korupcijos prevencijos tvarką, už kurios įgyvendinimą atsakingą paskyrė teisininkę Giedrę Laukienę. Atsitiktinumas ar ne, bet būtent ją su bendradarbiu Arūnu Pranevičiumi miestiečiai tvirtina matę dažnai kartu parvažiuojančius namo pietauti. Kalbinta G.Laukienė tikina to nedaranti, nes jos šeimoje yra du automobiliai, todėl vienu jų naudojasi ji. Savivaldybės įmonėje dirbanti teisininkė sutiko, kad esanti dabartinė tvarka yra keistina, tačiau ji kaip už korupcijos prevenciją atsakingas asmuo iki šiol nėra pateikusi jokių pasiūlymų įmonės vadovybei dėl GPS įrangos įdiegimo visuose automobiliuose.

Iš šiuo metu net 13 tarnybinių automobilių vos trijuose yra sumontuota GPS įranga, kuria galima matyti, kur, kada ir kaip važiavo automobilis. Ir vėl gi atsitiktinumas, kad iš trijų turimų VW CADDY automobilių viename kaip tik ir nėra sumontuotos šios įrangos. Kalbintas direktorius trumpai atrėžia, kad niekas nenustatė jokios pareigos sumontuoti GPS įrangos Savivaldybės įmonėse, tad ir nėra kuo jo kaltinti. Pasirodo, kad per tiek metų P.Mickaičiui ar jo darbuotojams pavyko trijuose sumontuoti, bet dešimtyje – ne! Gal taip ir yra sudaromos sąlygos piktnaudžiavimui? Toks atsainus įmonės vadovo požiūris gali suponuoti išvadą, kad visai tai vyksta ir su jo žinia. Suprask, tai tarsi neįforminta „premija“ darbuotojams, o patirtas sąnaudas bet kokiu atveju turės padengti vartotojai per sąskaitas.

Ko gero vienas nekompetentingiausių organų savivaldybėje bando imtis rimto darbo, bet ar jį pavyks nudirbti, labai abejotina dėl skirtingų interesų. Savivaldybės nuotrauka.

Dabar atskirą tyrimą pradeda konservatoriaus Dariaus Jurėno Antikorupcijos komisija. Gavę vieno vartotojo skundą komisijos nariai praėjusį penktadienį rinkosi į posėdį. Jo metu komisija vienbalsiai nusprendė nebesiknaisioti po viešųjų asmenų apatinius, o imtis rimtesnių darbų. Bet ar pavyks tinkamai atlikti tyrimą, jei jau pačioje pradžioje prasimuša politikų asmeniškumai. Portalui yra žinoma, kad buvęs rajono meras žaliasis Vytautas Simelis pasiūlė kreiptis į socialdemokratą Saulių Luščiką, dirbantį įmonėje inžinieriumi, ir konservatorę Skaidrą Dišlę, įmonės abonentinio skyriaus viršininkę, dabar einančią ir Savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkės pareigas. Sunku patikėti, kad jie nežinotų, kas ir kur važiuoja tarnybiniais automobiliais. Be to, viena įdomi detalė – vienas automobilis priskirtas Abonentiniam skyriui, dar kitu Nissan XTrail džipu dalinasi su Gamybos skyriumi (tarnybinių automobilių sąrašą galima patikrinti čia). Žinant, kad S.Dišlė dabar eina pareigas, kurios buvo sukurtos A.Čepononiui, kai šiam teismas neleido eiti mero pareigų, pamanytum, jog konservatorius įmonės direktorius savo pavaldinei konservatorei suteikia itin palankias darbo sąlygas. Nors tai gali būti tik apgaulinga regimybė. Be to, prieš kelis metus S.Dišlė buvo prigauta darbo metu nešiojanti šakočius pensininkams į namus. Tada vadovas P.Mickaitis pasielgė principingai ir skyrė savo pavaldinei tarnybinę nuobaudą. Šįkart direktorius tėra tik laikinas, nes laukia nesulaukia, kol išeis į pensiją. O ji nebe už kalnų – Sodros klientu P.Mickaitis taps šiemet.

Pakalbintas Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto pirmininkas S.Luščikas tikino nieko negirdėjęs apie pietinius pasivažinėjimus, tačiau esą po jo pokalbio su bendradarbiais pokyčiai įvyko. Praeitoje kadencijoje socialdemokratas buvo Antikorupcijos komisijos pirmininkas ir jo iniciatyva Radviliškio rajono savivaldybės administracija įrengė tarnybiniuose automobiliuose GPS įrangas. Tą padarė dauguma biudžetinių įstaigų, bet tyčia ar netyčia praslydo Savivaldybės įmonės. Dabar jų vadovai dievagojasi, kad prievolės GPS įrengti tarnybiniuose automobiliuose nėra, tad užkirsti kelią piktnaudžiavimui tarsi ir nebėra. Su S.Dišle dėl komentaro nepavyko susisiekti.

Neseniai rajono biudžetinėse įstaigose auditą dėl tarnybinių automobilių panaudojimo. Patikrinimo rezultatai galėjo šokiruoti ne vieną, nes kontrolieriai užfiksavo nemažai pažeidimų. Po patikrinimo įstaigų vadovams pateikė šūsnį rekomendacijų. Ir paaiškėjo, kad dalis automobilių, kuriuose nebuvo GPS įrangos ir kurie iki patikrinimo buvo intensyviai naudoti, staiga tapo nebe tokie svarbūs. Net kuro sąnaudos kone perpus sumažėjo. Kai kas savivaldybėje šneka, kad šis auditas ne vienam vadovui, kurių dauguma yra konservatorių partijos nariai, sukėlė nepasitenkinimą. Tad nenuostabu, kad konservatorių politikai ypatingai prieštaravo kontrolierės algos padidinimui.

Žurnalistas Marius Aleksiūnas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia