Asfaltavimo ypatumai Radviliškio rajone

0
2742
Nors galima asfaltuoti esant ne žemesnei nei 0 laipsnių, statybininkai Alksniupiuose pasirodė, kaip termometro stulpelis rodė minus 4 laipsnius šalčio.

Alksniupių kaimo gyventojai negalėjo patikėti savo akimis, kai spaudžiant – 4 laipsnių šaltukui į Naujasodžio kaimą buvo suvaryta asfaltavimo technika. Alksniupių kaimo bendruomenės pirmininkas Justas Malinauskas, turintis aukštąjį statybinį išsilavinimą, net negalėjo patikėti kolegų elgesiu. Pradėję skambinti visais pavojaus varpais, bendruomenės atstovams pavyko pasiekti, kad rangovas “Pasvalio melioracija” darbus atliks savo rizika. Tiesa, įsikišti teko “Kelių direkcijos” ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovams.

Ruošiamasi asfaltuoti Naujasodžio gatvę Alksniupių kaime.

“Pasvalio melioracijai” vadovaujantis Ramūnas Stulga nemato nieko blogo, kad asfaltuojama prie minusinės temperatūros. Jo nuomone, gruntas nėra įšalęs, o asfaltas pakankamai karštas, todėl įmonės darbininkai gali asfaltuoti. Be to, jis pridūrė, kad kur reikėtų dėti pagamintą asfaltą: “Supiltumėme į krūvą, tada klausite, kodėl taip elgiamės?” Kodėl nepasižiūrėjo orų prognozės, klausimas liko neatsakytas.

 

 

 

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos statybų skyriaus vedėjas Gintautas Vičas sutiko, kad situacija pakankamai kontraversiška. Valdininkas teigė, kad patarimų klausta net Kelių direkcijoje. Jam buvo patikinta, kad apatinis asfalto sluoksnis gali būti dedamas ne žemesnei nei 0 laipsnių oro temperatūrai, o paviršinis – ne žemesnei nei 5 laipsniai šilumos. Kitu atveju rangovas rizikuoja pridaryti broko.

Šiuo metu statybininkams yra atvežta apie 120 tonų asfalto, kurio kaina apie 40 eurų už toną. Nors valdininkas teigia suprantantis rangovą “Pasvalio melioraciją”, nes neturint kitų objektų nebus galima atlikti niekur kitur tokių darbų, jis patvirtino, kad darbai daromi išimtinai statybininkų rizika. Anot jo, Kelių direkcijos atstovai nurodė, kad visos meteorologinės sąlygos turi būti fiksuojamos statybų žurnale. Kada pradėjo pilti, kada darbus užbaigė, kadangi tai bus svarbu įvertinant darbų kokybę. G.Vičas papildė, kad laboratorija iš karto važiuoja iš paskos ir ims mėginius. Jei nepasieks 97 procentų tankumo reikalavimo, bus užskaitoma kaip brokas ir rangovas privalės nufrezuoti visą asfaltą. Ir už tai nebus sumokamos valstybės biudžeto lėšos.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia