„Arbatpinigių“ mėgėjo byla užstrigo teismuose

0
308
K.Dainius nuosprendžiu nebuvo patenkintas.

 

Artimiausiu metu nuosprendį Šiaulių apygardos teisme turėjęs išklausyti Radviliškio tarybos narys Kęstutis Dainius jo taip ir nebeišgirs. Visą teisinį procesą šioje baudžiamojoje byloje sujaukė šio teismo teisėjui Raimundui Jurgaičiui pareikšti įtarimai korupcija. Šis teisėjas buvo vienas iš trijų teisėjų kolegijos, nagrinėjusių K.Dainiaus apeliacinį skundą.

Byla niekaip nepajudėjo

K.Dainiaus baudžiamoji byla Šiaulių apygardos teismą pasiekė pavasarį, po to, kai jis apskundė pirmos instancijos – Šiaulių apylinkės teismo verdiktą. Balandį ir gegužę numatyti teismo posėdžiai neįvyko dėl karantino. Vėliau atsirado naujų priežasčių „Keitėsi advokatai, nusišalino vienas iš trijų teisėjų kolegijos teisėjų“, – teigė V.Jončas.

K.Dainiaus ir kitų asmenų apeliacinių skundų nagrinėjimas vis dar nebuvo niekur pasistumęs, kai STT sulaikė teisėją R.Jurgaitį. Jis įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu.

Šalies Prezidentas Gitanas Nausėda rugpjūčio 17 dieną reagavo į R.Jurgaičiui pareikštus įtarimus ir jį nušalino, pasirašydamas dekretą. Anot V.Jončo, Šiaulių apygardos teismas privalo sudaryti trijų teisėjų kolegiją, kurioje būtų bent du Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai. Tačiau tai nebebuvo įmanoma padaryti, kadangi tame skyriuje nebeliko teisėjų, kuriuos būtų galima paskirti į kolegijos sudėtį. Tad baudą gavusio K. Dainiaus ir kitų nuteistųjų baudžiamoji byla tikriausiai bus nagrinėjama iš naujo.

Šiandien, trečiadienį Lietuvos apeliacinio teismo atstovai informavo, kad K.Dainiaus byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Apie tai išsamiau skaitykite naujausiame savaitraščio „Visuomenės balsas“ numeryje.

Palikti komentarą

avatar