A.Maldeikienė apie kultūringą politiką: nesu plaukiantis vanduo

0
307
A.Maldeikienė liko ištikima savo principams – praėjusią savaitę Europos Parlamente balsavo už tai, kad tos pačios lyties porų sutuoktiniai ar partneriai turėtų tas pačias teises. A.Maldeikienės archyvo nuotr.

Prancūzijoje, Strasbūre praėjusią savaitę vykusioje Europos Parlamento sesijoje realiai buvo galima išvysti vos kelis europarlamentarus. Aušra Maldeikienė buvo viena iš jų. Ji be jokių išsisukinėjimų sutiko duoti interviu apie gėjų ir lesbiečių santuokas, kultūringą politiką ir požiūrį į šalies žiniasklaidą.
Palaiko homoseksualų santuokas
Praėjusį antradienį europarlamentarai paragino Komisiją ir ES valstybes pašalinti kliūtis, su kuriomis susiduria LGBTIQ asmenys, naudodamiesi teise laisvai judėti po ES. Kaip teigė europarlamentarai, tos pačios lyties asmenų santuoka ar partnerystė, sudaryta vienoje iš ES valstybių, turėtų būti vieningai pripažinta kitose ES valstybėse, o tos pačios lyties porų sutuoktiniai ar partneriai privalo turėti tas pačias teises, kaip ir skirtingų lyčių sutuoktiniai. EP narių priimtoje rezoliucijoje dėl LGBTIQ asmenų teisių Europos Sąjungoje (387 balsai už, 161 prieš, 123 susilaikė). A.Maldeikienė buvo viena iš tų, kuri išreiškė palaikymą tos pačios lyties žmonių santuokoms.
Europarlamentarė pripažįsta išgirstanti kaltinimų, kad ji tapo labai prijaučianti LGBT po to, kai išvyko dirbti į Briuselį. Toks jos pozicijos vertinimas jai atrodo nesuprantamas. „Niekada nebuvau nei prieš, nei su LGBT. Tiesiog manau, kad kiekvienas turime teisę gyventi taip, kaip mums atrodo geriausia“, – įsitikinusi europarlamentarė. Ji teigia ir pati asmeniškai pažįstanti ne vieną lesbiečių porą.
„Aš pati kuo ramiausiai joms patikėčiau savo anūką. Jos turi smegenis. Jau geriau mirčiau, nei mano anūkas patektų pas kokį Orlauską ar Zakarauską, tą pusprotį“, – savo poziciją dėstė A.Maldeikienė.
Apie principų neturėjimą
Europarlamentarė pripažįsta politikoje pasigendanti sąžiningumo. Vienas iš A.Maldeikienės įvardintų pavyzdžių – vienos jos kolegės, dirbančios Europos Parlamente, politinės komunikacijos skirtumai: Europos parlamente ji „proteguoja“ Stambulo konvenciją, sakydama, „kas per tautos, kurios Stambulo konvencijos nepriima“. Tuo tarpu Lietuvoje europarlamentarė siūlo visiems pasikalbėti.
„Ji neturi aiškios pozicijos nei vienu klausimu, neturi vertybių ir yra plaukiantis vanduo. Paleiskime vandenį. Ar jis turi vertybes? Jis plauks kur skylutė. Tai yra paties atgrasiausio tipo politikai. Kaip galima susitarti su žmogumi, kuris neturi principų? Jis visada elgsis taip, kaip jam naudinga. Aštrus žodis man kainuotų labai daug, jei būčiau tas plaukiantis vanduo. Vakarais neužmigčiau. Man būtų gėda. „…“. Aš nesu kokia stora durnė“, – įsitikinusi europarlamentarė. Kitavertus, neslepia, kad sąžiningų politikų vis dar esama.
„Tarkim, labai gerbiu kolegą V.Tomaševskį, kadangi nė karto nesu sugavusi, kad meluojančio savo rinkėjams. Matau žmogų, kuris turi principus, nors už jį gyvenime ir nebalsuočiau. Jis ir Lietuvoje kalba tą patį, ką ir Europos Parlamente. Tai reiškia, kad už jį balsuojantys rinkėjai gauna teisingą informaciją“, – mano europarlamentarė. Pripažįsta, pati stengiasi išlaikyti ramią sąžinę. Pastaruoju metu išgirsta pajuokavimų, kad jai ar jos šeimos nariams niekas nedrįstų duoti kyšių.
Žiniasklaidos nemaitina
Regioninėje ar nacionalinėje spaudoje vargiai rastume užsakytų, EP lėšomis apmokamų A.Maldeikienės straipsnių. Europarlamentarė yra nusiteikusi bendradarbiauti su žiniasklaidos atstovais, bet pinigų nėra nusiteikusi tam skirti. Pripažįsta, turi ir karčios patirties, nes buvo atvejis, kai lėšos buvo išviliotos apgaule.
„Lietuvoje žurnalistus galima nusipirkti po pigiąja. Žurnalistų pareiga yra analizuoti politikų balsavimus, stebėti ar jie neprieštarauja jų rinkimų programoms. O 99 procentai tų tekstų, kuriuos perka politikai, yra nesąžiningi“, – mano A.Maldeikienė.

Asta VOLKOVAITĖ

 

 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments