Aprangą kariams siūs šalies gamintojai: sutarčių vertė – 17 mln. eurų

0
1185

Gynybos resursų agentūra (GRA) prie Krašto apsaugos ministerijos šių metų liepos ir rugpjūčio mėn. už beveik 14 mln. eurų su Lietuvos gamintojais pasirašė sutartis dėl karių aprangos pirkimo. Už šią sumą kariams bus perkamos universalaus marginimo lauko uniformos drėgnam orui komplektai, kasdienės striukės, naujo modelio sportiniai kostiumai, apatinis trikotažas.

Šiuos aprangos elementus Lietuvos kariuomenei siūs UAB „Tuma“, AB „Audimas“ ir UAB „Omniteksas“. Sutartys su gamintojais pasirašytos trejiems metams.

Taip pat artimiausiomis dienomis turėtų būti pasirašoma dar viena sutartis – dėl apatinių drabužių su UAB „Utenos trikotažas“. Sutarties vertė – daugiau kaip 3 mln. EUR.

Apatinius drabužius siųs UAB „Utenos trikotažas“ už daugiau nei 3 mln. EUR.

Gynybos resursų agentūra, įgyvendinama sutartis, nuolatos bendradarbiauja su Lietuvos gamintojais. Vykdant įsigijimus apie 70 proc. gynybos biudžeto lieka Lietuvoje, įskaitant įsigytas prekes ir paslaugas bei sumokėtus mokesčius.

Gynybos resursų agentūra inicijuoja ir vykdo Lietuvos kariuomenei reikalingos ginkluotės bei karinės technikos, amunicijos, kario aprangos ir ekipuotės, maisto produktų, įvairių remonto paslaugų, kt. įsigijimus. Pagrindiniai šiemet inicijuojami nauji projektai: radiolokatorių, kulkosvaidžių, įvairios paskirties sunkvežimių ir transporto priemonių, minosvaidžių, įvairios karo inžinerijos įrangos, kovos su bepiločiais orlaiviais sistemų, oro atakos valdymo įrangos įsigijimai.

Už krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų organizavimą bei jiems skiriamų lėšų efektyvų naudojimą yra atsakinga GRA. Siekdama efektyvumo, Gynybos resursų agentūra taip pat bendradarbiauja ir vykdo bendrus pirkimus su NATO paramos ir įsigijimų agentūra bei kitų šalių gynybos institucijomis. NATO paramos ir įsigijimų agentūros konkursuose nuolat kviečiamos dalyvauti ir Lietuvos įmonės.

Parengta pagal KAM pranešimą

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia