Apygardinėje rinkimų komisijoje dingo dokumentai

0
1451
Apygardos rinkimų komisijos pirmininkas V.Jakavičius tvirtino, kad dingę dokumentai bus surasti.

Praėjusį savaitgalį V.Kudirkos rinkimų apylinkėje neaiškiomis aplinkybėmis dingo dokumentai su rinkėjų asmeniniais duomenimis. Vienai didžiausių Radviliškio-Tytuvėnų rinkimų apygardoje esančių apylinkių vadovauja Sonata Dekker, kurią delegavo konservatorių partija. VRK duomenimis, vienoje didžiausių apygardos apylinkių yra registruoti 2734 rinkimų teisę turintys gyventojai.

Radviliškio-Tytuvėnų rinkimų apygardos pirmininko Vaidoto Jakavičiaus teigimu, šioje apygardoje norą balsuoti namuose pareiškė ne vienas žmogus. Tokia teisė rinkėjams privalo būti įgyvendinta. Apylinkės komisijos nariai yra vieni tų žmonių, kurie turi apsilankyti rinkėjų namuose tam, kad susirinkti rinkėjų prašymus. Prašymai balsuoti namuose pradedami priimti įteikiant jiems rinkėjo pažymėjimus.

Prieš keletą dienų komisijos narei Brigitai Jakubaitienei buvo deleguota užduotis nueiti į 13 rinkėjų namus. Iš jų turėjo sugrįžti ne tik ji pati, bet ir toks pat skaičius – 13 rinkėjų sąrašų, tačiau buvo sugrąžinti vos du dokumentai. Kitų vienuolikos dokumentų paieškos priminė aštraus siužeto filmo scenarijų – buvo blokuojamas narės automobilis, liudininkai praneša net apie veržimąsi į kolegės namus.

Anot V.Jakavičiaus, situaciją dėl dingusių dokumentų jau ėmė spręsti kiti apylinkės komisijos nariai. Apygardos komisija pirmiausia sulauks pačios komisijos narės paaiškinimų, o tuomet spręs, ką daryti toliau. Su apylinkės komisijos pirmininke S.Dekker ir dokumentų praradimu kaltinama B.Jakubaitiene susisiekti nepavyko. Tiesa, iškart po to, kai buvo paviešinta informacija apie dingusius dokumentus, apygardos komisijai labiau rūpėjo išsiaiškinti, ne kur dokumentai pradingo, o kaip nepatogi informacija išėjo į viešumą.

Palikti komentarą

avatar