31 COVID-19 atvejis Radviliškio ligoninėje – dauguma rizikos grupės pacientai

0
1562
Radviliškio ligoninės direktorius V.Smalinskas sakė, kad yra pasiruošęs užkardyti COVID - 19. Deja, ligą gerokai sunkiau suvaldyti.

Šiuo metu VšĮ Radviliškio ligoninėje tikras chaosas – užsikrėtusiųjų skaičius auga ne dienomis, o valandomis. Šiandien patvirtinti jau 31 atvejis, kai vakar buvo 8. Kadangi virusas įsisuko į pacientų gretas, slaugos ir palaikomojo skyriaus pacientų artimieji išgyvena didžiulį nerimą. Šiandien, ketvirtadienio duomenimis, paaiškėjo, kad didžioji dalis čia gydomų pacientų yra užkrėsti COVID-19. Kaip teigia visuomenės sveikatos centro specialistai, užsikrėtusių skaičius dar gali didėti.

Tebelaukiama testų atsakymų

“Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje koronavirusas patvirtintas 23 pacientams. Šiuo metu tebelaukiame kitų COVID-19 testų atsakymų, tad šis skaičius gali išaugti – skyriuje guli daugiau nei 40 ligonių, kurių absoliuti dauguma yra rizikos grupėje. Taip pat tarp užsikrėtusiųjų yra ir medikų, dirbančių ne tik slaugos ir palaikomojo gydymo, bet ir priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje”, – teigė Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorės pareigas laikinai einanti Simona Abromavičienė.

Anot Visuomenės sveikatos centro atstovės, šiuo metu ligoninėje tebėra atliekamas epidemiologinis tyrimas, naujų pacientų priėmimas yra laikinai sustabdytas.Taip pat yra uždraustas ligonių lankymas.

Neskubama paviešinti

Radviliškio ligoninės interneto svetainėje informacija apie naujus atvejus iki 17 valandos vis dar nebuvo paviešinta. Medicinos įstaigos vadovas Vaidas Smalinskas, kaip ir Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius Justinas Pranys, telefonu nebuvo pasiekiami. Taip pat jokios naujausios informacijos kol kas nepateikė ir Radviliškio rajono savivaldybė. Anot jos vadovų, nėra ko panikuoti ir skleisti dezinformaciją.

Susirūpinta žaibišku COVID-19 plitimu: uždrausti visi renginiai

Galima užkrato priežastis

Taip pat pradėjo aiškėti, kaip galėjo koronavirusas įsisukti į Radviliškio ligoninę. Pasak ligoninėje dirbančio asmens (vardas ir pavardė redakcijai žinomas), užkrečiamosios ligos protrūkis kilo po to, kai vienos iš ligoninės darbuotojų sutuoktinis grįžo iš keliones užsikrėtęs COVID-19. Tolimųjų reisų vairuotojui pasireiškė įprasti susirgimo šia liga požymiai, tačiau jo šeimos nariai nesilaikė karantino reikalavimų. Šios informacijos dėl protrūkio židinio Visuomenės sveikatos centro specialistai nepatvirtino sakydami, kad vis dar vyksta epidemiologinis tyrimas, todėl per anksti sakyti, nuo ko išplito infekcinė liga.

Palikti komentarą

avatar