Aktyvi gyvūnų globėja A.Karsten judina Radviliškio rajono savivaldybę dėl beglobių kačių

0
723
Radviliškietei A.Kasten pavyko užfiksuoti benames kates Eibariškių mikrorajone. Dėl beglobių kačių problemos moteris net ėjo susitikti su rajono meru, kuris pažadėjo imtis realių veiksmų.
Radviliškietė Alma Karsten kartu su beglobiams gyvūnams neabejinga drauge ėjo pas Radviliškio rajono savivaldybės merą Vytautą Simelį. Energinga moteris asmeniškai prašo rajono vadovo pagalbos išsprendžiant beglobių gyvūnų problemą. Šeimininkų neturinčiais kačiukais besirūpinanti radviliškietė su draugėmis siekia ir didesnio Savivaldybės ir jos administracijos bei seniūnijos indėlio. Gyvūnais besirūpinanti moteris sako, kad Radviliškio rajono savivaldybė yra viena iš trijų Lietuvoje, kurioje nėra nė vienos gyvūnais besirūpinančios įstaigos ar įmonės. 
Problema ne tokia baisi
Tuo tarpu valdžia kol kas problemos nedramatizuoja. Meras V. Simelis komentuoja: „Situacija dėl beglobių gyvūnų  Radviliškio rajone  prašosi konkrečių sprendimų. Nėra gerai, kad Radviliškio mieste ir rajone nėra stacionarių gyvūnų globos įstaigų. Planuojama artimiausiu metu įrengti  kelias stacionarias  šėryklas beglobėms katėms, sprendžiami ir sterilizacijos klausimai. Svarbiausia – kalbėti su gyventojais. Jiems reikia suprasti ir įsisąmoninti, kad šerdami kates bet kur  jie sukuria antisanitarines sąlygas, kurios nėra tinkamos nei toms pačios šeriamoms katėms, nei kitiems šalia gyvenantiems asmenims.“
(Ne)padedančios priemonės
Radviliškio rajono savivaldybės administracijai vadovaujanti J.Margaitienė vardina priemones, kuriomis bandoma susidoroti su beglobių gyvūnų problema. Anot  jos, už tai yra atsakingi seniūnai ir Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Be to, yra sudaryta sutartis su Pakruojo komunalininkais bei dar viena sutartis ruošiama su Panevėžio gyvūnų globos VšĮ „Mažas draugas“, bendraujama ir su VšĮ „Šiaulių letenėlė“. Katės ir kiti beglobiai gyvūnai yra gaudomi ir sterilizuojami.
0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments