Arbatpinigių mėgėjui K.Dainiui – teismo antausis

0
785
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariui Kęstučiui Dainiui  Temidė buvo griežta – šiandien Klaipėdos apygardos teismas dar kartą jį pripažino tris kartus paėmus kyšį po 20 eurų. Taip pat paliktą galioti ankščiau skirta ir puspenkto tūkstančio eurų bauda. Konfiskuoti ir 60 eurų, kuriuos medikas paėmė iš pacientų. Taip pat politikui gresia prarasti tarybos nario mandatą.

Baudžiamioji byla buvo nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme dėl to, kad tuo metu, kai nuteistasis K.Dainius apskundė Šiaulių apylinkės teismo nuosprendį, Šiaulių apygardos teisme įsisuko teisėjų korupcijos skandalas. Politiko bylą turėjusių nagrinėti teisėjų kolegijoje buvo ir vienas korupcija įtariamas teisėjas.

K.Dainiui teko vykti į teismo posėdžius Klaipėdoje – jo byla nukeliavo į Klaipėdos apygardos teismą.

Radviliškio ilgametį politiką gynė labai solidžiais įkainiais garsėjantis vienas brangiausiai apmokamų advokatų Adomas Liutvinskas iš Vilniaus. Beje, tai tas pats advokatas, kuris gynė K.Dainiaus bendrapartietį konservatorių Radviliškio rajono merą Antaną Čepononį. Nors apmokėjimas tarp kliento ir advokato yra konfidencialus, bet tikėtina, kad politikas už teisines paslaugas sumokėjo daugiau nei teismo paskirta bauda.

Šioje baudžiamojoje byloje taip pat buvo kaltinami ir penki pacientai. Juos visus teismas taip pat pripažino kaltais duodant kyšį medikams, įskaitant neurologu dirbantį K.Dainių. Viena kaltinamųjų I.Andriuškevičienė byloje prisipažino davusi kyšį rajono savivaldybės tarybos nario pareigas einančiam medikui, tačiau jis neigė ėmęs kyšį ne tik iš jos, bet ir kitų pacientų. Pasak jį gynusio advokato, tai tebuvo “arbatpinigiai” ir nieko nusikalstamo valstybės tarnautojui prilyginamas medikas nepadarė. Šis nuosprendis dar ne galutinis, gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui. K. Dainiaus komentaras bus paviešintas, kai tik su juo pavyks susisiekti.

Pats K.Dainius teismo posėdyje, kuriame buvo skelbiamas jo nuosprendis, nedalyvavo.

TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar